fav-logo

جاوید مقدم

Search
Close this search box.

وبلاگ

بلاگ دانش مالی هوش مالی

چگونه در جوانی پولدار شویم؟

How-to-get-rich-in-youth

چگونه در جوانی پولدار شویم؟

“چگونه در جوانی پولدار شویم” امروزه سؤال اکثر جوانان بوده و آرزوی هر انسانی این است که روزی ثروتمند شود. به دست آوردن پول و سرمایه نه‌تنها بد نیست، بلکه اگر از راه درست و در زمان و مکان مناسب خودش اتفاق افتاده باشد، بسیار هم خوب خواهد بود. تصور کنید اگر در سن ۷۰ سالگی صاحب سرمایه‌ای میلیاردی شوید، چه فایده‌ای خواهد داشت؟ البته در هر سنی ثروتمند بودن آرامش و رفاه بسیاری را به دنبال دارد؛ اما انسان‌ها در سنین پیری کمتر قادر به استفاده از داشته‌های مالی خود هستند.

زیرا افراد در دوره پیری خود دیگر آن شور و هیجان جوانی و توانایی جسمانی را ندارند و قادر به تجربه هر اتفاقی نیستند. از این رو چنانچه قصد دارید از یک ثروت انبوه بهترین استفاده و لذت را ببرید، می‌بایست در دوران جوانی به آن دست پیدا کنید. اما اصلی‌ترین سؤال این است که چگونه در جوانی پولدار شویم؟ برای پاسخ به این سؤال تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

چگونه در جوانی پولدار شویم؟

باید چگونه در جوانی پولدار شویم؟

شاید اکثر شما که در حال مطالعه این مطلب هستید، تصور کنید می‌خواهیم فهرستی از کسب‌وکارها و فعالیت‌های به خصوصی را معرفی کنیم و یا حتی تصور کنید که برای میلیونر شدن در جوانی می‌بایست کارهای عجیب و سختی انجام دهید. اما باید بگوییم که تصورتان کاملاً اشتباه است. مشاغل عجیب و غریبی که از درآمد بالایی برخوردار باشند وجود نداشته و یا غیر قانونی هستند، که البته جدای از کارهای خلاف که مد نظر ما نیستند.

در جامعه امروزی متأسفانه این امکان وجود ندارد که کاری پیدا کنید و با چند سال کار کردن در آن ثروتمند شوید. در این مطلب نیز قصد نداریم شغل و فعالیت به خصوصی را به شما معرفی کنیم، بلکه تصمیم داریم به صورت مختصر از راز و رمزهای پولدار شدن در جوانی صحبت کنیم.

نکاتی که در این مطلب به آن اشاره خواهیم کرد، روش‌هایی جهت دستیابی به موفقیت در زمینه مالی و کسب‌وکار است که با استفاده از آن‌ها در زندگی شغلی خود این امکان را خواهید داشت تا در سنین جوانی ثروتمند شوید.

۱۳ نکته برای پولدار شدن در جوانی

۱. چگونه در جوانی پولدار شویم؟: پیدا کردن شغل خوب در جوانی

از جمله اصلی‌ترین بخش‌های زندگی هر شخصی، شغل او است که می‌بایست برای یافتن بهترین شغل متناسب با خود نهایت تلاشش را بکند. در دنیا کسب‌وکارهای فراوانی وجود دارند که می‌توانند ما را به ثروت زیادی برسانند. البته خلاف آن نیز وجود دارد که یک سری از مشاغل هم، اصلاً برای ما ایجاد نشده‌اند.

از جمله عواملی که می‌بایست در انتخاب شغل مد نظر قرار دهید، این است که در آن پیشرفت وجود داشته باشد. در اینجا منظور از پیشرفت این است که با فعالیت بیشتر و کیفیت بهتر درآمد شما نیز ارتقا پیدا کند. مشاغلی که فاقد این ویژگی هستند، مناسب نخواهند بود.

پیدا کردن شغل خوب

از جمله مشاغلی که می‌توان در آن‌ها پیشرفت خوبی دست پیدا کرد و در مدت زمان کم به درآمد و سرمایه خوبی رسید برنامه‌نویسی، تولید محتوا، فروشندگی و… هستند. اکنون یک گام به جواب نهایی سؤال “چگونه در جوانی پولدار شویم” نزدیک شده‌اید.

۲. برای پولدار شدن در جوانی زندگی‌نامه افراد موفق را بخوانید

مهم‌ترین چیزی که در پیشرفت کردن در هر کاری به آن نیاز خواهد بود، تجربه است. تجربه به افراد نشان می‌دهد که پایان و سرنوشت آن کار چه خواهد بود و در نتیجه در چه فعالیتی، چه چیز کسب خواهید کرد. بهره‌گیری از تجربه سایرین این امکان را فراهم می‌آورد که در صورت مواجه شدن با موقعیت مشابه آن‌ها، دیگر دچار اشتباه نشوید و راه درست را انتخاب کنید.

لازم به ذکر است که به دست آوردن تجربه زمان زیادی از شما خواهد گرفت و می‌بایست مدت زمان زیادی را صرف کنید تا در آن زمینه تجاربی کسب نمایید. پولدار شدن در جوانی و دستیابی به موفقیت‌های مالی نیز نیازمند تجربه است و بهترین تجارب را اشخاص موفق در این زمینه دارند. شما با مطالعه زندگی‌نامه این اشخاص می‌توانید از تجربه آن‌ها بهره‌مند گردید. زندگی‌نامه اشخاص موفق را بخوانید تا بهتر به جواب “چگونه در جوانی پولدار شویم” دست یابید.

۳. استعدادهای خود را به کار بگیرید

اکثر مردم تصور می‌کنند که استعداد به معنای انجام کاری خاص بدون داشتن مهارت یا تجربه لازم در آن است. در حالی که تصورشان کاملاً غلط بوده و اصلاً استعداد به این معنا نیست. استعداد به معنای توانایی پیشرفت بهتر، سریع‌تر و کامل‌تر نسبت به سایر افراد در یک حوزه کاری به خصوص از جمله نقاشی یا خطاطی است. به‌کارگیری استعداد در شغل به این معنی است که چنانچه فردی توانایی متقاعد کردن سایرین را با صحبت کردن دارد از آن در شغل فروشندگی بهره‌مند گردد.

استعدادهای خود را به کار بگیرید

و یا به طور مثال چنانچه برنامه‌نویس هستید و دارای ذوق هنری هستید، در ساخت برنامه‌ها استعداد هنری و خلاقیت خود را به کار گرفته و آن‌ها را به بهترین شکل ممکن بسازید و با قیمت بالاتری بفروشید. بنابراین استعدادهای خود را بشناسید و در زمینه‌های گوناگون از آن‌ها بهره‌مند گردید. امیدواریم که این نکته شما را به جواب “چگونه در جوانی پولدار شویم” نزدیک‌تر کند.

۴. واقعاً سخت کار کنید

اگر از خودتان این سوال را می‌پرسید که چگونه در جوانی پولدار شویم، باید بگوییم با این که شما دارای یک شغل خوب هستید، زندگی‌نامه افراد موفق را مطالعه می‌کنید و از استعدادهای بسیاری نیز برخوردار هستید؛ اما تا موقعی که شما سخت کار نکنید هیچ یک از آن‌ها برای شما فایده‌ای نخواهند داشت. سخت کار کردن به دو عامل اصلی بستگی دارد:

۱) زمان و دقت زیادی به کار خود اختصاص دهید

۲) با کیفیت بالا کار کنید

میزان کیفیت کار را می‌توان با یک مثال شرح داد:

فرض می‌کنیم شما یک فروشنده تی‌شرت مردانه هستید و می‌توانید در مدت ۴ ساعت، ۱۰ عدد تی‌شرت ۴۰ هزار تومانی بفروشید. در این شرایط می‌بایست برای ۱۰ مشتری وقت و انرژی صرف کنید و حتی امکان دارد چندان هم به مشتریان اهمیت ندهید.

اما در صورتی که بخواهید با کیفیت بالاتری فعالیت کنید، خواهید توانست به مدت ۲ ساعت این کار را انجام دهید. مثلاً به جای فروش ۱۰ عدد تی‌شرت ۴۰ هزار تومانی، می‌توانید ۲ عدد تی‌شرت ۲۰۰ هزار تومانی بفروشید. به عبارتی دیگر با سود و با کیفیت کار کردن همان هوشمند کار کردن است که این نیز یکی از روش‌های پولدار شدن در جوانی محسوب می‌شود.

۵. چگونه در جوانی پولدار شویم؟ آبراه درآمدهای خود را افزایش دهید

چگونه در جوانی پولدار شویم؟ آبراه درآمدهای خود را افزایش دهید

یکی از راه‌های پولدار شدن در جوانی این است که آبراه درآمد خود را افزایش دهیم. آبراه درآمد به این معنی است که به کمک روش‌هایی می‌توان درآمدزایی کرد. شما با استفاده از تمامی استعدادها و توانایی‌های خود در حوزه‌های گوناگون می‌توانید این آبراه‌های درآمدزایی را به حداکثر برسانید. از این رو پیشنهاد می‌کنیم برای خود چند شغل در نظر گرفته و تمامی آن‌ها را انجام دهید.

از جمله راه‌هایی که می‌توان چند شغلی بود، این است که ابتدا یک کار تمام وقت برای خود بیابید و هم‌زمان وقت‌های خالی خود را به کارهای دیگر اعم از دورکاری و پروژه‌ای اختصاص دهید. از جمله مزایای این روش می‌توان به این مورد اشاره داشت که چنانچه شما یکی از شغل‌های خود را از دست دادید، قادر خواهید بود تمام وقت خود را به شغل‌های دیگرتان اختصاص داده تا دچار مشکل مالی نگردید. این فوت و فن برای اینکه چطور ثروتمند بمانیم، بسیار مهم است. بنابراین سعی کنید که به آن عمل نمایید.

۶. به یک بانک سرمایه‌گذاری تبدیل گردید

اغلب مردم بر این باور هستند که پس‌انداز سرمایه کاری بسیار مفید و خوب است. اما می‌توان به جرئت گفت که در کشور ما این امر کاملاً غلط است. زیرا ارزش پول روز به روز در حال کاهش است. اما به این منظور که سرمایه ما سوخت نشود می‌بایست چه کرد؟ در پاسخ سؤال باید بگوییم که پول خود را در زمینه‌ای سرمایه‌گذاری کنید.

از همین ابتدا بگوییم برای اینکه بدانید چگونه در جوانی پولدار شویم به هیچ عنوان سرمایه‌گذاری در بانک را جزو گزینه‌های خود قرار ندهید. زیرا اصلاً راه خوبی نبوده و در نهایت ارزش پول شما کاهش می‌یابد. بهترین زمینه‌ها جهت سرمایه‌گذاری می‌توان به سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال، خرید زمین و سرمایه‌گذاری در املاک و سرمایه‌گذاری در ساخت و ساز اشاره نمود.

با انجام تحقیقات و مطالعه بیشتر در این خصوص می‌توانید بهترین زمینه سرمایه‌گذاری را بیابید تا ارزش پول خود را حفظ نموده و به رابطه پول و قدرت پی ببرید. این راه و رسم پولدار شدن در جوانی می‌تواند به اینکه چطور با پول زندگی بهتری داشته باشیم؟ شما را بسیار موفق کند، به گونه‌ای که خواهید توانست یک‌شبه پولدار شوید.

۷. اهداف خود را تعیین کنید

اهداف خود را تعیین کنید

شما جهت رسیدن به این ثروت انبوه چه اهدافی دارید و از چه طریقی می‌توانید ثروتمند گردید؟ مشوق‌های شما در این خصوص چه افرادی یا چه چیزهایی هستند؟ شما می‌بایست اهداف و فاکتورهای مؤثر خود را مشخص کرده و آن‌ها را یادداشت نمایید. پس از آن به صورت روزانه به آن‌ها فکر کنید و با خود بگویید که به طور قطع موفق خواهید شد.

همچنین مشخص کردن اهداف موجب می‌گردد که شما دید بهتر و کامل‌تری نسبت به مسیری که پیش رویتان قرار دارد داشته باشید و رابطه بین پول و خوشبختی را بهتر درک کنید.

۸. اهداف خود را به اهداف کوتاه‌مدت تقسیم کنید

داشتن مشوق جهت دستیابی به اهداف بسیار مهم است؛ ولی به منظور دستیابی به این اهداف می‌بایست زندگی خود را در جهت اهداف دقیق و قابل اجرا و کوتاه‌مدت تنظیم کنید. برای داشتن اهداف دقیق می‌توانید از روش هدف گذاری اسمارت کمک بگیرید. برای رسیدن به یک ثروت چند میلیاردی نخست می‌بایست به ثروت چند میلیونی برسید. همواره اهداف کوتاه‌مدت خود را مورد بررسی قرار دهید و جهت دستیابی به موفقیت گام بردارید. به این منظور که بتوانید اهداف را قابل اجرایی کنید، راه مناسب رسیدن به تعدادی از آن‌ها است.

به عنوان مثال فرض کنید که در بخش فروش مشغول به فعالیت هستید. “فروش کالاهای بیشتر” یک هدف کوتاه‌مدت واضح نیست. بلکه می‌بایست چنین بگویید که “فروش این ماه، باید بیست درصد بالاتر از فروش ماه گذشته باشد”. با این عمل همیشه پیشرفت خود را مد نظر دارید و مطمئن خواهید شد که چگونه در جوانی پولدار شویم و به اهداف خود خواهید رسید.

۹. چگونه در جوانی پولدار شویم؟ ارتباطات خود را قوی کنید

چگونه در جوانی پولدار شویم؟ ارتباطات خود را قوی کنید

ایده‌های بزرگ و شرکت‌های موفق تنها توسط یک نفر رشد نکرده‌اند؛ بلکه نتیجه همکاری گروهی از افراد متفکر است که با یکدیگر متحد شده‌اند و به توصیف آینده پرداخته‌اند. سعی کنید در هر فرصتی با اشخاص جدید که اهدافی مشابه با شما دارند، آشنا شوید و ارتباط برقرار کنید. این‌گونه می‌توانید هنگامی که فرصت مناسبی برای پروژه‌های شغلی و یا کارآفرینی ایجاد گردید، از پشتیبانی خوبی برای انجام عمل برخوردار خواهید شد و تأثیر پول بر شادی را به وضوح درک می‌کنید.

لازم به ذکر است که می‌بایست روابط شخصی و اجتماعی داشته باشید تا قادر باشید از ارتباط حرفه‌ای خویش حمایت کنید. باید با دوستان موفق دوره دبیرستان یا دانشگاه خود در ارتباط باشید. و این یکی دیگر از راه‌های رسیدن به جواب چگونه در جوانی پولدار شویم است.

۱۰. کارآفرین شوید

در ساده‌ترین جواب این سؤال که چگونه در جوانی پولدار شویم باید بگوییم که یک کارآفرین شوید. برای تمام جوانان و همه آن دسته از افرادی که قصد دارند ثروتمند شوند، کارآفرین شدن یک رؤیا است. بدون شک این روش سریع‌ترین راه موجود جهت دستیابی به ثروت زیاد در دوره جوانی است. ثروت و تأثیر پول بر ازدواج هم قابل چشم‌پوشی نیست.

تقریباً می‌توان گفت که همه ثروتمندان جوان دنیا نیز از همین قاعده پیروی می‌کنند (به جز اشخاصی که از طریق ارث به ثروت دست یافته‌اند)؛ با این حال برای دستیابی به این موفقیت می‌بایست درآمد بالقوه به همراه ریسک بالا، تلاش بسیار و شانس داشته باشید که با وجود تمامی آن‌ها باز هم امکان دارد شکست بخورید.

از جمله مزایای کارآفرینی در سنین جوانی این است که درآمد نامحدودی خواهید داشت، رئیس خود خواهید بود و حتی می‌توانید دنیا را تغییر دهید. علاوه بر این، به عنوان یک فرد جوان می‌توانید خلاقیت‌های جدیدی در کارتان ایجاد کنید و همچنین انرژی زیادتان باعث می‌شود از متخصصین بزرگسال دیگر متمایز شوید.

۱۱. پس‌انداز خود را به سرمایه‌گذاری اختصاص دهید

پس‌انداز خود را به سرمایه‌گذاری اختصاص دهید

پول‌هایی که تا به حال پس‌انداز کرده‌اید را در یک حساب جداگانه برای سرمایه‌گذاری واریز نمایید. از جمله اصلی‌ترین بخش‌های پولدار شدن در جواب اینکه چگونه در جوانی پولدار شویم، وادار کردن پول به کار کردن برای شما است؛ از این رو تمام تلاشتان را بر این بگذارید که پول‌های خود را جهت سرمایه‌گذاری در بازار بورس به حساب خود اختصاص دهید.

۱۲. تکنیک‌های سرمایه‌گذاری را آموزش ببینید

پیش از آنکه شروع به سرمایه‌گذاری کنید، می‌بایست این سه کتاب را حتماً مطالعه کنید: بانکدار خود شوید، پدر پولدار، پدر فقیر و پرش. در صورتی که به خواندن کتاب علاقه‌مند نیستید، پس می‌توان گفت به پولدار شدن هم علاقه‌ای نخواهید داشت. این کتاب‌ها راه چگونه در جوانی پولدار شویم را به شما آموزش می‌دهند.

۱۳. چگونه در جوانی پولدار شویم؟ در بازار سهام سرمایه‌گذاری کنید

به دو طریق می‌توانید این کار را انجام دهید؛ اول اینکه فردی برای شما معامله کند و یا خودتان شخصاً معامله را انجام دهید. به این خاطر که بازارهای مالی کمی پیچیده هستند، توصیه می‌کنیم که سرمایه‌گذاری را به متخصصین این حوزه واگذار کنید. اما در صورتی که زمان و استعداد لازم را برای انجام این کار دارید، بهتر است خودتان شروع به انجام آن کنید.

چگونه در جوانی پولدار شویم؟ در بازار سهام سرمایه‌گذاری کنید

اگر می‌خواهید در زمینه مالی آموزش ببینید و دانش مالی خود را افزایش دهید می‌توانید دوره توسعه مالی را دریافت کرده و از نکات آن استفاده کنید. با پر کردن فرم زیر، این دوره آنلاین را دریافت کنید.

  • شماره خود را با کیبورد انگلیسی وارد کنید
  • Hidden

برای دریافت مطالب جدید در پیج اینستاگرام و کانال تلگرام جاوید مقدم عضو شوید.

حتما نظراتتان را زیر این مطلب بنویسید.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *