fav-logo

جاوید مقدم

Search
Close this search box.

وبلاگ

بلاگ دانش مالی

پولدار شدن بدون سرمایه

Getting-rich-without-capital

پولدار شدن بدون سرمایه

همه ما به اندازه کافی خوش‌شانس نیستیم که در خانواده‌های ثروتمند به دنیا بیاییم. با این وجود نیازی نیست که حتماً آدم معروفی شوید یا کار عجیبی انجام دهید تا پولدار شدن بدون سرمایه را تجربه کنید. وقتی صحبت از معنای واقعی ثروتمند شدن در نظر گرفته می‌شود، نظرات متفاوت است. با این حال، چیزی که باید به خاطر داشته باشید این است که ثروتمند بودن فقط به مقدار پولی که جمع می‌کنید نیست، بلکه شامل دارایی خالص شما نیز می‌شود.

دارایی خالص ارزش تمام دارایی‌های شما منهای بدهی‌هایی است که مدیون هستید. وقتی ارزش خالص فعلی خود را مشخص کردید، می‌توانید بفهمید که برای ثروتمند شدن و پولدار شدن بدون سرمایه یا با سرمایه کم چه کاری باید انجام دهید. مهم نیست که دارایی خالص فعلی شما چقدر است، ناامید نشوید زیرا می‌توانید با دنبال کردن مراحل خاص شروع به کار برای پولدار شدن بدون سرمایه کنید.

اگر صاحب کسب و کار و خواهان پولدار شدن بدون سرمایه هستید…

اگر صاحب کسب و کار و خواهان پولدار شدن بدون سرمایه هستید...

صاحبان مشاغل و کارآفرینان برای ایجاد ثروت و ثروتمند شدن در موقعیت خوبی هستند، با این حال ما در مورد طرحی برای ثروتمند شدن سریع صحبت نمی‌کنیم. بیشتر میلیونرهای خودساخته (که پولدار شدن بدون سرمایه را تجربه کرده‌اند) ثروت خود را از طریق کسب و کار خود به دست آورده‌اند. حتماً مقاله کارآفرینی بدون سرمایه را مرور کنید، خصوصاً اگر کارآفرین هستید.

وقتی صاحب یک کسب و کار هستید، می‌توانید میزان ثروتی را که می‌خواهید برای خود ایجاد کنید کنترل کنید. شما می‌توانید کسب و کار خود را با اهداف درآمد و سود خود تنظیم کنید.

صاحبان کسب‌وکار هوشمند می‌دانند که درآمد، ثروت شما را تعیین نمی‌کند، بلکه سود را تعیین می‌کند. هرچه حاشیه سود در تجارت شما بیشتر باشد، پول بیشتری را به عنوان مالک در جیب خود نگه خواهید داشت.

۸ اصل اساسی و مهم در پولدار شدن بدون سرمایه

برای پولدار شدن بدون سرمایه و ساختن ثروت باید چند اصل اساسی را در نظر بگیرید:

۱. طرز فکرتان درباره پول همه چیز است

وقتی نوبت به خلق ثروت و پولدار شدن بدون سرمایه می‌رسد، باید ذهنیت پولی مثبتی داشته باشید. هرکسی طرز تفکر متفاوتی در مورد پول دارد. ایجاد ذهن ثروتمند را اولویت قرار دهید. باید طرز فکر خودتان را پیدا کنید و اگر ذهنیت منفی نسبت به آن دارید، همین الان تغییرش دهید. به عنوان مثال:

  • پول چرک کف دست است
  • کسانی پولدار هستند انسان‌های خوبی نیستند
  • پول خوشبختی نمی‌آورد
  • آدم‌های پولدار قابل اعتماد نیستند
  • آدم‌های پولدار کلاهبردار هستند

تمامی این جملات نگرش‌های منفی هستند که نسبت به آدم‌های پولدار در ذهن بیشتر افراد وجود دارد و همین عامل مانع پیشرفت آن‌ها می‌شود. ذهنیت خود را به ذهنیت یک میلیونر نزدیک کنید چرا که برای موفقیت ضروری است. افراد ثروتمند متفاوت فکر می‌کنند. به یاد داشته باشید که پولدار شدن بدون سرمایه نمی‌تواند مرحله‌ای گذرا در زندگیتان باشد و به کار و تعهد نیازمند است.

۲. میلیونرها هم بودجه‌بندی دارند

میلیونرها هم بودجه‌بندی دارند

باورش سخت است، اما حقیقت دارد. حتی میلیونرها هم از بودجه‌بندی خاصی پیروی می‌کنند. بزرگ‌ترین راز در مورد چگونگی ثروتمند شدن و ثروتمند ماندن این است که کمتر از آنچه به دست می‌آورید خرج کنید. همیشه خواسته‌هایی وجود خواهند داشت که از محدودیت‌های بودجه فراتر می‌روند، حتی برای میلیونرها، زیرا عرضه نامحدود پول وجود ندارد. بدانید کسانی که پولدار شدن بدون سرمایه را تجربه کرده‌اند، ابتدا بودجه‌بندی را آموخته‌اند. امروزه در تلفن‌های همراه هم اپلیکیشن‌هایی برای بودجه‌بندی وجود دارد، که به‌ وسیله آن‌ها به راحتی می‌توانید بودجه‌بندی مختص خودتان را آغاز کنید.

۳. کمتر از حد توان خود زندگی کنید

یک راز کلیدی پولدار شدن بدون سرمایه این است که کمتر از توان خود زندگی کنید. با زندگی کمتر از حد توان خود، پول کمتری خرج خواهید کرد و حساب پس‌انداز خود را خواهید ساخت.

درست مانند بودجه‌بندی، زندگی کمتر از حد توان شما یک سبک زندگی مالی خواهد بود که برای ساختن و به دست آوردن ثروت از آن استفاده خواهید کرد. برای اینکه کمتر از توان خود زندگی کنید، موارد زیر را در نظر داشته باشید:

با صرفه‌جویی زندگی کنید

با صرفه‌جویی می‌توانید به سرعت به آزادی مالی برسید. صرفه‌جویی به معنای عمدی بودن در خرج کردن است. شما هزینه‌های خود را اولویت‌بندی می‌کنید و راه‌هایی برای کاهش هزینه‌های خود پیدا می‌کنید. مثلاً فروش لوازمی که به آن‌ها نیازی ندارید یا خرید از منابعی که هزینه کمتری برایتان دارند.

هوشمندانه خرید کنید

اگر این کار را درست انجام دهید می‌توانید در خرید صرفه‌جویی کنید. این یک گام اساسی در چگونگی پولدار شدن بدون سرمایه است. برای صرفه‌جویی در هزینه خرید مواد غذایی می‌توانید از کوپن‌ها و کارت‌های تخفیف استفاده کنید.

در بسیاری از موارد خرید دست دوم، اتومبیل و سایر اقلام می‌تواند پول زیادی را در سال صرفه‌جویی کند. شما می‌توانید آن پول اضافی را پس‌انداز کنید و از آن برای سرمایه‌گذاری و شروع به ساختن ثروت خود استفاده کنید!

۴. کلید ثروتمند شدن مدیریت پول است

کلید ثروتمند شدن مدیریت پول است

مدیریت خوب پول برای ثروتمند شدن و ثروتمند ماندن بسیار مهم است. مدیریت پول یک رفتار و عادت است. باید حواستان باشد که کجا سرمایه‌گذاری می‌کنید و پولتان را خرج می‌کنید. یک استراتژی خاص برای پولدار شدن بدون سرمایه، افزایش ثروت و حفظ آن وجود دارد و شما باید آن را مانند یک رژیم تمرینی دنبال کنید.

ایجاد برنامه مالی

بزرگ‌ترین گام در مورد چگونگی پولدار شدن بدون سرمایه، ایجاد یک برنامه مالی است. نقل قول “اگر موفق به آماده شدن نشدید، برای شکست آماده شوید” درست است، به خصوص در مورد مسائل مالی. اگر از کسی که این کار را انجام داده است بپرسید که چگونه ثروتمند شده، به شما توصیه می‌کند با انجام موارد زیر یک برنامه مالی ایجاد کنید:

اهداف مالی را تعیین کنید

برای شروع ایجاد برنامه مالی خود، باید اهداف مالی خود را تنظیم کنید. بهتر است اهداف کوتاه‌مدت و بلندمدت تعیین کنید و با تقسیم اهداف بلندمدت خود به مراحل کوچک‌تر، دستیابی به آن‌ها را آسان‌تر کنید.

همچنین نوشتن اهدافتان احتمال دستیابی به آن‌ها را افزایش می‌دهد. درک چگونگی ثروتمند شدن با تعیین اهداف مالی آسان‌تر می‌شود.

حواستان به اعداد باشد

به یاد داشته باشید، برای اینکه بدانید چگونه ثروتمند شوید، باید بفهمید که دارایی خالص شما چقدر است. با دانستن نقطه شروع و میزان یا مقدار کمی که دارید، می‌توانید بفهمید که برای رسیدن به هدف خود به چه مقدار پول و دارایی نیاز دارید.

حتی اگر دارایی خالص بالایی ندارید، نگران نباشید زیرا مانند هر چیز دیگری می‌توانید با برداشتن گام‌های صحیح در امور مالی شخصی به آن دست پیدا کنید. همچنین بهتر است راه‌های افزایش ثروت را بشناسید.

بدهی‌ها را پرداخت کنید

بدهی برایتان گران تمام می‌شود. وام‌های شخصی، بدهی کارت اعتباری و وام‌های مختلف به گونه‌ای هستند که باید سود زیادی را بازپرداخت کنید. راز چگونگی پولدار شدن بدون سرمایه، این است که ابتدا بدهی نداشته باشید. با اجرای استراتژی بازپرداخت بدهی، می‌توانید به سرعت بدهی‌های با بهره بالا را پرداخت کنید و شروع به کار برای ثروتمند شدن کنید.

می‌توانید روش گلوله برفی بدهی را امتحان کنید و ابتدا مانده‌های کوچک‌تر خود را پرداخت کنید یا روش بهمن بدهی را امتحان کنید و ابتدا بدهی را با بالاترین نرخ بهره پرداخت کنید! هر کدام را که انتخاب می‌کنید، فقط مطمئن باشید که در نهایت آن چیزی را انتخاب می‌کنید که می‌توانید به آن پایبند باشید.

پس‌انداز پول را شروع کنید

پس‌انداز پول را شروع کنید

اگر از یک فرد ثروتمند بپرسید که چگونه پولدار شده است حتماً بهتان خواهد گفت که به روش درست پس‌انداز کرده است. پس‌انداز کردن پول گامی مهم در راه پولدار شدن بدون سرمایه است.

برای پس‌انداز نیازی به پول زیادی ندارید. شما حتی می‌توانید با یک بودجه محدود در پول خود صرفه‌جویی کنید. هنگامی که عادت به پس‌انداز را پیدا کردید، می‌توانید سریع‌تر از آنچه فکر می‌کنید شروع به ساخت ثروت خود کنید.

۵. پول خود را برای رشد سرمایه‌گذاری کنید

سرمایه‌گذاری در دارایی‌هایی که در طول زمان افزایش می‌یابند و بازدهی سرمایه‌گذاریتان را برای شما فراهم می‌کنند، مانند پرداخت سود سهام یا بهره، هوشمندانه است. هدف این است که سبد دارایی خود را بسازید و آن را چنان قوی کنید که بتوانید از درآمد غیرفعال در دوران بازنشستگی خود زندگی کنید.

سرمایه‌گذاری هرچند اندک کلیدی‌ترین راه پولدار شدن بدون سرمایه است. چرا که سرمایه شما هرچند ناچیز در طول زمان رشد خواهد کرد.

۶. کسب و کار خود را حول اهداف مالی شخصی خود بسازید

به عنوان یک صاحب کسب و کار، کنترل بیشتری بر پولی که به دست می‌آورید در مقایسه با کارمندی با حقوق مشخص دارید. اگر می‌خواهید پول بیشتری در جیب خود داشته باشید، می‌توانید درآمد و حاشیه سود خود را افزایش دهید تا مطمئن شوید که پول بیشتری به خانه می‌برید. هرچه سود بیشتری در کسب و کار خود داشته باشید، بسته به ساختار قانونی کسب و کارتان، می‌توانید سود یا پاداش بیشتری به خود بپردازید.

۷. چندین جریان درآمد ایجاد کنید

چندین جریان درآمد ایجاد کنید

صاحبان مشاغل هوشمند بیش از یک جریان درآمد ایجاد می‌کنند زیرا آن‌ها را از نوسانات در بازار محافظت می‌کند. این بدان معناست که اگر یک منبع درآمد به دلیل شرایط بازار از بین برود، سایر منابع درآمد می‌توانند از شما در برابر ضرر محافظت کنند. پیشنهاد می‌کنم حتماً مقاله مهارت‌های پولساز را مرور کنید.

۸. بررسی کنید

این از مهم‌ترین نکات این مقاله است. استخدام حسابداران و مشاوران مالی به شما این حق را نمی‌دهد که فعالیت‌های مالی در کسب و کار خود را بررسی نکنید. هیچ‌کس به اندازه شما به پول شما اهمیت نمی‌دهد، پس هرگز قدرت مالی خود را از دست ندهید. زمانی را برای سرمایه‌گذاری در آموزش مدیریت پول اختصاص دهید تا بتوانید بر آنچه در حال انجام است نظارت داشته باشید و متوجه شوید که چه زمانی یک سرمایه‌گذاری بهترین گزینه برای پورتفوی شما است. پولدار شدن بدون سرمایه نیازمند آموزش‌های مالی و توسعه فردی است

چگونه پولدار شویم” مقاله‌ای است که ابتدا به چگونگی پولدار شدن می‌پردازد و خواندن آن پس از این مقاله به شدت توصیه می‌شود.

کلام آخر

نکته اصلی این است که دانستن چگونگی ثروتمند شدن و پولدار شدن بدون سرمایه، چیزی است که آموخته می‌شود. هیچ تضمینی وجود ندارد که اگر کسب و کاری راه‌اندازی کنید، ثروتمند شوید زیرا حتی بهترین ایده‌های تجاری نیز به دلیل اجرای ضعیف شکست می‌خورند. اما اگر خود را آموزش دهید و در موفقیت کسب و کارتان کمک بگیرید، شانس موفقیت خود را افزایش خواهید داد.

برای پولدار شدن بدون سرمایه به تعداد انسان‌های روی کره زمین راه وجود دارد. توجه کنید که نسخه خودتان را پیدا کنید و از راه خود ب ثروت برسید. چرا که راه دیگری برای شما جواب نخواهد داد.

همان‌طور که در مقاله خواندید پولدار شدن بدون سرمایه نیازمند یک سری آموزش‌های اولیه است. شما نیاز دارید که با مسائل مالی تا یک سطحی آشنایی پیدا کنید. سرمایه‌گذاری کردن را در شرایط مختلف بیاموزید. هوش مالی خود را بالا ببرید. بر روی خودتان کار کنید و توسعه فردیتان را جدی بگیرید. متأسفانه در مدارس به ما روش درست زندگی کردن و پیدا کردن هدف و ایکیگای را آموزش نداده‌اند، چیزی که در مدارس ابتدایی ژاپن در اولویت است و به آن پرداخته می‌شود.

به این صورت است که کودکان ژاپنی از همان ابتدا راه خود را پیدا می‌کند و سرنوشت کشورشان را به بهترین شکل هدایت می‌کنند. بهتر است هرچه زودتر خود و فرزندانتان را با این مسائل آشنا کنید و خودتان به فکر آینده باشید. دوره توسعه مالی تمامی این مطالب را به صورت عملی و شخصی‌سازی‌شده در زندگی شما پیاده می‌کند.

حتماً برایتان سؤال شده است که چگونه یک دوره برای هر فرد متفاوت عمل می‌کند؟ پاسخ این است که در این دوره ما به‌ وسیله کتاب کار و کوچ شخصی همراه شما خواهیم بود تا قدم به قدم شما را به اهدافتان نزدیک‌تر کنیم. نتایج شگفت‌انگیز این دوره را می‌توانید در صد هزار نفری که پیش از شما در این دوره شرکت کرده‌اند مشاهده کنید. پس با خیالی آسود فرصت را از دست ندهید و این دوره را همین امروز شروع کنید.

فرم ثبت نام در دوره توسعه مالی

  • شماره خود را با کیبورد انگلیسی وارد کنید
  • Hidden

برای دریافت مطالب جدید در پیج اینستاگرام و کانال تلگرام جاوید مقدم عضو شوید.

حتما نظراتتان را زیر این مطلب بنویسید.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *