fav-logo

جاوید مقدم

Search
Close this search box.

وبلاگ

بلاگ دانش مالی

۱۰ نفر اول ثروتمندترین افراد جهان در سال ۲۰۲۳ و علل و راه ثروتمند شدن آنها

The-richest-people-in-the-world

۱۰ نفر اول ثروتمندترین افراد جهان در سال ۲۰۲۳ و علل و راه ثروتمند شدن آنها

مقدمه‌ای بر ثروتمندترین افراد جهان

افراد ثروتمند نقش بزرگی در تحولات اقتصاد جهانی ایفا می‌کنند و اغلب بنیان‌گذاران غول‌های فناوری و صاحبان شرکت‌های بزرگ خدماتی مبتنی بر تکنولوژی چنین افرادی هستند و برای افزایش سرمایه خود با یکدیگر رقابت تنگاتنگی دارند. ثروتمندان نیز مانند مردم عادی در راه رسیدن به این میزان ثروت، پستی و بلندی‌های بسیار را پشت سر گذاشتند اما با پشتکار فراوان و شناختن راه های افزایش ثروت توانستند به موفقیت فوق‌العاده دست پیدا کنند.

جالب است بدانید این افراد روز به روز در حال افزایش سرمایه خود هستند تا بتوانند عنوان ثروتمندترین افراد جهان را کسب کنند. از این رو در این مقاله قصد داریم راز موفقیت این ثروتمندان را مورد بررسی قرار دهیم و در ادامه برخی از معروف‌ترین و سرآمدترین آنها را به شما معرفی کنیم.

رتبه نام و نام خانوادگی خالص دارایی برند، شغل یا صنعت
۱ ایلان ماسک ۲۴۴ میلیارد دلار بنیانگذار و سهامدار Tesla , SpaceX
۲ برنارد آرنو ۲۰۸ میلیارد دلار شرکت LVHM
۳ جف بزوس ۱۵۵ میلیارد دلار آمازون
۴ لری الیسون ۱۴۴ میلیارد دلار اراکل
۵ وارن بافت ۱۸۸ میلیارد دلار سرمایه گذاری برکشایر هاتاوی
۶ بیل گیتس ۱۱۳ میلیارد دلار ماکروسافت
۷ لری پیج ۱۰۹ میلیارد دلار آلفابت ( هلدینگ مادر گوگل)
۸ سرگی برین ۱۰۴ میلیارد دلار آلفابت ( هلدینگ مادر گوگل)
۹ مارک زاکربرگ ۱۰۱ میلیارد دلار فیس بوک
۱۰ استیو بالمر ۹۹ میلیارد دلار ماکروسافت و مالک تیم بسکتبال

راز موفقیت ثروتمندترین افراد جهان و تفاوت آنها با مردم عادی

راز موفقیت ثروتمندترین افراد جهان و تفاوت آنها با مردم عادی

بسیاری از افرادی که به دنبال ثروت و کسب درآمد زیاد هستند به دنبال کشف راز موفقیت افراد ثروتمند هستند تا با الگوگیری بتوانند در این مسیر قدم بردارند. برای اینکه بدانید چگونه ثروتمند شوید، بهتر است تفاوت‌های بین مردم عادی و ثروتمندان را بشناسید.

 1. مردم عادی فکر می‌کنند که افراد ثروتمند با شانس یا کلاهبرداری به ثروت جهانی رسیدند و پول را عامل شرارت و فساد در دنیا می‌دانند. در حالی که ثروتمندان معتقدند پول تضمین کننده خوشبختی آنها نیست و تنها زندگی آنها را لذت‌بخش‌تر و آسان‌تر می‌کند.
 2. ثروتمندان برای خوشحال کردن خود پیشرفت می‌کنند تا جهان را نجات دهند اما مردم عادی مواظب خود نیستند که بتوانند به دیگران کمک کنند.
 3. مردم عادی برای کسب درآمد و ثروت به فکر قرعه‌کشی و شانس هستند اما افراد ثروتمند به عمل و اقدام فکر می‌کنند و شیوه زندگی خود را تغییر می‌دهند.
 4. افراد عادی برای رسیدن به ثروت به دنبال دریافت مدارک دانشگاهی هستند در حالی که ثروتمندترین افراد جهان سعی می‌کنند که دانش مالی خود را افزایش دهند.
 5. ثروتمندان برای آینده و رسیده به ایده‌ها و اهداف خود تلاش می‌کنند در حالی که مردم معمولی رویاپردازی می‌کنند و به مرور دچار افسردگی و ناراحتی می‌شوند.
 6. ثروتمندان راهی را پیدا می‌کنند تا برای رسیدن به علایق خود پول در بیاورند در حالی که مردم عادی پول را با انجام کارهایی که دوست ندارند، به دست می‌آورند.
 7. ثروتمندان همواره به دنبال یادگیری و افزایش دانش و آگاهی خود هستند اما مردم عادی بیشتر دنبال سرگرمی در زندگی هستند.
 8. یک فرد عادی در اوقات فراغت خود رمان و مجله‌های سرگرم کننده مطالعه می‌کند اما فرد ثروتمند یک کتابخانه‌ بزرگ با عناوین مختلف برای آموزش و کسب موفقیت دارد.
 9. مردم عادی درآمد خود را پس‌انداز می‌کنند اما افراد ثروتمند با پذیرش ریسک در مسیر کسب ثروت گام برمی‌دارند.

ویژگی‌ سبک زندگی ثروتمندترین افراد جهان چیست؟

سبک زندگی افراد ثروتمند به طور قطع با مردم عادی تفاوت‌های قابل توجهی دارد. آنها با عادت‌های روزمره ساده‌ای زمینه سلامتی، گسترش روابط، دانش، بهره‌وری و ثروت خود را فراهم می‌سازند. در ادامه برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های سبک زندگی ثروتمندترین افراد جهان را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

۱. تهیه لیست کارهای روزانه

تهیه لیست کارهای روزانه

اغلب افراد ثروتمند دارای لیست کارهای روزانه هستند و برنامه‌های خود را طبق آن پیش می‌برند. بنابراین با اولویت‌بندی کارهای روزمره خود زمینه تحقق اهداف بیشتری را فراهم می‌سازند.

۲. محدود کردن تماشای تلویزیون

براساس تحقیقات انجام شده،  اغلب ثروتمندان معتقد هستند که تماشای تلویزیون سلامت روح و روان آنها را تحت تاثیر قرار می‌دهد و از طرفی دیگر وقت آنها را نیز هدر خواهد داد. از این رو بدون اینکه وقت خود را صرف تماشای برنامه‌های تلویزیونی کنند با ایجاد محدود، بیشتر وقت خود را به انجام کارهایی که افق مالی آنها را گسترش دهد، اختصاص می‌دهند.

۳. مطالعه روزنامه‌ها و نشریات معتبر جهانی

از دیگر ویژگی‌های سبک زندگی ثروتمندترین افراد جهان، خواندن روزنامه‌ها و نشریات جهانی در حوزه کسب و کار و تجارت است و با مطالعه آنها در جریان آخرین تحولات، تحلیل‌ها و پیش‌بینی‌های اقتصادی قرار می‌گیرند.

۴. توجه به تغذیه سالم

ثروتمندترین افراد جهان برای اینکه بتوانند ذهن پولساز و قدرتمندی داشته باشند به رژیم غذایی خود توجه می‌کنند و یک تغذیه سالم و برنامه غذایی مناسب را دنبال می‌کنند. آنها به اندازه تامین انرژی لازم برای انجام کارهای روزانه خود غذا می‌خورند و تنقلات و خوراکی‌های کم ارزش را برای حفظ سلامتی خود حذف می‌کنند.

۵. مداومت در کسب دانش و علم

افراد ثروتمند برای افزایش رشد مالی خود از ابزارهای یادگیری همچون کتاب‌های صوتی، پادکست‌ها، کتاب‌ها و سخنرانی‌های مختلف در اوقات فراغت و مسیرهای تردد خود استفاده می‌کنند.

۶. سحرخیز بودن عادت ثروتمندترین افراد جهان

سحرخیز بودن عادت ثروتمندترین افراد جهان

کارآفرینان، سرمایه‌گذاران و ثروتمندترین افراد جهان برای اینکه هر چه زودتر به کارهای خود رسیدگی کنند، صبح زود از خواب بیدار می‌شوند. بنابراین وقتی شما عادت کنید که صبح زود از خواب بیدار شوید به بیشتر کارهای روزانه‌ خود خواهید رسید. همچنین منظم خواهید شد و بدون اینکه عجله داشته باشید فعالیت روزمره خود انجام می‌دهید.

۷. تحرک و فعالیت بدنی با ورزش

یکی دیگر از عادت‌های روزمره اغلب افراد ثروتمند تحرک و فعالیت بدنی است تا با تمرکز بهتر راه‌های درآمد بیشتر را طی کنند.

چالش‌های ثروتمندترین افراد جهان

شاید شما هم مانند اغلب مردم فکر کنید افراد ثروتمند به دلیل داشتن پول کافی، بدون ‌دغدغه زندگی می‌کنند و هیچ نوع چالش و مشکلی در حوزه کاری و زندگی خود ندارند. اما با مراجعه به مقاله مشکلات ثروتمندان نظرتان عوض می‌شود.

ثروتمندترین افراد جهان چه کسانی هستند؟

افراد همواره برای رسیدن به رفاه و راحتی در زندگی به دنبال پیدا کردن راه ثروتمند شدن هستند تا خود و خانواده‌شان از بهترین امکانات بهره‌مند شوند. در این میان، فردی جزو لیست ثروتمندترین افراد جهان قرار می‌گیرد و دیگری حتی پول برای خرید یک خوراکی ساده هم ندارد.

افراد ثروتمند حتما راه های افزایش ثروت را کشف کردند و با کارآفرینی گام‌های ارزشمندی را برای کسب موفقیت طی کردند. بنابراین در ادامه زندگی‌نامه چند نفر از برترین‌های این حوزه را مورد بررسی قرار می‌دهیم تا در جریان میزان سرمایه و دارایی آنها قرار بگیرد.

۱. ایلان ماسک Elon Musk

ایلان ماسک Elon Musk

ایلان ریو ماسک ۵۱ ساله (متولد سال ۱۹۷۱ میلادی) سرشناس‌ترین چهره ثروتمند جهان از آفریقای جنوبی است که اغلب افراد او را به عنوان یک کارآفرین، سرمایه‌گذار و مدیر تجاری می‌شناسند. ایلان ماسک بدون حمایت خانواده و تنها با تکیه بر استعدادهای شخصی توانسته است با فعالیت در آمریکا به عنوان ثروتمندترین فرد جهان دست پیدا کند.

او موسس شرکت تسلا، شرکت مسافربری فضایی اسپیس ایکس و شرکت تولید ماشین‌های نیروی پاک است و میزان دارایی به حدود ۲۲۰ میلیارد دلار می‌رسد. او علاقه زیادی به تکنولوژی روز دنیا دارد و با اظهارات و پیش‌بینی‌های اقتصادی خود بازار جهانی را متحول می‌کند.

۲. جف بزوس Jeff Bezos از ثروتمندترین افراد جهان

جف بزوس ۵۸ ساله (متولد سال ۱۹۶۴ میلادی) در رده دوم لیست جدید ثروتمندترین‌ افراد جهان قرار داد و او فارغ‌التحصیل رشته مهندسی علوم کامپیوتر و مهندسی برق از دانشگاه پرینستون است. او با مهاجرت به ایالت فلوریدا توانست درهای موفقیت را به روی خود باز کند.

سرمایه گذاری های جف بزوس بیشتر روی شرکت معروف آمازون محدود می‌شود و در حال حاضر میزان دارایی او به بیش از ۱۷۰ میلیارد دلار می‌رسد. آمازون به یک شرکت تجارت الکترونیک در جهان شناخته می‌شود و برای نخستین بار ایده بزرگترین کتابخانه اینترنتی را پیاده‌سازی کرد و امروزه آن را به ‌بزرگترین شرکت خرده‌فروشی جهان تبدیل کرده است. او همچنین با خرید روزنامه واشنگتن پست نقش مهمی در تحولات سیاسی و اقتصادی جهان ایفا می‌کند.

۳. برنارد آرنو Bernard Arnault

برنارد آرنو Bernard Arnault

برنارد آرنو ۷۳ ساله فرانسوی (متولد ۱۹۴۹ میلادی) که فارغ‌التحصیل رشته عمران از دانشگاه پلی‌تکنیک پاریس است برخلاف دیگر ثروتمندان جهان دارای یک خانواده فوق‌العاده پولدار است. او با تکیه بر ثروت پدرش که مالک یک کارخانه و یک ساخت‌وساز فیرت ساوینل بود برای ثروت‌اندوزی استفاده کرد.

در حال حاضر میزان دارای او حدود ۱۶۰ میلیارد دلار می‌شود و دارنده شرکت ال وی ام اچ است و به عنوان یک بازرگان، کارآفرین، سرمایه‌دار و کلکسیونر آثار هنری در جهان شناخته می‌شود. او همچنین صاحب خانه مد به نام لویی ویتون به عنوان لوکس‌ترین مرکز تولید کالاهای مد و فشن است.

۴. بیل گیتس Bill Gates از ثروتمندترین افراد جهان

ویلیام هنری گیتس سوم ۶۷ ساله اهل شهر سیاتل (متولد سال ۱۹۵۵ میلادی) معروف به بیل گیتس است. کارآفرین، بازرگان، سرمایه‌دار، نیکوکار و مالکیت شرکت مایکروسافت به عنوان بزرگترین غول فناوری در جهان است. میزان ثروت و دارایی بیل گیتس حدود ۱۳۰ میلیارد دلار برآورد شده است.

علت شهرت بیل گیتس علاوه بر فعالیت در زمینه توسعه مایکروسافت، به خاطر فعالیت‌های خیریه و بشر دوستانه او نیز هست. به طوری که برای تامین مالی برنامه‌های بهداشت جهانی فعالیت‌های گسترده‌ای را انجام می‌دهد.

۵. وارن بافت Warren Buffett

وارن ادوارد بافت ۹۲ ساله (متولد سال ۱۹۳۰ میلادی) اوماهای آمریکا است و او فرزند هاوارد بافت عضو کنگره آمریکا و جزو سیاستمداران و بزرگترین تجار این کشور است. او که جزو ثروتمندترین افراد جهان به شمار می‌آید، فارغ‌التحصیل رشته کارشناسی مدیریت اجرایی از دانشگاه نبراسکا در لینکلن و فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد رشته اقتصاد از دانشگاه کلمبیا است. روش های وارن بافت برای سرمایه گذاری بسیار تحلیل محور است و در حال حاضر مدیریت اجرایی شرکت برکشایر هاتاوی در حوزه سرمایه‌گذاری و بیمه را برعهده دارد و میزان ثروت او حدود ۱۲۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود. او اغلب موارد درصدی از درآمد سالانه خود را صرف فعالیت‌های حقوق بشری و بشر دوستانه می‌کند.

۶. لری پیج Larry Page

لری پیج ۵۰ ساله (متولد ۱۹۷۲ میلادی) کارآفرین و مبتکر آمریکایی است که به همراه دوستش سرگئی برین از ثروتمندان جهان توانست موتور جست و جوی اینترنتی گوگل را راه‌اندازی کند. او با درآمد ۱۱۱ میلیارد دلار جزو یکی از افراد ثروتمند جهان به شمار می‌آید. همچنین مالکیت شرکت اندروید و یوتیوب را نیز برعهده دارد.

۷. رابرت کیوساکی از ثروتمندترین افراد جهان

رابرت کیوساکی از ثروتمندترین افراد جهان

رابرت تورو کیوساکی ۷۵ ساله (متولد سال ۱۹۴۷ میلادی) یک دورگه آمریکایی- ژاپنی است که امروزه همه او را به عنوان کارآفرین، سرمایه‌گذار، نویسنده و سخنران انگیزشی در حوزه مالی می‌شناسند. شما برای شما هم جالب باشد که بدانید رابرت کیوساکی چه سرمایه گذاری هایی انجام داده؟ تا به عنوان یک چهره بین‌المللی در آموزش مالی شناخته شود.

او فعالیت‌های اقتصادی مختلف را انجام داده اما در حال حاضر درآمد اصلی او از برگزاری سمینارهای آموزشی به دست می‌آید و جزو ثروتمندترین افراد جهان به شمار می‌آید. در این رابطه اقدام به تاسیس شرکت تکنولوژی کش فلو کیوساکی کرده است و در زمینه آموزش تجارت و اصول مالی فعالیت دارد. همچنین با تاسیس موسسه بین‌المللی آموزشی پدر پولدار در هفت کشور جهان به آموزش تجارت و سرمایه‌گذاری می‌پردازد.

البته در حال حاضر سرمایه‌گذاری رابرت کیوساکی در زمینه خرید ارزهای دیجیتال، طلا و نقره نیز بسیار گسترش پیدا کرده است و فعالیت‌های تجاری مختلفی در زمینه املاک و مستغلات، موبایل و اینترنت، معدن، انرژی و غیره دارد و میزان ثروت او حدود ۸۰۰ میلیون دلار برآورد شده است.

رابرت کیوساکی نویسنده بهترین کتاب‌های جهان در زمینه امور مالی از جمله کتاب «پدر پولدار، پدر بی‌پول»، کتاب «آشکارسازی کریپتوکارنسی»، «اگر می‌خواهید ثروتمند شوید به مدرسه نروید» و «راهنمای سرمایه گذاری موفق» و غیره است.

۸. سرگی برین

سرگی برین، که در سال ۱۹۷۳ به دنیا آمد، به همراه همکارش لری پیج، از بنیان‌گذاران و بروزدهان شرکت گوگل محسوب می‌شود. این دو نخستین قدم‌های خود را در دانشگاه استنفورد برداشته و با تمرکز بر توسعه موتور جستجویی نوآورانه، شروع به ساختن این ابزار قدرتمند کردند. سرگی برین، با داشتن زیرساخت‌های قوی در زمینه تکنولوژی، به یکی از شخصیت‌های برجسته و تأثیرگذار در دنیای فناوری مبدل شده است. او توانسته با ایده‌آل‌های نوآورانه و استراتژی‌های هوشمندانه، در مسیر توسعه محصولات و خدمات اینترنتی پیشرو باشد. از آنجایی که گوگل به یکی از شرکت‌های بزرگ و تأثیرگذار در سطح جهان تبدیل شده، دارایی سرجی برین نیز به شدت افزایش یافته و به او اجازه داده است تا در فعالیت‌های اقتصادی و اجتماعی موفق باشد. این توانایی و عملکرد موفق سرجی برین نمونه‌ای از تأثیرگذاری شگفت‌انگیز انسان‌ها در جهان دیجیتال و اقتصادی است.

۹. مارک زوکربرگ

مارک زوکربرگ، متولد ۱۹۸۴، یکی از شخصیت‌های برجسته و موفق در دنیای فناوری و کسب و کار است. وی بنیان‌گذار و مدیرعامل شرکت فیسبوک می‌باشد، یک شبکه اجتماعی گسترده که میلیاردها نفر از سراسر جهان از آن استفاده می‌کنند.

موفقیت‌های مارک زوکربرگ از جمله ایجاد و راه‌اندازی فیسبوک به عنوان یک پلتفرم ارتباطی و اجتماعی بسیار مهم است. او با توجه به بصیرت و استعداد خود، توانسته است یک شرکت عظیم را از پایه بسازد که اکنون در سراسر دنیا تأثیرگذاری دارد.

یکی دیگر از موفقیت‌های مارک زوکربرگ، توانایی او در ایجاد استراتژی‌های رشد و توسعه فیسبوک است. وی توانسته با تولید محتواها و خدمات متنوع، جامعه‌ای پویا و پر از امکانات را در اختیار کاربران خود قرار دهد که باعث افزایش تعاملات اجتماعی و اقتصادی شده است.

با در نظر گرفتن این عوامل، مارک زوکربرگ به عنوان یک مدیرعامل خلاق و خلاق در دنیای فناوری شناخته می‌شود که با تلاش‌های خود به ایجاد تغییرات مثبت و تأثیرگذار در دنیای مدرن کمک کرده است.

۱۰.استیو بالمر

استیو بالمر، نامی که در تاریخ افراد برجسته و نخبه‌های دنیای فناوری به راحتی تشخیص داده می‌شود. او به عنوان یکی از بنیان‌گذاران شرکت اپل معروف است و نقش بسیار مهمی در توسعه صنعت فناوری و محصولات نوآورانه داشته است.

موفقیت‌های استیو بالمر بسیار چشمگیر و تحسین‌برانگیز هستند. یکی از اصولی‌ترین موفقیت‌های او، توانایی در ایجاد محصولات منحصربه‌فرد و ارتقاء تجربه کاربری میلیون‌ها نفر است. با انتشار محصولاتی چون آیفون، آیپد و مکینتاش، استیو بالمر توانسته است گام‌های بلندی در دنیای تکنولوژی بردارد و به نوآوری‌هایی که تا قبل از این ندیده‌ایم، جهانی جدید را به وجود آورد.

استراتژی موفقیت آمیز استیو بالمر نیز بر پایه تمرکز بر جزئیات و کیفیت است. او با توجه به جزئیات کوچک و نکات فنی، توانسته است محصولاتی را به بازار عرضه کند که تا حد زیادی مرزهای جدیدی را برای صنعت تکنولوژی مشخص کنند. استراتژی‌های او در زمینه طراحی، ساختار و کاربری محصولات، تأثیرگذاری فراوانی داشته و او را به عنوان یک نخبه و خلاق در دنیای فناوری معرفی می‌کند.

استیو بالمر با تفکر نوآورانه‌اش، تلاش‌های خستگی‌ناپذیر و تمرکز بر ارائه محصولاتی بی‌نظیر و با کیفیت، به یکی از شخصیت‌های برجسته تاریخ فناوری تبدیل شده است. او با ایجاد تغییرات و تحولات اساسی در صنعت فناوری، به ارتقاء بهترین‌ها و کمیاب‌ترین‌ها دست یافته و برای همیشه در صفحه تاریخ باقی خواهد ماند.

راهکارهای قرار گرفتن جزو ثروتمندترین افراد جهان

قرار گرفتن جزو ثروتمندترین افراد جهان کار سختی نیست و با راهکارهای کاربردی قابل دسترسی است و تنها باید ایده خود را به عمل تبدیل کنید. البته بهره‌گیری از دانش مالی درست را نیز فراموش نکنید. البته یکی از راه‌های میانبر برای ثروتمند شدن این است که عملکرد دیگر افراد ثروتمند را الگو قرار دهید. در ادامه راهکارهایی را در این رابطه ارائه خواهیم داد.

سرمایه‌گذاری کنید

سرمایه‌گذاری کنید 3

سرمایه‌گذاری اصولی یکی از راه‌های پولدار شدن و قرار گرفتن در لیست افراد ثروتمند است. پس برای یادگیری الفبای سرمایه‌گذاری اقدام کنید و با میزان سرمایه و پولی که در اختیار دارید به صورت هوشمندانه و عاقلانه در بازار مالی مورد نظر خود سرمایه‌گذاری کنید.

طبق علاقه شخصی یک کسب و کار راه‌اندازی کنید

هنگام شروع و راه‌اندازی یک کسب و کار حتما به علاقه خود توجه کنید. ثروتمندترین افراد جهان کسانی هستند که علایق خود را دنبال کردند و از آن راه به موفقیت و ثروت رسیدند. بنابراین اگر کار مورد علاقه خود را انجام دهید، مسیر ثروتمند شدن برای شما هموار خواهد شد.

همواره به دنبال یادگیری باشید

برای ثروتمند شدن در عصر اطلاعات باید به دنبال یادگیری بیشتر باشید تا در زمینه کاری خود متخصص شوید. همواره اطلاعات خود را به روز‌رسانی کنید و با افزایش دانش و تخصص در حیطه کاری خود سعی کنید راه‌هایی جدیدتر و بهتر برای کسب درآمد جدید پیدا کنید.

ثروتمندترین افراد جهان می‌گویند: ریسک‌پذیر باشید

افراد ثروتمند و پولدار ریسک‌پذیر هستند و زمانی که تصمیم به انجام کاری می‌کنند بدون ترس و واهمه‌ای به آن ورود می‌کنند و هر اتفاقی را که در مسیر برای آنها پیش بیاید را می‌پذیرند. این شجاعت در شروع کردن کار جدید باعث می‌شود که آمادگی لازم برای مواجه شدن با مشکلات احتمالی و از قبل پیش‌بینی شده را داشته باشند.

بخشنده باشید

بسیاری از ثروتمندترین افراد جهان، افرادی بخشنده‌ هستند و در کنار فعالیت اقتصادی و تجاری در زمینه امور خیریه نیز فعالیت‌های گسترده‌ای دارند و حتی از آن طریق به شهرت می‌رسند.

بخشنده باشید

پشتکار داشته باشید

پول و ثروت بدون تلاش و به صورت ناگهانی به دست نمی‌آید بلکه اغلب ثروتمندان جهان نیز با سال‌ها تلاش و کسب تجربه از شکست‌ها و پیروزی‌ها به این جایگاه رسیده‌اند. گاهی برای رسیدن به هدف اصلی باید سرمایه  خود را از دست بدهید. پس پشتکار داشته باشید و با درس گرفتن از اشتباهات خود دوباره تصمیم‌های درست بگیرید تا استقلال مالی کسب کنید.

با تنبلی خداحافظی کنید

هیچ ثروتمندی تنبل نیست و برای رسیدن به اهداف خود سخت کار می‌کند. حتی افرادی که ثروتی را به ارث برده‌اند باید برای ثروتمند ماندن کار و تلاش کنند تا سرمایه خود را افزایش دهید و آن را حفظ کنند.

کمتر از درآمد خود خرج کنید

اغلب ثروتمندان کمتر از درآمدشان خرج می‌کنند و بیشتر به سرمایه‌گذاری و ثروت‌اندوزی فکر می‌کنند. بنابراین در صورتی که حساب و کتاب درآمد و مخارج‌ خود را داشته باشید می‌توانید با سرمایه‌ای که ذخیره کرده‌اید یک کسب و کار و سرمایه‌گذاری جدید را راه‌اندازی و ایجاد کنید.

برای رسیدن به اهداف مشخص تمرکز کنید

همه ثروتمندان اهداف مشخص و بزرگی برای خود تعیین می‌کنند و به آنها پایبند هستند. بنابراین تمام تلاش‌ خود را برای رسیدن به آن اهداف‌ متمرکز می‌کنند تا محقق شود. بر این اساس هدف، تلاش و تمرکز برای رسیده به ثروت می‌توانید بسیار کمک کننده باشد.

جمع‌بندی

در این مطلب سعی کردیم که راز موفقیت ثروتمند و نوع سبک زندگی آنها را با مردم عادی مقایسه کنیم. همچنین با معرفی برخی از ثروتمندترین افراد جهان و حوزه فعالیت آن به شما این نوید را دادیم که راه های افزایش ثروت علاوه با تلاش و عزم جدی نیاز به دانش مالی درست نیز دارد. بنابراین برای ثروتمند شدن یا ثروتمندتر شدن باید در دوره توسعه مالی شرکت کنید و با دریافت آموزش‌های تخصصی در حوزه سواد مالی میزان دانش مالی خود را افزایش دهید و برای کسب درآمد بیشتر تصمیم‌های درستی را بگیرید. ‌برای آموزش توسعه مالی فرم زیر را پر کنید.

 • شماره خود را با کیبورد انگلیسی وارد کنید
 • Hidden

برای دریافت مطالب جدید در پیج اینستاگرام و کانال تلگرام جاوید مقدم عضو شوید.

حتما نظراتتان را زیر این مطلب بنویسید.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *