...

چگونه در ایران از یوتیوب کسب درآمد کنیم؟

می‌دانیم که یوتیوب در ایران فیلتر است و تنها با استفاده از فیلترشکن می‌توانیم وارد آن شویم. اما آیا ما هم می‌توانیم مانند کشورهای دیگر به کسب درآمد از یوتیوب در ایران برسیم؟ بله، پس اگر شما هم به تولید محتوا علاقه دارید و می‌خواهید کسب درآمد از یوتیوب در ایران را تجربه کنید این مقاله را تا انتها بخوانید.

این روزها که شاهد تورم بسیار بالا هستیم، به ریال پول در می‌آوریم و متأسفانه به دلار خرج می‌کنیم. همین مسئله باعث شده است که به فکر شغل دوم و سوم باشیم تا بتوانیم درآمد بیشتری داشته باشیم. اما چقدر خوب می‌شد اگر می‌توانستیم کسب درآمد دلاری داشته باشیم و به ریال خرج کنیم؟ یکی از دلایل بسیار محکمی که این روزها همه دوست دارند به صورت اینترنتی کسب درآمد کنند این است که:

پس اگر درآمد دلاری داشتیم، در آن صورت قطعاً در شرایط بهتری قرار می‌گرفتیم، شاید حتی نیازی به شغل دوم و سوم هم نداشتیم. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و افزایش استفاده از فضای مجازی، شاهد مشاغل جدیدی هستیم که اتفاقاً درآمد بسیار خوبی هم دارند. (حتماً مقاله کسب درآمد اینترنتی را مرور کنید). بسیاری از مشاغل هم شکلی جدید به خود گرفته‌اند و افراد زیادی را به خود جذب کرده‌اند.

آنچه در این مقاله مورد بررسی قرار می‌دهیم، در مورد کسب درآمد از یوتیوب در ایران است. این روزها همه می‌خواهند به صورت آنلاین در ایران به درآمد برسند و یوتیوب یکی از راه‌های آن است که اتفاقاً می‌تواند درآمد خیلی خوبی هم داشته باشد.

کسب درآمد از یوتیوب در ایران

اما قبل از اینکه به سراغ راه‌های کسب درآمد از یوتیوب در ایران برویم چند نکته را به خاطر داشته باشید:

همان‌طور که می‌دانید یوتیوب در ایران فیلتر است، بنابراین کار کردن در آن به اندازه کشورهای دیگر ساده نیست. اما این بدین معنا نیست که نتوانید کسب درآمد از یوتیوب در ایران را تجربه نکنید. تنها مسئله این است که نقد کردن پولتان کمی سخت‌تر است، که در ادامه توضیح می‌دهیم به چه صورت ممکن است. نکته مثبت کار کردن در یوتیوب هم این است که درآمد شما دلاری می‌شود، در حالی‌ که در ایران هستید و با تورم شدید دست و پنجه نرم می‌کنید.

یوتیوب چیست؟

یوتیوب یکی از پلتفرم‌های بسیار محبوب است که بیشتر به صورت ویدیویی و جنبه آموزشی دارد. در این پلتفرم شما کانال خود را راه‌اندازی می‌کنید و با بازدیدی که از تولید محتواهای ویدیویی خود می‌گیرید از یوتیوب درآمد کسب می‌کنید. این پلتفرم در سال 2005 توسط سه کارمند پی پال پایه‌گذاری شده است.

این شرکت در کالیفرنیا قرار دارد. بسیاری از شرکت‌های بزرگ هم مراسمات خود را در این پلتفرم برگزار می‌کنند. بر طبق آماری که منتشر شده است. در هر دقیقه 13 ساعت فیلم در یوتیوب بارگذاری می‌شود!

همان‌طور که گفته شد یوتیوب بیشتر جنبه آموزشی دارد و شما در هر حوزه‌ای که علاقه‌مند هستید می‌توانید آموزش‌های رایگان در یوتیوب دریافت کنید و در هر حوزه‌ای هم که تخصص دارید، می‌توانید کانال خود را داشته باشید و به آموزش و کسب درآمد از یوتیوب در ایران بپردازید. نمونه داخلی سایت یوتیوب را آپارات می‌دانند که اتفاقاً در سال‌های اخیر بسیار قدرتمند عمل کرده است.

آیا کسب درآمد از یوتیوب در ایران برای شما مناسب است؟

آیا کسب درآمد از یوتیوب در ایران برای شما مناسب است؟

کسب درآمد از یوتیوب در ایران، از آنجایی که درآمد دلاری است، برای ایرانیان بسیار جذاب به نظر می‌رسد. کار کردن در یوتیوب برای بسیاری از افراد در سراسر جهان شغل اصلی محسوب می‌شود. کسب درآمد از یوتیوب در ایران به همین سادگی‌ها هم نیست.

شما باید بتوانید محتواهایی تولید کنید که یوتیوب به آن‌ها اهمیت می‌دهد، تکراری نباشند، خلاقانه باشند و حرفی برای گفتن داشته باشند و مخاطبان زیادی را جذب کنند. همچنین اگر به دنبال راه‌های بیشتر غیر از یوتیوب هستید تا در ایران کسب درآمد داشته باشید،

همان‌طور که گفتیم برای رسیدن به درآمد دلاری در یوتیوب باید صبر و حوصله داشته باشید و انتظار نداشته باشید که راه صدساله را یک شبه طی کنید. بسیار مهم است که بتوانید ویدیوهای با کیفیت تولید کنید. حتی از نظر شخصیت شناسی بهتر است که خود را بهتر بشناسید و تست‌هایی را انجام دهید تا مطمئن شوید که قدرت برقراری ارتباط با مخاطبانتان را در ویدیوهایی که تولید می‌کنید دارید. کسب درآمد از یوتیوب در ایران همان‌قدر که جذاب به نظر می‌رسد، سختی‌های خود را هم دارد.

اشکالی ندارد اگر در ابتدای کار کمی ضعیف باشید. چرا که همه چیز با تمرین و تکرار حل می‌شود. صدای خود را ضبط کنید و بر روی صداسازی خود کار کنید. ویدیو بگیرید و سعی کنید مانند زمانی که با دوست خود صحبت می‌کنید ساده و روان صحبت کنید و صمیمی به نظر برسید. بدین صورت ارتباط بهتری با مخاطبان خود برقرار می‌کنید.

آیا یوتیوب برای همه محتواها پول پرداخت می‌کند؟

خیر. برای کسب درآمد از یوتیوب در ایران، باید بدانید که چه محتواهایی باید تولید کنید تا به درآمد برسید. پرداخت یوتیوب به شما به عوامل زیادی بستگی دارد. ابتدا محتواهایی را که یوتیوب بیشتر به آن‌ها اهمیت می‌دهد و بیشترین درآمد را دارند بشناسید:

ویدیوهای آموزشی

یوتیوب بابت چه نوع ویدیوهایی پول پرداخت نمی‌کند؟

1. ویدیوهایی که کپی شده‌اند

یوتیوب در این زمینه بسیار قاطع است. کانال‌هایی که این رویه را پیش گرفته‌اند در آخر با این جمله مواجه شده‌اند که محتوای ویدیوهای شما در بسیاری از کانال‌ها وجود دارد و دلیلی ندارد که ما به شما پولی پرداخت کنیم. این نکته بسیار مهم را فراموش نکنید که یوتیوب تمام محتواهای شما را بررسی می‌کند و تنها در صورت مفید بودن به شما پول پرداخت می‌کند.

بنابراین حواستان باشد که از محتواهای دیگر کپی نکنید. پس برای کسب درآمد از یوتیوب در ایران یا هر کجای دیگر شما نیاز به تولید محتوای خودتان را دارید و نمی‌توانید از محتوای دیگران استفاده کنید.

قانون کپی رایت در یوتیوب چگونه عمل می‌کند

برای رسیدن به کسب درآمد از یوتیوب در ایران باید بدانید که قوانین کپی رایت برخلاف ایران بسیار سخت‌گیرانه است و شما ملزم به رعایت آن هستید. ممکن است شما ویدیویی را که برای شخص خاصی است منتشر کنید و یا ویدیو متعلق به خودتان باشد ولی آهنگی که روی آن گذاشته‌اید برای شما نباشد در این صورت یکی از دو اتفاق زیر می‌افتد:

2. ویدیوهایی که خشونت‌آمیز هستند

بسیاری از افراد سعی می‌کنند با محتواهای خشن و این‌چنینی جلب توجه کرده و مخاطبان زیادی را جذب کنند، اما یوتیوب مخالف این محتواها می‌باشد و ارزشی برای آن‌ها قائل نیست.

در مواجهه با این‌گونه محتواها یوتیوب ابتدا به شما تذکر می‌دهد، اما اگر تذکرها را جدی نگیرید دسترسی به یوتیوب را برای همیشه از دست می‌دهید و کانالتان مسدود می‌شود.

درکل عاقلانه است که ابتدا قوانین یوتیوب را به صورت کامل بخوانید، سپس اقدام به تولید محتوا و شروع فعالیتتان برای کسب درآمد از یوتیوب در ایران کنید. چرا که یوتیوب نسبت به قوانینی که دارد بسیار حساس است.

چگونه کسب درآمد از یوتیوب در ایران را تجربه کنیم؟

tajrobeye kasbe daramad az youtube dar iran

ابتدا باید وارد یوتیوب شوید و کانال خود را راه‌اندازی کنید. برای کسب درآمد از یوتیوب نیاز به داشتن حداقل‌هایی دارید، مثلاً:

فاکتورهای مختلفی بر کسب درآمد شما از یوتیوب تأثیرگذار هستند که برای همه دنیا یکسان است و ارتباطی به ایران یا خارج از ایران ندارد.

تمامی این فاکتورها بر روی میزان پرداختی یوتیوب به شما تأثیرگذار هستند.

همان‌طور که اشاره شد به دلیل تحریم‌های ایران، کسب درآمد از یوتیوب در ایران به سادگی امکان‌پذیر نیست. برای برداشت درآمد خود هم نیاز به اکانت Google adsense دارید، که متأسفانه تحریم‌هایی که بر روی ایران است اجازه ساختن این اکانت را هم به شما نمی‌دهد.

اگر می‌خواهید به صورت مطمئن به کسب درآمد از یوتیوب در ایران برسید، تنها راه معتبر برای افتتاح این حساب‌ها برای کسانی که ایران هستند این است که از دوست، آشنا یا فامیلی که در خارج از کشور دارید بخواهید برایتان یک حساب باز کند. بنابراین فعالیت‌های مالیتان از طریق این حساب‌ها کنترل می‌شود. کاملاً واضح است که شخصی که برای انجام این کار انتخاب می‌کنید باید کاملاً مورد اعتماد باشد.

در غیر این صورت، اگر آن فرد تصمیم بگیرد پولتان را ندهد، عملاً هیچ کاری نمی‌توانید انجام دهید، حتی به لحاظ قانونی هم هیچ مسیری برای این کار وجود ندارد. الگوریتم‌های گوگل و یوتیوب بسیار قوی هستند، بنابراین هر روشی که به عنوان دور زدن این الگوریتم‌ها می‌شنوید را باور و امتحان نکنید. چرا که تنها توسط این پلتفرم‌ها مسدود می‌شوید.

نحوه دادن درخواست درآمد به یوتیوب

اگر تمام شرایط اولیه یوتیوب را دارید و قوانین و مقررات آن را خوانده‌اید و مایل هستید در این پلتفرم کار کنید و می‌خواهید به کسب درآمد از یوتیوب در ایران برسید، برای انجام این کار درواقع شما باید به یوتیوب اجازه دهید تا بر روی ویدیوهای شما تبلیغات قرار دهد. کافی است به قسمت تنظیمات کانال خود بروید و customize channel را انتخاب کنید. در این قسمت بر روی view additional features کلیک کنید.

نحوه دادن درخواست درآمد به یوتیوب

پس از انتخاب صفحه دیگری برایتان باز می‌شود که باید در آن گزینه monetization را انتخاب و فعال کنید.

نحوه دادن درخواست درآمد به یوتیوب 2

بازدید و سابسکرایب فیک برای کسب درآمد بیشتر از یوتیوب

آیا زدن بازدید و سابسکرایب فیک در یوتیوب امکان‌پذیر است؟ بله. اما، یوتیوب به راحتی آن را تشخیص می‌دهد و کم می‌کند. حتی اگر روش جدیدی را برای این کار در پیش بگیرید، احتمال بسیار بالایی وجود دارد که یوتیوب متوجه آن شود. توجه کنید که یوتیوب هر لحظه الگوریتم‌های خود را ارتقا می‌دهد و این الگوریتم‌ها قدرتمندتر می‌شوند.

درست لحظه‌ای که یوتیوب متوجه بازدید و سابسکرایب فیک شما شود، تمام زحماتتان از دست می‌رود. در کل پیشنهاد ما این است که فکر دور زدن یوتیوب را از سر خود بیرون کنید، چرا که عواقب آن جبران‌ناپذیر است و به قیمت از دست رفتن کانالتان تمام می‌شود. کسب درآمد از یوتیوب در ایران به قدر کافی سختی‌های خود را دارد، بهتر است شرایط خود را پیچیده‌تر نکنید.

بهترین موضوعات ویدیویی برای کسب درآمد از یوتیوب در ایران

همان‌طور که می‌دانید روزانه ویدیوهای زیادی در یوتیوب بارگذاری می‌شود که هرکدام موضوعات متفاوتی دارند. اگر قصد کسب درآمد از یوتیوب را دارید، باید بتوانید ویدیوهای جذاب و خلاقانه با موضوعات پرکاربرد تولید کنید. در ادامه چند مورد از ویدیوهای پربازدید را که می‌توانید بر حسب علاقه خود به تولید آن‌ها بپردازید معرفی می‌کنیم:

1. ویدیوهای آموزشی

شاید برای خودتان هم پیش آمده باشد که به دنبال یادگیری موضوع خاصی بوده باشید و در نهایت آن را در یوتیوب پیدا کرده باشید. یوتیوب یک منبع آموزش بسیار قوی به شمار می‌رود. در این مورد خود را محدود نکنید. از آموزش انواع ماسک‌های خانگی گرفته تا دروس مدرسه، هر مطلب تخصصی یا عمومی، حتی هنر دستی و خلاصه هر چیزی که بلد هستید یا در آن تخصص دارید را می‌توانید در یوتیوب آموزش دهید و به درآمد برسید.
کسب درآمد از یوتیوب در ایران با تولید ویدیوهای آموزشی می‌تواند پر بازدید باشد، چرا که کاربران ایرانی بیشتر به دنبال آموزش‌های با زبان فارسی هستند.

2. ویدیوهای معرفی محصولات جدید

ویدیوهای معرفی محصولات جدید

یکی دیگر از موضوعاتی که برای کاربران یوتیوب بسیار جذاب است ویدیوهای معرفی هستند. در ویدیوهای معرفی هم، شما هر چیزی را که تصورش را کنید می‌توانید معرفی کنید و بازدیدکننده‌های خاص خود را داشته باشید. از خوراکی جدید گرفته تا یک محصول الکترونیکی یا بازی‌های جدید و… .

3. ویدیوهای نقد و بررسی

در کنار ویدیوهای پربازدید معرفی، ویدیوهای نقد و بررسی هم بسیار پر بازدید و جذاب هستند. از نقد و بررسی فیلم و سریال‌های مختلف تا وسایل و تجهیزات الکترونیکی جذابیت خاصی برای کاربران یوتیوب دارند.

4. ویدیوهای تبلیغاتی

شما می‌توانید ویدیوهای جذاب و سرگرم‌کننده و یا آموزشی خود را بسازید و در حین ویدیوی خود محصول یا خدمت دیگری را تبلیغ کنید. همچنین از طریق لینکی که در آن ویدیو قرار می‌دهید منجر به فروش آن محصول شوید و پورسانت خود را به ازای تعداد کلیکی که می‌خورد دریافت کنید. این روش یکی از روش‌های همکاری در فروش است که قبلاً در یکی از مقالات به انواع آن اشاره کرده‌ایم.

کلام آخر

کسب درآمد از یوتیوب در ایران هرچند سختی‌های خود را دارد، اما درآمد خوبی هم می‌تواند به همراه داشته باشد. با کمی تحقیق متوجه می‌شوید که یوتیوب شغل اول یا تنها شغل بسیاری از میلیونرها است. شما هم می‌توانید شروع کنید و با بالا بردن بازدیدها و سابسکرایب‌های خود به این درآمدهای بالا برسید.

در حال حاضر هم افراد زیادی هستند که در یوتیوب فعالیت خود را شروع کرده‌اند و به درآمد هم رسیده‌اند. شما هم برای کسب درآمد از یوتیوب شروع به برنامه‌ریزی کنید و صبور باشید تا بهترین نتیجه را بگیرید. کسب درآمد از یوتیوب در ایران، مانند دیگر کارها نیاز به تلاش مستمر و صبر دارد تا به ثمر بنشیند. پس دست از تلاش نکشید و به اهدافتان قول رسیدن بدهید.

برای دریافت مطالب جدید در پیج اینستاگرام و کانال تلگرام جاوید مقدم عضو شوید.

حتما نظراتتان را زیر این مطلب بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.