وبینار رایگان افزایش درآمد از طریق فروش!

fav-logo

جاوید مقدم

Search
Close this search box.

دلایل متنوعی وجود دارد که به عنوان یک کارمند بخواهید درآمد بیشتری داشته باشید. راه‌های زیادی برای یافتن بهترین شغل دوم وجود دارد. در این مقاله، ۱۵ ایده شغل دوم برای کارمندان آورده شده است که می‌توانند در کنار کار تمام‌وقت خود، از این مشاغل کسب درآمد کنند.

شغل دوم برای کارمندان چیست؟

شغل دوم هر نوع شغل یا منبع درآمدی است که علاوه بر شغل تمام‌وقت، آن را انجام می‌دهید. یک شغل دوم معمولاً مشابه یک شغل پاره‌وقت نیست و اغلب آزادی بیشتری نسبت به آن دارد. این شغل، یک منبع درآمد اضافی است که در اوقات فراغت خود به سراغ آن می‌روید و می‌تواند به شما در پس‌انداز پول، رهایی از بدهی و رسیدن به سایر اهداف مالی که شغل تمام‌وقت شما به‌تنهایی از پس آن‌ها برنمی‌آید، کمک کند.

شغل دوم برای کارمندان چیست؟

لیست ۱۷ شغل دوم برای کارمندان

در اینجا ۱۷ شغل دوم وجود دارد که به شما امکان می‌دهند بدون اختلال در کار روزانه، درآمد بیشتری کسب کنید. بسیاری از این موارد را می‌توان به ‌صورت آنلاین و یا در آخر هفته‌ها انجام داد.

 1. به‌ عنوان یک تایپیست کار کنید.
 2. یک وبلاگ راه‌اندازی کنید.
 3. خدمات طراحی وب‌سایت را ارائه دهید.
 4. یک کانال یوتیوب ایجاد کنید.
 5. زبان انگلیسی یا زبان‌های دیگر را به‌صورت آنلاین آموزش دهید.
 6. طراحی داخلی خانه‌ها را به عهده بگیرید.
 7. در اسنپ ثبت‌نام کنید.
 8. چیزی را بسازید و سپس بفروشید.
 9. خانه‌ها را رنگ کنید.
 10. معلم خصوصی شوید.
 11. کارهای تعمیراتی انجام دهید.
 12. سفیر برند شوید.
 13. ادمین شبکه های اجتماعی شوید.
 14. نویسندگی کنید.
 15. نیمه وقت به بازاریابی و فروش تلفنی مشغول شوید.
 16. مشاغل مراقبتی را انتخاب کنید.
 17. کسب‌وکار خودتان را راه‌اندازی کنید.

در ادامه، هریک از موارد بالا به تفکیک مورد بررسی قرار گرفته است.

1. ساده‌ترین شغل دوم برای کارمندان؛ به‌ عنوان یک تایپیست کار کنید

ساده‌ترین شغل دوم برای کارمندان؛ به‌عنوان یک تایپیست کار کنید

تایپیست‌های سریع و دقیق اغلب می‌توانند کار تایپ را به‌ صورت آنلاین پیدا کنند؛ چه در پلتفرم‌هایی که به ‌صراحت به تایپ اختصاص داده شده‌اند یا با جستجو در سایت‌های مرتبط. این ساده‌ترین شغل دوم برای کارمندان است. دستمزد تایپ معمولاً به ازای هر کلمه پرداخت می‌شود. افرادی که سریع تایپ می‌کنند می‌توانند کارهای بیشتری را در مدت‌ زمان کوتاهی انجام دهند و دستمزد مناسبی دریافت کنند.

شما می توانید این مهارت را خیلی سریع و ساده یاد بگیرید. از آن جایی که این کار،‌ پیچیدگی خاصی ندارد به سرعت میتوانید آن را یاد بگیرید و سریعا مشغول به کار شوید. در این مسیر هرچقدر روی سرعت خود بیشتر تمرکز کنید، میتوانید درآمد خود ار ارتقا دهید. در این روش شما به ازای زمانی که صرف میکنید و سرعت و مهارتتان در تایپ ایجاد درآمد میکنید.

برای یادگیری مهارت تایپ ۱۰ انگشتی و افزایش سرعت تایپ نیز می توانید از سایت زیر استفاده کنید:

utype.ir

2. یک وبلاگ راه‌اندازی کنید

یک وب‌سایت و وبلاگ در مورد موضوعی ایجاد کنید که به آن علاقه‌مند هستید و در آن زمینه آگاهی دارید. از تبلیغات و پیوندهای وابسته برای کسب درآمد از وبلاگ خود استفاده کنید. این یک گزینه عالی برای افرادی است که عاشق نوشتن هستند، از گذراندن وقت در فضای آنلاین لذت می‌برند و می‌خواهند علایق، تجربیات و نظرات خود را با مردم به اشتراک بگذارند. اگر به پول نقد سریع نیاز دارید، این ممکن است بهترین گزینه نباشد زیرا ایجاد وبلاگ قبل از به دست آوردن پول، زمان می‌برد.

درآمد اصلی شما در این روش از طریق تبلیغات محصول و خدمات دیگران به دست می آید. هر چقدر بازدید کننده و طرفدار بیشتری پیدا کنید به مرور زمان درآمد بیشتری بدست می آورید.

3. خدمات طراحی وب‌سایت را ارائه دهید

ارائه طراحی وب به‌ عنوان یک سرویس، نیاز به تخصص و تجربه قبلی دارد. اگر می‌دانید که چگونه طراحی گرافیکی و کدنویسی انجام دهید، خدمات خود را به مشاغلی ارائه دهید که وب‌سایت حرفه‌ای ندارند. هر کاری انجام می‌دهید، در رزومه خود ثبت کنید تا در آینده مشتریان بیشتری را جذب کنید.

این شغل نیاز به تخصص و آموزش دارد. البته که به درآمد سرشار آن می ارزد. در نظر داشته باشید، برای داشتن درآمد مناسب در این شغل باید روی مهارت های بازاریابی و جذب مشتری خود حساب ویژه ای باز کنید. البته نگران نشوید. این مهارت ها نیز مانند مهارت های دیگر قابل یادگیری و بهبود است.

اگر برای خود مزیت رقابتی مناسبی پیدا کنید، مشتریان با وجود رقبای زیاد شما را برای انجام پروژه های خود انتخاب خواهند کرد و از این طریق می تواند گفت بسته به مهارتتان در انجام پروژه ها و بازاریابی و جذب مشتریان می توانید درآمد یک ماه خود از شغل کارمندی تان را با یک پروژه بدست آورید.

4. یک کانال یوتیوب ایجاد کنید

یک کانال یوتیوب ایجاد کنید

اگر می‌توانید به موضوعی فکر کنید که به آن علاقه دارید و اطلاعات زیادی در مورد آن دارید، می‌توانید یک کانال یوتیوب برای آن بسازید؛ ایجاد و آپلود ویدئو با هدف آموزش بینندگان یا بحث در مورد یک موضوع. قبل از اینکه یوتیوب به شما امکان کسب درآمد از حسابتان را بدهد، کانال شما باید به ‌اندازه کافی رشد کند.

برای اینکه این کار را انجام دهید نیاز به ساخت و تدوین ویدیو دارید. باید روی تولید محتوای جذاب برای کاربر تمرکز کنید و کاری بکنید که افراد مداوم به کانال شما سر بزنند و ارتباط خود را با شما حفظ کنند. مزیت این روش این است که میتوانید به دلار درآمد کسب کنید. پس تا حد زیادی از تورم پیش خواهید بود. تنها موضوعی که شاید شما را نگران کند واریز درآمد و موارد مربوط به تحریم است که از طریق واسطه ها قابل حل است.

5. زبان انگلیسی یا زبان‌های دیگر را به‌ صورت آنلاین آموزش دهید

آموزش زبان به‌ صورت آنلاین به روشی محبوب در زمینه شغل دوم برای کارمندان تبدیل شده است. سایت‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید به آن‌ها ملحق شوید تا معلم آنلاین شوید و انگلیسی را به ‌عنوان زبان دوم به افراد حتی در کشورهای دیگر آموزش دهید. زمانی که شما متعهد به برگزاری کلاس‌های برنامه‌ریزی‌شده و منظم هستید، این شغل می‌تواند درآمد ثابتی را برای شما به دنبال داشته باشد. این موضوع می‌تواند یکی از ایده‌های کسب و کار خانگی باشد.

البته بعد از مدتی می توانید فیلم کلاس های خود را ضبط کرده و به صورت پکیج های ضبط شده آموزشی به فروش برسانید و از این طریق درآمد غیر فعال بدست آورید. اگر به اندازه کافی روی آن تمرکز کنید و روش های بازاریابی برای این کار را یاد بگیرید، حتی می توانید با هدف گیری بازارهای خارجی به درآمد دلاری هم فکر کنید.

6. شغل دوم برای کارمندان: طراح داخلی خانه

افرادی که به طراحی علاقه دارند می‌توانند به سمت طراحی داخلی خانه بروند. نمونه کارهای خود را آماده کنید تا تجربه‌تان را به نمایش بگذارید. این ممکن است کار ثابتی نباشد، اما بسته به تعداد اتاق‌ها و اندازه خانه‌ای که طراحی می‌کنید، می‌تواند درآمد بسیار خوبی را به همراه داشته باشد.

البته که این کار نیاز به تخصص دارد. اما در این دنیا مهارتی وجود ندارد که قابل یادگیری نباشد. اگر به این زمینه علاقه دارید، میتوانید با شرکت در دوره ها و کلاس های طراحی داخلی مهارت کافی را بدست آورید. اگر قیمت خوبی هم داشته باشید، درآمد خوبی نصیب شما می کند.

شغل دوم برای کارمندان: طراح داخلی خانه

7. در اسنپ یا تپسی ثبت‌نام کنید

مورد بعدی شغل دوم برای کارمندان این است که از وسیله نقلیه خود برای رانندگی در اسنپ یا تپسی استفاده کنید. اگر انسان وقت‌شناس و راننده خوبی هستید، می‌توانید به عنوان راننده اسنپ یا تپسی بسیار خوب عمل کنید. این کار می‌تواند هر زمان که وقت خالی داشته باشید انجام شود.

حسن این روش این است که حدودا از روز اول می توانید درآمد داشته باشید و تنها مهارتی که نیاز دارید، مهارت رانندگی است. بسته به زمانی که صرف می کنید می توانید درآمد داشته باشید و به تعداد سرویسی که می پذیرید بستگی دارد. تنها موضوع این است که باید یک خودرو برای انجام این کار داشته باشید و باید در این شغل استهلاک وسیله نقلیه خود را نیز به عنوان هزینه محاسبه کنید.

8. چیزی را بسازید و سپس بفروشید

افراد خلاقی که در ساختن چیزها مهارت دارند می‌توانند محصولات خود را به‌ صورت آنلاین یا در یک فروشگاه محلی بفروشند. به عنوان مثال، بافنده‌ها می‌توانند اقلام بافتنی را بفروشند یا باغبان‌ها می‌توانند محصولات خود را بفروشند. افرادی که در پخت یا تزئین کیک ماهر هستند می‌توانند محصولات خود را بفروشند. بررسی کنید و ببینید آیا راهی وجود دارد که بتوانید از آن کسب درآمد کنید. با فروشگاه‌های محلی تماس بگیرید و بپرسید که آیا به شما اجازه می‌دهند محصول خود را در آنجا بفروشید.

به چیزهای خیلی پیچیده فکر نکنید. در منزل اکثر افراد مواردی مانند ترشی، شیرینی و دیگر محصولات برای خود آن خانواده تولید می شود. کاری که باید انجام دهید این است که حجم تولید خود را افزایش دهید و بین آشنایان و بعد در شبکه های اجتماعی مشتری جذب کنید. شاید این روش در ابتدا درآمد زیادی برای شما نداشته باشد، اما به مرور درآمد آن می تواند از درآمد شغل ثابت شما پیشی بگیرد.

9. سرگرم‌کننده‌ترین شغل دوم برای کارمندان خانه‌ها را رنگ کنید

مهارت استفاده از قلم‌مو می‌تواند فرصتی عالی در زمینه شغل دوم برای کارمندان باشد. بسیاری از مردم زمان یا تمایلی برای رنگ‌آمیزی خانه‌های خود ندارند و تمایل دارند شخص دیگری را استخدام کنند تا این کار را برای آن‌ها انجام دهد. تبلیغات دهان‌به‌دهان و محلی می‌تواند منجر به کار منظم در تعطیلات آخر هفته و درآمد اضافی مناسبی برای شما شود.

با یک قلموی بزرگ غلتکی و رنگ های آکریلیک می توانید به سادگی این کار را انجام دهید و به سرعت این کار را یاد بگیرید. هم آسان تر و هم سریع تر و به صرفه تر خواهد بود.

10. معلم خصوصی شوید

معلم خصوصی شوید

یک مورد دیگر برای شغل دوم برای کارمندان معلم خصوصی است. افرادی که در یک موضوع خاص ماهر هستند یا دانش بالایی دارند، می‌توانند معلم شوند و به دیگران آموزش دهند. آن‌ها می‌توانند به دانش‌آموزان در تحصیل کمک کنند. مهم نیست در چه موضوعی عالی هستید، به ‌احتمال ‌زیاد بتوانید فردی را پیدا کنید که در آن زمینه به تدریس خصوصی نیاز دارد.

می توانید دروسی مثل ریاضی، فیزیک، شیمی یا هر کدام از درس هایی که آن علاقه دارید را برای آموزش انتخاب کنید. این مورد شاید یکی از بهترین انتخاب ها برای افرادی باشد که در شغل اولشان به آموزش یا تدریس مشغول هستند.

از نظر ما بهترین شغل دوم برای معلم ها، کارهای آموزشی است. چرا که هم شأن معلمی معلم های عزیز حفظ می شود. هم با کار دقیق و تمرکز درست روی مشتری یابی معلم ها و مدرس ها به جایگاه واقعی خود حداقل از لحاظ درآمدی خواهند رسید.

11. کارهای تعمیراتی انجام دهید

افرادی که می‌دانند چگونه وسایل خانه را بسازند و تعمیر کنند، می‌توانند خدمات تعمیراتی را به افرادی که یا بی‌تجربه هستند یا بیش از حد مشغول هستند ارائه دهند. شما می‌توانید خدمات خود را در فضای آنلاین و همچنین از طریق دهان‌به‌دهان تبلیغ کنید. با گذشت زمان، ممکن است بتوانید از طریق ارجاعات، شغل دوم ثابتی برای خود ایجاد کنید.

اگر به کارهای فنی و ابزار علاقه دارید با جستجو در یوتیوب معمولا می توانید آموزش تعمیر هر چیزی را پیدا کنید. فقط کافیست به این زمینه علاقه داشته باشید و حوصله کافی برای جستجو در مورد وسیله ای که قرار است تعمیر کنید را به خرج دهید.

12. شغل دوم برای کارمندان: سفیر برند

اگر در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام و فیس‌بوک تجربه دارید، می‌توانید سفیر برند برای شرکتی شوید که به دنبال تبلیغ محصولات خود در این پلتفرم‌ها است. برندها اغلب کد تخفیف منحصربه‌فردی را در اختیار شما قرار می‌دهند که آن را با فالوورهای خود به اشتراک می‌گذارید و برای هر محصولی که با استفاده از کد شما خریداری می‌شود، درصدی را به شما می‌پردازند.

۱۳. ادمین شبکه های اجتماعی شوید.

این روزها با توجه به توسعه کسب و کارهای آنلاین اکثر شرکت ها یا کسب و کارها نیاز به افرادی برای مدیریت شبکه های اجتماعی و وب سایت های خود دارند. اگر در مورد این موضوع آموزش ببینید، می توانید با آنها همکاری کنید. مزیت مهم برای شما امکان دورکاری و عدم حضور فیزیکی و کسب درآمد اضافه است. برای کسب و کارها چون بیمه شما از طریق شغل ثابت شما پرداخت می شود دردسر های بیمه و موارد دیگر از بین خواهد رفت و برای آنها نیز مزیت خوبی خواهد بود.

۱۴. بهترین شغل دوم برای کارمندان؛ نویسندگی

اگر در زبان انگلیسی مهارت دارید یا به ‌سادگی از نوشتن لذت می‌برید، به فکر تبدیل ‌شدن به یک نویسنده فریلنسر باشید. این می‌تواند بهترین شغل دوم برای کارمندان باشد. چندین وب‌سایت، مجله، روزنامه و وبلاگ از نویسندگان مستقل استفاده می‌کنند و حتی آژانس‌های نویسندگی فریلنسری نیز وجود دارند که می‌توانند شما را به پروژه‌هایی وصل کنند که با مهارت‌های نوشتاری شما مطابقت دارند. این شغل دوم کاری است که می‌توانید هم به ‌صورت آنلاین و هم در اوقات فراغت خود انجام دهید و میزان نویسندگی را متناسب با برنامه خود انتخاب کنید.

بهترین شغل دوم برای کارمندان؛ نویسندگی

۱۵. مشاغل مراقبتی را انتخاب کنید

کار به ‌عنوان پرستار بچه می‌تواند راهی عالی برای کسب درآمد اضافی و داشتن یک برنامه انعطاف‌پذیر باشد. همچنین می‌توانید به دنبال مشاغل مراقبتی برای بزرگسالان، به ‌ویژه افراد مسن، یا افراد دارای معلولیتی باشید که به کمک‌های مختلفی نیاز دارند.

۱۶. نیمه وقت به بازاریابی و فروش تلفنی مشغول شوید.

اکثر شرکت ها برای توسعه کسب و کارشان نیاز به افرادی دارند که حتی به صورت دورکار برای آنها بازاریابی و فروش تلفنی محصولاتشان را انجام دهند. در بعضی از این مجموعه ها فرصت های مناسب آموزشی و یادگیری و درآمد بیشتر وجود دارد که میتواند به شما برای توسعه شخصی و کسب و کار و درآمدتان کمک کند.

کافی است در این موارد جستجو کنید.

۱۷. کسب‌وکار خودتان را راه‌اندازی کنید

گزینه نهایی این است که به‌ جای کار کردن برای یک شرکت خاص، کسب‌وکار خود را راه‌اندازی کنید. راه‌اندازی کسب‌وکار شخصی به زمان و تلاش نیاز دارد (و اغلب پول زیادی هم می‌خواهد)؛ بنابراین برای همه ایده‌آل نخواهد بود. با این‌ حال، اگر به یک پروژه علاقه‌مند هستید، ممکن است تصمیم بگیرید این مسیر را تجربه کنید.

این گزینه به شما این امکان را می‌دهد که مسئول باشید و از نظر ساعت کاری به شما انعطاف‌پذیری می‌دهد. کار در یک کسب‌وکار را در نظر بگیرید که به ‌مرور زمان ممکن است خودتان با کسب تجربه در آن متخصص شوید و فعالیت را شروع کنید. به‌ عنوان ‌مثال، اگر به فکر افتتاح یک پیتزافروشی هستید، قبل از به خطر انداختن سرمایه خود، با کار کردن در یک فروشگاه به‌ عنوان شغل دوم، بینشی نسبت به چالش‌ها و الزامات این کار به دست بیاورید. مهارت های مورد نیاز شروع کسب و کار را هم نادیده نگیرید.

نکاتی مربوط به شغل دوم برای کارمندان

فرصت‌های زیادی در زمینه شغل دوم برای کارمندان وجود دارد، اما برای یافتن بهترین شغل باید آگاهانه تصمیم بگیرید. ما به مهم‌ترین نکات در این زمینه اشاره کرده‌ایم:

مطمئن شوید که می‌توانید آن را مدیریت کنید

قبل از شروع جستجو، به ‌دقت فکر کنید که آیا انتخاب شغل دوم برای شما مناسب است یا خیر. مطمئن شوید که در برنامه خود زمان کافی برای ایجاد تعادل بین دو تعهد حرفه‌ای دارید. اگر شغل اول پرمشغله و پر استرسی دارید، در مورد اضافه کردن شغل دوم محتاط باشید.

مطمئن شوید که می‌توانید آن را مدیریت کنید

شاید منطقی‌تر باشد که به‌ جای جستجوی شغل دوم برای تکمیل درآمد خود، به دنبال یک موقعیت جدید، با درآمد بالاتر و به ‌صورت تمام‌وقت باشید. همچنین مطمئن شوید که پول، ارزش از دست ‌دادن زمان آزاد را دارد. قبل از شروع جستجوی شغل، مزایا و معایب شغل دوم را به طور کامل بسنجید.

شغل دوم برای کارمندان باید انعطاف‌پذیر باشد

بیشتر ایده‌های شغلی دوم نیازی به تعهد تمام‌وقت ندارند و انعطاف‌پذیر هستند. در واقع، بسیاری از فرصت‌های شغلی از شما می‌پرسند که چه زمانی برای کار در دسترس هستید. برخی از کارفرمایان به شما اجازه می‌دهند در خانه کار کنید، درحالی‌که برخی دیگر برای آخر هفته برنامه می‌دهند. در بسیاری از موارد شما قادر خواهید بود تا بر اساس برنامه کاری تمام‌وقت خود کار کنید.

انعطاف‌پذیر باشید

هنگام جستجوی شغل دوم، باید خودتان نیز انعطاف‌پذیر باشید. در صورت امکان، مشاغلی را در نظر بگیرید که بتوان شب‌ها و آخر هفته‌ها آن‌ها را انجام داد. این‌ها مشاغلی هستند که افراد کمتری خواهان آن‌ها هستند، بنابراین احتمال استخدام شما بیشتر است.

شغل دوم برای بعد از ظهر

در انتخاب شغل دوم برای کارمندان زمان و آزادی زمانی بسیار اهمیت دارد. چرا که نباید شغل دوم شما به شغل اولتان لطمه وارد کند. لطفا در انتخاب شغل دوم به این موضوع توجه کنید که اکثر کارمندان در زمان عادی کاری که از صبح تا ظهر است مشغول هستند. شاید مشاغلی که زمان شناور دارد و ممکن است در ساعات کاری شما را درگیر کند، برای شما مناسب نباشد.

زمانی که در حال انتخاب شغل هستید، شاید فکر کنید که می توانید هر دوی این موارد را در کنار هم مدیریت کنید اما تجربه نشان داده است که کارمندانی که در زمان کاری مربوط به شغل ثابتشان، به شغل دوم فکر می کنند یا به انجام وظایف آن می پردازند دچار مشکلات عدم تمرکز و استرس می شوند و در بهره وری آنها در هر دو شغل اثر می گذارد.

لطفا با خودتان صادق باشید و از ابتدا به فکر شغلی باشید که در خارج از زمان کاری شغل ثابت شماست. برای اکثر کارمندان شغل دوم برای بعد از ظهر مناسب ترین انتخاب است.

به موقعیت مکانی فکر کنید

ممکن است بخواهید شغلی با موقعیت مکانی انعطاف‌پذیر داشته باشید. گاهی شغل دوم برای کارمندان باید در کمال راحتی انجام شود. شاید شما به دنبال مشاغلی باشید که به شما امکان می‌دهد در خانه کار کنید یا کار در فروشگاه‌های نزدیک خانه خود را به دلیل رفت‌وآمد آسان ترجیح دهید. به ایده‌های کسب و کار اینترنتی مراجعه کنید.

شغل دوم برای نظامیان

در نظر داشته باشید که اگر کارمند ارگان های نظامی هستید، باید پیش از انتخاب شغل دوم در مورد اینکه آیا مجموعه یا ارگان شما با داشتن شغل دوم، یا حتی شغل های خاص برای شما مشکلی نداشته باشد، تحقیق کنید. برای تحقیق در مورد شغل دوم برای نظامیان شاید بهترین راهکار سوال کردن از کارگزینی یا منابع انسانی ارگان شما باشد. چرا که دقیق ترین و بروز ترین اطلاعات و بخش نامه ها در این قسمت قابل دسترسی است.

به محدودیت هایتان به عنوان یک نظامی فکر کنید و شغل دومتان را متناسب با این موضوع انتخاب کنید. طبق تحقیقات اولیه ما محدودیت خاصی برای داشتن شغل دوم برای نظامیان وجود نداشت. اما پیشنهاد می کنیم حتما پیش از آنکه تصمیم بگیرید تحقیقات کامل را انجام دهید.

در نهایت فراموش نکنید اگر مشکلی برای داشتن شغل دوم از نظر ارگان شما وجود نداشت، شما نیز کارمند محسوب می شوید و اکثر روش های موجود در این نوشته برای شما و در کل برای انتخاب شغل دوم برای نظامی ها نیز مفید و قابل اجرا خواهد بود.

فهرستی از علایق خود تهیه کنید

فهرستی از علایق خود تهیه کنید

اگر مطمئن نیستید چه نوع شغلی می‌خواهید، فهرستی از علایق خود تهیه کنید. آیا مهارت یا علاقه‌ای وجود دارد که نتوانید آن را در کار فعلی خود توسعه دهید؟ شاید این فرصتی برای انجام آن باشد. مثلاً اگر شرکتی وجود دارد که شما به محصول آن علاقه دارید، ممکن است به دنبال همکاری با آن‌ها باشید.

مهارت‌هایی را که باید پرورش دهید در نظر داشته باشید

اگر مهارتی وجود دارد که برای شغل اول شما مهم است و فکر می‌کنید می‌توانید آن را بهبود ببخشید، بهتر است شغل دومی پیدا کنید که به شما در تقویت آن مهارت کمک کند. همچنین، اگر در نهایت امیدوارید رشته شغلی خود را تغییر دهید، شغلی را انتخاب کنید که به شما کمک کند مهارت‌های موردنیاز برای رشته جدید را پرورش دهید.

جستجوی شغل دوم برای کارمندان از راه‌های ارتباطی مختلف

این خبر را در شبکه دوستان و نزدیکان خود (از طریق گفتگوهای حضوری، در رسانه‌های اجتماعی، از طریق ایمیل و غیره) پخش کنید که به دنبال کار هستید. به دنبال مشاغل پاره‌وقت آنلاین باشید. همچنین، از شرکت‌هایی که به آن‌ها علاقه دارید دیدن کنید و از آن‌ها بپرسید که آیا به دنبال کمک پاره‌وقت هستند یا خیر.

بهترین شغل دوم برای معلم ها

معلم های عزیز به خاطر داشته باشید که شما نیز کارمند یک مجموعه آموزشی هستید و همه موارد بالا را می توان به گروه معلمان نیز تعمیم داد. اما اگر به دنبال بهترین شغل دوم برای معلمان هستید ما موارد معلم خصوصی، نویسندگی،‌ راه اندازی کانال یوتیوب و تایپ را به شما پیشنهاد می کنیم.

البته که اگر کمی همت به خرج دهید می توانید کارهایی همچون طراحی وبسایت را نیز به خوبی و درستی آموزش دیده و انجام دهید.

مراقب کلاهبرداری‌ها باشید

بسیاری از کلاهبرداری‌های آنلاین، نوید مشاغل پاره‌وقتی را می‌دهند که خیلی خوب نیستند. در مورد هر شغلی که از شما می‌خواهد پول واریز کنید، یا از شما کارت اعتباری یا سایر اطلاعات بسیار شخصی (مانند شماره تأمین اجتماعی) را می‌خواهد، محتاط باشید.

مراقب کلاهبرداری‌ها باشید

کلام آخر در مورد شغل دوم برای کارمندان

در این مقاله، انواع ایده‌های موجود در زمینه شغل دوم برای کارمندان را بررسی کردیم. تمام موارد ایده‌های کسب و کار با سرمایه کم هستند. شما می‌توانید به‌ عنوان یک کارمند در کنار کار تمام‌وقت خود، یک شغل دوم داشته و درآمد خوبی را از این راه به دست آورید. نکته مهم این است که هنگام انتخاب شغل، شرایط خود را در نظر بگیرید و حساب‌شده عمل کنید.

برای دریافت آموزش های بیشتر یا فرصت های بهتر می توانید در پیج اینستاگرام و کانال تلگرام جاوید مقدم عضو شوید.

 

حتما نظراتتان را زیر این مطلب بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *