وبینار رایگان افزایش درآمد از طریق فروش!

fav-logo

جاوید مقدم

Search
Close this search box.

همه افراد از نظر رفتاری، شخصیتی، توانایی و… با یکدیگر تفاوت‌هایی دارند اما تفاوت اساسی فقیر و ثروتمند در نوع نگرش و ذهنیت آن‌ها است. همین تفاوت ذهن فقیر و ثروتمند باعث می‌شود که موقعیت اجتماعی و میزان دسترسی آن‌ها به امکانات و رفاهیات زندگی متفاوت باشد. ثروتمندان با ذهنیت مثبت، استعداد و توانایی خود راه‌های افزایش ثروت را پیدا می‌کنند و با مدیریت درست، سرمایه خود را افزایش می‌دهند اما افراد فقیر با باورهای غلط در مورد پول و ثروت مسیر موفقیت را به روی خود بسته و موقعیت اجتماعی نامناسبی را برای خود ایجاد می‌کنند. در این مقاله قصد داریم تفاوت افراد فقیر و ثروتمند و فرق ذهنیت آن‌ها را مورد بررسی قرار دهیم.

افراد ثروتمند چه کسانی هستند؟

قبل از آنکه به بررسی تفاوت ذهن فقیر و ثروتمند بپردازیم بهتر است با این دو قشر بیشتر آشنا شوید. به طور کلی، افراد ثروتمند کسانی هستند که با پول و دارایی سعی می‌کنند موقعیت اجتماعی و کیفیت زندگی خود را بالاتر و بهتر کنند. این ثروت و دارایی‌ها می‌تواند شامل املاک و مستغلات، اوراق قرضه و سهام و دیگر فعالیت‌های تجاری باشد. این افراد از نظر ذهنی و سطح توانایی در شرایطی هستند که با سرمایه‌گذاری بخشی از درآمد خود برای موفقیت‌های بلندمدت و ماندگار تلاش می‌کنند.

افراد فقیر چه کسانی هستند؟

افراد فقیر چه کسانی هستند؟

افراد فقیر برخلاف ثروتمندان، کسانی هستند که سطح درآمد و دارایی و کیفیت زندگی آن‌ها بسیار پایین است. همچنین به دلیل بدهی‌های انباشته‌شده توان فکر کردن و تمرکز برای شناخت مسیر درست کسب پول و ثروت را ندارند. این افراد بدون توجه به علایق فردی تنها برای گذران زندگی روزمره خود کار می‌کنند، پس‌انداز نمی‌کنند و توان و قدرت سرمایه‌گذاری هم ندارند.

دلیل تفاوت ذهن فقیر و ثروتمند در چیست؟

حال می‌پردازیم به علت تفاوت ذهن فقیر و ثروتمند. ذهنیت و طرز فکر ارتباط مستقیمی با تصورات هر فرد دارد که این خصوصیات از تجربیات شخصی، خانواده، رسانه‌ها و تحصیلات شکل می‌گیرد. حالا این باورهای ذهنی می‌تواند مثبت یا منفی باشد. بر این اساس هر فردی که بتواند بر ذهنیت خود تسلط پیدا کند به موفقیت می‌رسد. پس تفاوت اصلی طرز فکر افراد پولدار و فقیر در میزان عزت نفس، قدرت مقابله با مشکلات، تدوین اهداف و استراتژی‌ها و پیدا کردن مسیر دستیابی به آن اهداف است.

10 تفاوت ذهن فقیر و ثروتمند

همه می‌دانیم که تفاوت‌هایی از نظر عملکردی، باورها و ذهنیت‌ها بین افراد ثروتمند و فقیر وجود دارد. برای تبیین درست در ادامه به بیان 10 مورد تفاوت ذهن فقیر و ثروتمند می‌پردازیم.

1. تفاوت ذهن فقیر و ثروتمند در پذیرش سرنوشت

ثروتمندان در ذهنیت خود باور دارند که سرنوشت زندگی در دست آن‌ها است و قابل تغییر است اما افراد فقیر بی‌تفاوت اجازه می‌دهند که سرنوشت برای آن‌ها تصمیم بگیرد. بنابراین تفاوت در طرز فکر افراد فقر و ثروتمند باعث می‌شود که این سرنوشت و وضعیت کنونی را بپذیرند و برای تغییر آن تلاش کنند یا نه. در واقع ثروتمندان با پذیرش وضعیت سعی می‌کنند که اوضاع را باب میل خود تغییر دهند اما فقرا در برابر شرایط پیش رو تسلیم شده و برای تغییر وضعیت خود هیچ تلاشی نمی‌کنند.

تفاوت ذهن فقیر و ثروتمند در پذیرش سرنوشت

2. تفاوت در برقراری ارتباط با سایر افراد موفق و یا افراد شکست‌خورده

مهم‌ترین وجه تمایز در افراد پولدار و ثروتمند در انتخاب افرادی است که با آن‌ها به صورت روزانه معاشرت دارند. بنابراین اگر می‌خواهید فرد موفقی شوید باید از افراد منفی‌نگر و شاکی از زمین و زمان دوری کنید چرا که آن‌ها دیگران را دلیل شکست خود در زندگی می‌دانند. این افراد شکست‌خورده با گذشت زمان روی شما تأثیر منفی خواهد گذاشت و دیدگاه شما نیز این‌گونه خواهد کرد. پس سعی کنید برای کسب موفقیت با افراد موفق معاشرت کنید و همواره درس‌های موفقیت از ثروتمندان را دنبال کنید.

3. تفاوت در یادگیری و افزایش سطح دانش

هر فردی برای رسیدن به موفقیت نیاز به کسب مهارت و تجربه دارد. بنابراین بدون دانش و مهارت کافی نمی‌توان به موقعیت و جایگاه مناسب در آینده رسید. از این رو افراد ثروتمند همواره در حال به‌روزرسانی اطلاعات و یادگیری هستند اما افراد فقیر خود را عقل کل دانسته و تصور می‌کنند درباره همه چیز اطلاعات کاملی دارند.

4. تفاوت ذهن فقیر و ثروتمند روی ارزش کار و میزان درآمد

ثروتمندان علاوه بر کسب درآمد تمرکز اصلی خود را روی ارزش کاری می‌گذارند که در آن قصد سرمایه‌گذاری دارند. با این اقدام پول خود را در مسیر درست هزینه خواهند کرد. اما افراد فقیر تنها به کار و درآمد حاصل از آن برای تأمین مخارج زندگی فکر می‌کنند و اغلب دخل و خرج آن‌ها با یکدیگر همخوانی ندارد. بنابراین تفاوت ذهن فقیر و ثروتمند این است که میزان درآمد خود را متناسب با نیازها و آرزوهای خود تعیین می‌کنند و به یک درآمد جزئی بسنده نمی‌کنند.

5. تفاوت در نوع افکار و محدودیت در تلاش

افراد ثروتمند خود را درگیر عادت‌های پولساز می‌کنند و در هیچ مرحله‌ای از رسیدن به موفقیت قانع نمی‌شوند و همچنان برای بهتر شدن تلاش می‌کنند. اما افراد فقیر تا به یک شرایط خوب می‌رسند دست از تلاش برمی‌دارند. پس همین اختلافات فکری و عملکردی باعث ایجاد دو قشر فقیر و غنی می‌شود. در واقع برای ثروتمند شدن نباید هیچ‌گاه دست از کار کشید و همواره باید برای رسیدن به مراتب بالاتر تلاش کرد و سقف و محدودیتی برای تلاش‌های خود تعریف نکرد.

تفاوت در نوع افکار و محدودیت در تلاش

6. انتخاب بین کمیت و کیفیت زندگی حال و آینده

افراد ثروتمند تلاش می‌کنند که زندگی حال و آینده خود را کیفیت ببخشند و آینده روشنی را برای خود متصور هستند. در حالی که افراد فقیر تنها تمرکز روی کمیت و کیفیت زندگی حال و کنونی خود دارند و به آینده فکر نمی‌کنند.

7. تفاوت ذهن فقیر و ثروتمند: تمرکز بر کسب سود یا ضرر نکردن

تفاوت دیگری که در طرز فکر افراد پولدار و فقیر بیشتر نمود پیدا می‌کند تلاش برای برنده شدن و نباختن است. به طوری که ثروتمندان در هنگام سرمایه‌گذاری تنها به کسب سود فکر می‌کنند اما فقرا تنها تمرکز روی این مسئله دارند که ضرر نکنند و نگران میزان ضرر و زیان خود هستند.

8. تفاوت رفتار در دیدن موفقیت دیگران

بسیاری از افراد برای رسیدن به اهداف خود، تلاش می‌کنند درس‌های موفقیت از ثروتمندان را بیاموزند و میزان معاشرت با افراد موفق و ثروتمند را افزایش می‌دهند. اما برخی از افراد توانایی دیدن موفقیت دیگران را ندارند و از موفقیت آن‌ها نیز ناراحت خواهند شد. پس برای رسیدن به موفقیت حتماً افراد ثروتمند را مورد تحسین و تشویق قرار دهید و از آن‌ها الگو بگیرید.

9. تفاوت دیدگاه در نحوه دستیابی به پول

افراد ثروتمند وقت خود را صرف کاری می‌کنند که علاوه بر پول به نتیجه دلخواه برسند اما افراد فقیر وقت خود را صرف کاری می‌کنند که به ازای آن پولی دریافت کنند.

10. نوع برخورد با مشکلات و موانع

نوع برخورد با مشکلات و موانع

بسیاری از افراد در مواجه با مشکلات و موانع چون توان مقابله ندارند آن را ناشی از اقدامات دیگران می‌دانند و بر این اساس چون مشکلات بر آن‌ها غلبه کرده دچار شکست می‌شوند. از این رو تفاوت ذهن فقیر و ثروتمند دقیقاً در همین نکته نهفته است، به طوری که افراد ثروتمند هیچ‌گاه مشکلات را آن‌قدر بزرگ نمی‌دانند که قابل حل نباشد و سد راه آن‌ها شود. بلکه با تدبیر درست سعی می‌کنند از این موانع و مشکلات عبور کنند و به راحتی به اهداف خود برسند.

تفاوت ذهن فقیر و ثروتمند: تأثیر طرز فکر بر رشد افراد

طرز فکر یکی از ابزارهای تأثیرگذار بر زندگی هر فردی است و می‌تواند در رشد و پیشرفت آن نقش داشته باشد. بنابراین با توجه به اهمیت طرز فکر، باید ذهن ناخودآگاه خود را به سمتی هدایت کنید که بیش از آنکه منفی‌گرا باشد به مثبت‌گرایی سوق داده شود تا اتفاقات خوب در زندگی شما رخ دهد.

پس طرز فکر ارتباط مستقیمی با دیدگاه و باورهای افراد در زندگی دارد. بنابراین یک فرد موفق با تکیه بر طرز فکر خود برای رسیدن به هدفش تلاش می‌کند. حال این طرز فکر حالت ایستا دارد و یا حالت رشد.

به بیان ساده‌تر، ذهن افراد از ابتدای کودکی خالی است و جهت‌گیری مناسبی ندارد. بنابراین محیط پیرامونی و خانواده در تغییر طرز فکر و شکل‌گیری آن نقش دارند. بنابراین طرز فکر از برخوردهای اولیه با کودک تأثیر می‌پذیرد. اگر جملاتی با بار منفی بیان شود، ذهن کودک در راستای ذهنیت ایستا شکل می‌گیرد و اگر کودک توسط اطرافیان تشویق شود ریشه‌های طرز فکر رشد در آن شکل خواهد گرفت. پس اگر این روند در کودک ادامه پیدا کند، کودک به سمت مسیر رشد و شکوفایی راهنمایی و هدایت می‌شود.

بنابراین مهم‌ترین تفاوت ذهن فقیر و ثروتمند در تفکر رشد و ایستا است که در ادامه به بیان تفاوت‌های این دو نوع طرز فکر خواهیم پرداخت.

تفاوت ذهن فقیر و ثروتمند: تفاوت طرز فکر رشد و ایستا در چیست؟

تفاوت طرز فکر رشد و ایستا در چیست؟

برخوردهای متفاوتی که افراد در مواجه شدن با چالش‌ها و مشکلات در زندگی دارند در قالب طرز فکر ایستا و رشد بیان می‌شوند. در ادامه ضمن بیان تفاوت طرز فکر رشد و ایستا، به بررسی میزان تأثیر طرز فکر بر رشد افراد می‌پردازیم.

افراد دارای طرز فکر ایستا خود را محدود به افکار و عقاید خاصی می‌کنند و معتقدند که سطح هوش و توانایی آن‌ها با گذشت زمان، تلاش و پشتکار تغییری نمی‌کند. بنابراین این افراد در مواجه با موانع و شکست‌ها به راحتی تسلیم می‌شوند و پیشرفت نمی‌کنند. در حالی که افراد دارای طرز فکر رشد، خود را محدود به افکارشان نمی‌کنند و متناسب با هوش و استعداد فردی برای رسیدن اهداف خود با پشتکار فراوان تلاش می‌کنند.

افراد دارای طرز تفکر رشد، در مسیر یادگیری و تجربه قرار می‌گیرند تا با کسب اطلاعات بیشتر، استراتژی‌های جدید تدوین کنند. آن‌ها از سختی‌ها، مشکلات و چالش‌ها در جهت افزایش تجربه و مهارت خود استفاده می‌کنند. بنابراین فردی که دارای طرز تفکر رشد است، از موفقیت دیگران الهام می‌گیرد و انتقادات را راهی برای یادگیری بیشتر تلقی می‌کند و برای رسیدن به نتیجه متمرکز می‌شود.

در مقابل فردی که دارای طرز تفکر ایستا است با محدود کردن خود از موفقیت دیگران و انتقادات منفی ناراحت می‌شود و همواره به دنبال افرادی است که او را تشویق کنند تا اعتماد به نفسش بالا برود. بنابراین طرز فکر ایستا مانع رشد پتانسیل درونی افراد می‌شود اما طرز فکر رشد، افراد را وادار به مقابله با مشکلات کرده تا آن‌ها را به راحتی پشت سر بگذارند. پس داشتن یک تفاوت طرز تفکر رشد و ایستا مانند تفاوت ذهن فقیر و ثروتمند یک انتخاب است و می‌توانید به راحتی به بهترین آن‌ها دست پیدا کنید.

تفاوت ذهن فقیر و ثروتمند درباره این که چگونه پولدار شویم؟

یکی از راه‌های افزایش ثروت و دارایی این است که بدانیم چگونه پولدار شویم؟ پولدار شدن یکی از نیازهای اساسی هر فردی می‌تواند باشد اما اینکه برای به دست آوردن آن باید چه کاری انجام داد، چیزی است که همه به دنبال دانستن آن هستند. در واقع پولدار شدن تنها با شانس، بخت و اقبال به دست نمی‌آید، بلکه مهارت‌های خاص خود را می‌طلبد و با کار و تلاش به طور قطع نتیجه مطلوب حاصل خواهد شد.

یکی از راه‌های پولدار شدن این است که در مسیر درست برای کسب درآمد قرار بگیرید، سپس پول حاصل را به صورت هوشمندانه سرمایه‌گذاری کنید تا سود بیشتری به دست بیاورید. در ادامه 5 روش هوشمندانه پولدار شدن را بیان خواهیم کرد. تفاوت ذهن فقیر و ثروتمند در این است که بتوانند با تکیه بر این راه‌ها مسیر درست کسب ثروت و درآمد را پیدا کنند.

سرمایه‌گذاری کنید

سرمایه‌گذاری کنید 2

سرمایه‌گذاری در بازارهای مالی و اقتصادی یکی از نخستین راه‌های پولدار شدن است. بنابراین شما می‌توانید پول خود را در صنایع مختلف، بازارهای بورس و طلا، ارزهای دیجیتال و غیره سرمایه‌گذاری کنید. پس اگر میزان بازدهی سرمایه شما مناسب باشد می‌توانید آینده و زندگی خود را بدون دغدغه تأمین کنید. البته سعی کنید حتماً در دوره‌های آموزش توسعه مالی شرکت کنید تا موفقیت شما تضمین شده باشد.

در این رابطه سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات در مناطقی که به طور مداوم در حال رشد هستند نیز توصیه می‌شود. سوددهی این نوع سرمایه‌گذاری‌ها بلندمدت است و در صورتی که به اندازه کافی صبور باشید از این طریق پولدار خواهید شد. پس یکی از دیگر از تفاوت ذهن فقیر و ثروتمند در نوع سرمایه‌گذاری است. بسیاری از افراد فقیر در املاکی که سریعاً دچار استهلاک می‌شوند و با گذشت زمان ارزش خود را از دست می‌دهند، سرمایه‌گذاری می‌کنند. نمونه این نوع سرمایه‌گذاری خرید خودرو است.

تفاوت ذهن فقیر و ثروتمند: پس‌انداز کنید

برای اینکه همواره پولدار بمانید بخشی از پول و درآمد خود را سرمایه‌گذاری و بخش دیگر را پس‌انداز کنید. بسیاری از افراد دارای مهارت و تجربه کافی همین میزان پس‌انداز را در مسیر دیگری سرمایه‌گذاری می‌کنند و نسبت به مدیریت درآمد خود تلاش می‌کنند تا با گذشت زمان به سود خوبی برسند. بسیاری از افراد فقیر نحوه سرمایه‌گذاری صحیح و درست را نمی‌دانند و علاوه بر پس‌انداز، سرمایه اولیه خود را نیز از دست می‌دهند.

پولدار شدن از طریق شغل و کار

بسیاری از افراد ثروتمند برای اینکه بیشتر پولدار شوند در هر شغلی که هستند، تحصیلات خود را ادامه می‌دهند تا رتبه شغلی خود را افزایش دهند و به واسطه آن نیز به درآمد بهتری برسند.

پس در ابتدا طبق علایق خود شغل و حرفه مناسبی را با برآورد متوسط درآمد سالانه آن انتخاب کنید. سعی کنید به مشاغلی وارد شوید که درآمد سالانه آن خوب باشد. اگر به دنبال حقوق و مزایای قابل توجه هستید از فرصت‌های شغلی در شهرهای بزرگ و صنعتی استفاده کنید تا میزان درآمد شما نیز افزایش یابد. با توجه به رشد تکنولوژی می‌توانید به حوزه دیجیتال مارکتینگ وارد شوید و یا با استفاده از سایت‌های فریلنسری معتبر و ارزشمند، درآمد دلاری کسب کنید.

مدیریت مخارج زندگی

مدیریت مخارج زندگی 2

یکی از راه‌های پولدار شدن که تفاوت ذهن فقیر و ثروتمند را به طور کامل نشان می‌دهند در رابطه با مدیریت مخارج زندگی است. بنابراین افراد باید سعی کنند تنها وسایل و اقلام ضروری و مورد نیاز خود را خریداری کرده و از خریدهای بیهوده اجتناب کنند.

یکی از راه‌های دیگر برای مدیریت مخارج، مراجعه به فروشگاه‌های مواد غذایی، پوشاک و لوازم خانگی و غیره در پروسه اجرای طرح فروش فوق‌العاده است. در این شرایط زمانی اقلام با کیفیت را با قیمت مناسب‌تری خریداری خواهید کرد. راه دیگر برای پولدار شدن از طریق مدیریت مخارج مربوط به مدیریت مصرف انرژی و صرفه‌جویی می‌شود چرا که هزینه کمتری را بابت مصرف انرژی پرداخت می‌کنید.

در این قسمت از مقاله سعی کردیم که تمام راه‌ها و روش‌های هوشمندانه و کاربردی که برای پولدار شدن وجود دارد را به شما معرفی کنیم پس بدون وقفه برای کسب درآمد تلاش کنید.

نکات مهم و کلیدی درباره تفاوت ذهن فقیر و ثروتمند

همان‌طور که گفته شد، اصلی‌ترین تفاوت بین انسان‌ها به طرز فکر آن‌ها باز می‌گردد. بنابراین اگر عده‌ای ثروتمند می‌شوند و عده‌ای فقیر دلیل آن ارتباط مستقیمی به طرز فکر آن‌ها دارد. در ادامه به بیان نکات و مهم کلیدی طرز فکر افراد پولدار را با افراد فقیر مقایسه خواهیم کرد تا بدانید که آیا به ثروت خواهید رسید یا نه؟ یا اینکه ببینید شیوه فکر شما به طرز تفکر ثروتمندان نزدیک‌تر است یا فقرا؟

تفاوت طرز فکر افراد ثروتمند و فقیر درباره زندگی

تفاوت ذهن فقیر و ثروتمند درباره نوع زندگی نیز جالب توجه است. ثروتمندان اغلب اعتقاد دارند که به تنهایی باید زندگی خود را بسازند. اما افراد فقیر از دیگران و سایر عوامل بیرونی همچون شانس، دولت، خانواده و غیره توقع دارند که زندگی آن‌ها را بسازند. به همین دلیل ثروتمندان تلاش می‌کنند توانایی‌ها و مهارت‌های خود را به کار بگیرند و آینده را طبق خواسته خود بسازند و منتظر تغییر روند زندگی خود از سوی دیگران نیستند.

تفاوت طرز فکر افراد ثروتمند و فقیر درباره زندگی

تفاوت ذهن فقیر و ثروتمند در سطح خواسته‌ها

ثروتمندان با تمام وجود خود برای کسب ثروت تلاش می‌کنند و راهی جز رسیدن به ثروت برای خود تصور نمی‌کنند. اما افراد فقیر با وجودی که پول و ثروت را دوست دارند اما از اعماق وجود خود نمی‌خواهند به آن برسند. این‌گونه افراد توقع دارند که پول و ثروت از آسمان روی سقف خانه آن‌ها بریزد و حتی اگر تلاشی هم برای رسیدن به ثروت بکنند چون آمادگی لازم را ندارند در صورت وجود موانع و مشکلات سریع از پای در می‌آیند.

دیگر تفاوت ذهن فقیر و ثروتمند نسبت به پول این است که اغلب فقرا حس بدی نسبت به ثروتمند بودن و پول دارند. از این جهت ثروتمندان را افراد بد و فاسد می‌دانند و همچنین پول را مایه دردسر در زندگی خود تصور می‌کنند. بنابراین این نوع باورهای غلط در مورد پول و ثروت، مانع بزرگی برای رسیدن افراد به ثروت می‌شود و فقرا با این طرز فکر خود را از رسیدن به ثروت محروم می‌کنند.

تفاوت ذهن فقیر و ثروتمند در ریسک کردن

ثروتمندان به دلیل بلندپروازی و رؤیاها و اهدافی که در سر دارند، انگیزه لازم برای پولدار شدن را دارند به همین خاطر حاضر به ریسک کردن هستند. اما افراد فقیر از ریسک کردن وحشت دارند و معتقد سری که درد نمی‌کند را دستمال نمی‌بندند. بنابراین این افراد خود را درگیر مسائل روزمره می‌کنند و ذهن خود را درگیر انجام کارهای بزرگ نمی‌کنند. در مقابل افراد ثروتمند می‌دانند که بدون ریسک کردن به دستاورد قابل توجهی نخواهند رسید و قدرت ریسک کردن را در خود تقویت می‌کنند.

سردرگمی بین گذشته و آینده

اکثر افراد فقیر همواره حسرت روزهای گذشته را می‌خورند و بیشتر عمر خود را صرف افسوس برای نداشتن ثروت و نرسیدن به خواسته و رؤیاهای خود می‌کنند. در حالی که ثروتمندان در زمان حال زندگی می‌کنند و برای ساختن آینده تلاش می‌کنند. بنابراین با خوردن حسرت گذشته به طور قطع زمان حال را از دست خواهید داد و تمام فرصت‌های موجود نیز بلااستفاده می‌مانند. پس یکی از دلایلی که افراد فقیر فرصت ثروتمند شدن را از دست می‌دهند این است که فرصت‌های موجود را برای اینکه آینده خود را بسازند، نادیده می‌گیرند و وقتی خود را با فکر کردن و ماندن در گذشته تلف می‌کنند.

تفاوت ذهن فقیر و ثروتمند در باورهای غلط در مورد پول و ثروت

تفاوت ذهن فقیر و ثروتمند در باورهای غلط در مورد پول و ثروت

همان‌طور که پیش‌تر اشاره کردیم، افراد فقیر راه رسیدن به ثروت را وابسته به شانس می‌دانند. اما طرز فکر افراد پولدار این است که ثروت تنها از مسیر کار، تلاش و تولید به دست می‌آید. بنابراین این باورهای غلط در مورد پول و ثروت باعث می‌شود که افراد فقیر فرصت‌های پیش رو برای خلق ثروت، کار و تولید را از دست بدهند و آینده نامعلومی را برای خود متصور شوند.

تفاوت ذهن فقیر و ثروتمند درباره تربیت فرزندان

بسیاری از افراد ثروتمند برای حفظ پول و ثروت خود تلاش می‌کنند که عادت‌های پولساز را در بین نسل‌های بعدی خانواده خود گسترش دهند. به عبارت دیگر ثروتمندان به فرزندان خود نحوه ثروتمند شدن را یاد می‌دهند در مقابل طرز فکر افراد فقیر نیز باعث می‌شود که به فرزندان خود به صورت عملی فقیر ماندن را آموزش بدهند. به همین خاطر است که فرزندان ثروتمندان اغلب ثروتمند می‌مانند و چرخه ثروت در نسل‌های بعدی آن‌ها ماندگار خواهد شد.

بر این اساس می‌توان گفت ذهن‌های فقیر و ذهن‌های ثروتمند هستند که افراد فقیر و افراد ثروتمند را به وجود می‌آورند. بنابراین افراد فقیر برای اینکه از چرخه فقیر ماندن خارج شوند باید آموزش توسعه مالی را فرا بگیرند و با سرمایه‌گذاری درست، راه‌های رسیدن به ثروت را طی کند و دیدگاه خود را نسبت به دنیا و ثروت تغییر دهد.

جمع‌بندی

در این مطلب سعی کردیم که تفاوت ذهن فقیر و ثروتمند را از جنبه‌های مختلف مورد بررسی قرار دهیم و همچنین راه‌های افزایش ثروت و دارایی و باورهای غلط در مورد پول و ثروت را بیان کردیم. با توجه به مطالعه فوق دریافتیم که برای ثروتمند شدن و پولدار شدن باید مهارت لازم را کسب کنیم و با سرمایه‌گذاری هدفمند و هوشمندان در مسیر کار و تلاش قرار بگیریم.

توصیه ما این است که در دوره توسعه مالی شرکت کنید و با دریافت آموزش‌های تخصصی در حوزه سواد مالی میزان دانش مالی خود را افزایش دهید تا بتوانید برای کسب ثروت و درآمد بیشتر تصمیمات درست بگیرید. دوره توسعه مالی شامل 30 قسمت 20 دقیقه‌ای است. برای شرکت در دوره توسعه مالی فرم زیر را پر کنید.

  • شماره خود را با کیبورد انگلیسی وارد کنید
  • Hidden

برای دریافت مطالب جدید در پیج اینستاگرام و کانال تلگرام جاوید مقدم عضو شوید.

حتما نظراتتان را زیر این مطلب بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *