fav-logo

جاوید مقدم

Search
Close this search box.

وبلاگ

بلاگ دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی موبایلی چیست؟

What-is-mobile-marketing

بازاریابی موبایلی چیست؟

اول، یک تعریف سریع از بازاریابی موبایلی چیست برایتان می‌گویم: بازاریابی موبایلی هنر بازاریابی برای کسب‌وکار شما در تلفن‌های همراه است؛ به صورتی که این بازاریابی برای کسانی که تلفن همراه دارند، جذاب باشد.

صحبت از کسب درآمد اینترنتی که می‌شود ذهن‌ها به سمت بازاریابی موبایلی می‌رود. هنگامی که بازاریابی موبایلی به درستی انجام شود، به مشتریان یا مشتریان بالقوه‌ای که از تلفن‌های هوشمند استفاده می‌کنند، اطلاعات شخصی‌سازی‌شده، در زمان و مکان مناسب در اختیار مشتری یا مشتریان بالقوه قرار می‌دهد تا بتوانند دقیقاً در زمانی که به آن نیاز دارند، حتی اگر در حال حرکت یا انجام کاری هستند، آنچه را که نیاز دارند، دریافت کنند. پس با ادامه مقاله با ما همراه باشید.

بازاریابی موبایلی چیست؟

من به شما می‌گویم که موبایل آینده بازاریابی است و واقعاً دوران موبایل مارکتینگ فرا رسیده است. اگر نوعی استراتژی بازاریابی موبایلی را اجرا نمی‌کنید، در حال حاضر عقب افتاده‌اید!

بازاریابی موبایلی چیست؟ همانطور که از نمودار زیر می‌بینید، کاربران بیشتری نسبت به گذشته زمان بیشتری را صرف استفاده از دستگاه‌های تلفن همراه می‌کنند. ما می‌توانیم انتظار داشته باشیم که این روند در آینده حتی بیشتر ادامه یابد، پس آماده شوید تعاریف جدیدتری از اینکه بازاریابی موبایلی چیست را در آینده داشته باشید!

کاربران جهانی موبایل و دسکتاپ

کاربران دسکتاپ در مقابل کاربران موبایل (واحد: میلیون نفر)

بازاریابی موبایلی چیست و موبایل مارکتینگ چطور کار می‌کند؟

بازاریابی موبایلی چیست؟ شامل تبلیغاتی است که در تلفن‌های هوشمند موبایل، تبلت‌ها یا سایر دستگاه‌های تلفن همراه ظاهر می‌شوند. قالب‌ها، سفارشی‌سازی و سبک‌های تبلیغات بازاریابی موبایلی می‌تواند متفاوت باشد، زیرا بسیاری از پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی، وب‌سایت‌ها و برنامه‌های تلفن همراه گزینه‌های بازاریابی موبایلی منحصربه‌فرد و متناسب خود را ارائه می‌دهند.

چرا شما به استراتژی موبایل مارکتینگ نیاز دارید؟

کسب‌وکار شما به یک استراتژی بازاریابی موبایلی نیاز دارد به همان دلیلی که شما به کامپیوتر و دسترسی Wi-Fi نیاز دارید؛ این عصری است که ما در آن زندگی می‌کنیم! در هر شهر بزرگی قدم بزنید، بیشتر از چند نفر را خواهید دید که چهره‌هایشان را روی صفحه نمایش گوشی هوشمندشان چسبانده‌اند. طبق گزارش‌های اخیر، ۴۰ درصد از زمان اینترنت کاربران صرف دستگاه‌های تلفن همراه می‌شود، که به این معناست که صرفاً نادیده گرفتن افزایش موبایل یک گزینه نیست. پس تعریف دقیق اینکه بازاریابی موبایلی چیست می‌تواند برای کسب‌وکارها جذاب‌تر از همیشه باشد.

برخی دیگر از آمارهای جالب بازاریابی موبایلی

  • ۸۰ درصد زمان استفاده از دستگاه تلفن همراه صرف اپلیکیشن‌ها می‌شود و برنامه‌های بازی بیشترین درصد زمان را به خود اختصاص می‌دهند.
  • اکثر افراد ترجیح می‌دهند ۷۰ درصد صفحات وب را در تبلت‌ها نگاه کنند تا گوشی‌های هوشمند.
  • نرخ تبدیل بازاریابی موبایلی در تبلت‌ها ۲/۲ درصد است که به طور قابل‌توجهی بالاتر از ۰/۷ درصد در گوشی‌های هوشمند است، اما نرخ تبدیل رایانه‌های شخصی سنتی همچنان با ۳/۳ درصد بالاترین میزان است.
  • سرچ با موبایل در سال ۲۰۱۲ نسبت به سال گذشته ۲۰۰ درصد افزایش یافته است.
  • پیش‌بینی شده بود که از سال ۲۰۱۴ موبایل از دسکتاپ پیشی بگیرد.

اگر هنوز بازاریابی موبایلی ندارید وقت آن است که شروع کنید.

انواع استراتژی‌های بازاریابی موبایلی چیست؟

انواع مختلفی از استراتژی‌های بازاریابی موبایلی وجود دارد که باید امتحان کنید. بهترین روش برای کسب‌وکار شما به صنعت، مخاطبان هدف و بودجه شما بستگی دارد.

انواع استراتژی‌های بازاریابی موبایلی چیست؟

۱. بازاریابی مبتنی بر اپلیکیشن

این تبلیغاتی است که در اپلیکیشن‌های تلفن همراه نشان داده می‌شود. در حالی که ۸۰ درصد از زمان تلفن همراه صرف اپلیکیشن‌ها می‌شود، لازم نیست خودتان یک اپلیکیشن بسازید تا وارد عمل شوید. خدماتی مانند Google AdMob به تبلیغ‌کنندگان کمک می‌کند تا تبلیغات موبایلی ایجاد کنند که در برنامه‌های تلفن همراه شخص ثالث ظاهر می‌شوند.

فیس‌بوک همچنین به تبلیغ‌کنندگان اجازه می‌دهد تا تبلیغاتی را ایجاد کنند که در برنامه موبایل فیس‌بوک ادغام شده است. تبلیغات موبایل فیس‌بوک به طور یکپارچه با اخبار فیس‌بوک ترکیب می‌شوند که کاربران اغلب متوجه نمی‌شوند که به تبلیغات نگاه می‌کنند.

۲. بازاریابی موبایلی درون بازی

بازاریابی موبایلی درون بازی به تبلیغات موبایلی اطلاق می‌شود که در بازی‌های موبایل ظاهر می‌شوند، مانند مثال زیر. تبلیغات درون بازی می‌توانند به صورت پاپ آپ بنر، تبلیغات تصویری تمام صفحه یا حتی تبلیغات ویدیویی صفحه‌های Loading ظاهر شوند.

عکس

۳. کدهای QR

کدهای QR توسط کاربران اسکن می‌شوند و سپس به صفحه وب خاصی منتقل می‌شوند که کد QR به آن پیوست شده است. کدهای QR اغلب با گیمیفیکیشن موبایل همسو هستند و دارای یک عنصر رمز و راز هستند، زیرا کاربرانی که آن‌ها را اسکن می‌کنند همیشه نمی‌دانند دقیقاً قرار هست به کجا برسند.

۴. بازاریابی مبتنی بر مکان

تبلیغات تلفن همراه مبتنی بر مکان، تبلیغاتی هستند که بر اساس موقعیت مکانی کاربر نسبت به یک منطقه یا تجارت خاص در دستگاه‌های تلفن همراه ظاهر می‌شوند. برای مثال، برخی از تبلیغ‌کنندگان ممکن است بخواهند تبلیغات تلفن همراهشان فقط زمانی نمایش داده شود که کاربران در شعاع ۱ مایلی کسب‌وکارشان باشند.

۵. تبلیغات سرچ موبایل

این‌ها تبلیغات اصلی جستجوی گوگل هستند که برای موبایل ساخته شده‌اند و اغلب دارای افزونه‌های اضافی مانند کلیک برای تماس یا نقشه هستند.

۶. تبلیغات تصویری موبایل

تبلیغات مبتنی بر تصویر که برای نمایش در دستگاه‌های تلفن همراه طراحی شده‌اند.

۷. اس ام اس

بازاریابی پیامکی شامل گرفتن شماره تلفن کاربر و ارسال پیشنهادات متنی برای آن‌ها است. این تا حدودی گذرا در نظر گرفته می‌شود.

اگر می‌خواهید کمپین‌های بازاریابی تلفن همراه خود را بررسی و بهینه‌سازی کنید، فهرست ۱۳ ابزار بازاریابی موبایلی مورد نیازتان را بررسی کنید.

بازاریابی موبایلی چیست: کمپین‌های پیشرفته تبلیغات گوگل

کمپین‌های پیشرفته تبلیغات گوگل

در ۱۲ ژوئیه، گوگل کمپین‌های پیشرفته را برای همه کاربران Google Ads راه‌اندازی کرد و گزینه‌های تبلیغات موبایلی را با تبلیغات کلاسیک Google Ads آنلاین (که قبلاً Google AdWords نامیده می‌شد) یکپارچه کرد.

یکی دیگر از روش‌های بازاریابی موبایلی چیست؟ کمپین‌های پیشرفته به تبلیغ‌کنندگان این امکان را می‌دهد که پیشنهادات Google Ads خود را در دستگاه‌های مختلف در یک کمپین مدیریت کنند، به ‌جای اینکه کمپین‌های جداگانه برای موبایل در مقابل دسکتاپ ایجاد کنند. تبلیغ‌کنندگان گوگل می‌توانند به سادگی تبلیغات جستجوی گوگل را که قبلاً استفاده می‌کردند، دریافت کنند و سپس قیمت‌هایی را برای تنظیم دستگاه‌های تلفن همراه تنظیم کنند. این به نفع گوگل است که بازاریابی تلفن همراه را برای تبلیغ‌کنندگان آسان کند؛ چرا که گوگل درآمد زیادی از تبلیغات تلفن همراه کسب می‌کند.

کمپین‌های پیشرفته گوگل به تبلیغ‌کنندگان این امکان را می‌دهد که قیمت‌ها را در دستگاه‌ها، مکان‌ها و زمان به آسانی مدیریت کنند. برخی از تبلیغ‌کنندگان ممکن است برای کاربران دستگاه‌های تلفن همراهی که در محدوده خاصی از فروشگاهشان هستند، پیشنهاد قیمت بالاتری بدهند، یا ممکن است بخواهند فقط در ساعات کاری فروشگاهشان برای دستگاه‌های تلفن همراه پیشنهاد بدهند، و کمپین‌های پیشرفته این امکان را برای تبلیغ‌کنندگان آسان می‌کند.

برنامه‌های افزودنی بازاریابی موبایلی چیست؟

ایجاد بازاریابی موبایل با گوگل نیز به شما این امکان را می‌دهد تا از گزینه‌های موجود در بازاریابی موبایلی گوگل استفاده کنید، که شامل ویژگی‌هایی چون:

لینک‌های سایت موبایل MobileSite Link

پیوندهای سایت موبایلی به کاربران موبایلی امکان می‌دهد بدون سرگردانی به صفحات خاصی از سایت شما بپرند. پیوندهای سایت به ویژه در بازاریابی تلفن همراه مفید هستند، زیرا برای کاربران دستگاه‌های تلفن همراه بسیار راحت‌تر است.

برنامه افزودنی تبلیغات موبایلی کلیک برای تماس Click-to-Call Mobile Ad Extension

برنامه افزودنی کلیک به تماس یک دکمه “تماس” را مستقیماً در زیر تبلیغات قرار می‌دهد. با کلیک بر روی دکمه، شماره تلفن کسب‌وکار به طور خودکار در دستگاه تلفن همراه کاربر ایجاد می‌شود.

در حالی که این افزونه تبلیغاتی مفید، ارتباط افراد با کسب‌وکار شما را آسان می‌کند و کاربران را به سمت پایین قیف فروش سوق می‌دهد، بهتر است فقط زمانی که کسب‌وکار شما باز است و قادر به پاسخگویی به این موارد است، برنامه افزودنی تبلیغات موبایلی کلیک برای تماس ظاهر شود. تصور می‌کنم این روش‌ها اینکه بازاریابی موبایلی چیست را بهتر برایتان روشن می‌کند.

پیشنهادات گوگل برای موبایل Google Offers for Mobile

افزونه تبلیغات موبایلی Google Offers به تبلیغ‌کنندگان این امکان را می‌دهد که یک پیشنهاد یا کوپن تخفیف در زیر آگهی خود ارسال کنند. این پیشنهادات ویژه می‌تواند توجه کاربرانی را که ممکن است یک تبلیغ را نادیده بگیرند، جلب کند.

برنامه افزودنی تبلیغات کلیک برای دانلود Click-to-Download Ad Extension

پسوند تبلیغات کلیک برای دانلود شبیه به کلیک برای تماس است، فقط به جای ایجاد شماره تلفن، کلیک کردن روی دکمه «دانلود» کاربران را به صفحه دانلود برنامه از پیش انتخاب‌شده تبلیغ‌کننده می‌برد.

برنامه‌های افزودنی تبلیغات محلی Local Ad Extensions

افزونه‌های تبلیغات محلی احتمالاً مهم‌ترین افزونه‌ها برای بازاریابی موبایلی هستند، با توجه به اینکه از هر ۳ جستجوی تلفن همراه ۱ مورد هدف محلی است. با توجه به اینکه بیشتر جستجوهای موبایلی، سؤالاتی هستند که به دنبال راه حل محلی هستند، بازاریابی محلی موبایل باید یک جنبه کلیدی از استراتژی تلفن همراه شما باشد. بنابراین یکی از نمونه‌های قوی بازاریابی موبایلی چیست؟ برنامه‌های افزودنی تبلیغات محلی. برنامه‌های افزودنی بازاریابی تلفن همراه محلی اغلب شامل یک شماره تلفن یا پیوند به Google Maps است.

بهترین نکته‌های بازاریابی موبایلی چیست؟

بازاریابی موبایلی

حالا چند نکته کلیدی درباره بهترین روش‌های بازاریابی موبایلی چیست می‌گوییم، تا بیشترین بهره را از موبایل ببرید.

واضح و مختصر باشید

دستگاه‌های تلفن همراه دارای صفحه نمایش کوچک هستند، به این معنی که باید کمتر از کلمات استفاده کرد. تبلیغات به‌هم‌ریخته و شلوغ فقط کاربران را به حرکت و گذشتن از آن تبلیغ سوق می‌دهد. وقتی نوبت به اینکه بازاریابی موبایلی چیست می‌رسد، بهتر است همه چیز را ساده نگه‌دارید.

بهینه‌سازی برای محلی

حتماً به خاطر داشته باشید که از هر ۳ جستجوی تلفن همراه ۱ مورد هدف محلی است. کاربران اغلب از دستگاه‌های تلفن همراه برای تکمیل تعاملات دنیای امروزی و فوری خود استفاده می‌کنند. مثلاً: نزدیک‌ترین پمپ بنزین کجاست؟ آیا در نزدیکی کافی‌شاپ وجود دارد که دارای وای فای باشد؟ برای بازاریابی تلفن همراه محلی بهینه‌سازی کنید تا مطمئن شوید که با درخواست‌های کاربران هماهنگ هستید.

مخاطبان خود را در نظر بگیرید

یکی دیگر از نکته‌های مهم بازاریابی موبایلی چیست؟ این است که، نوع مخاطبی که امیدوارید به آن دسترسی پیدا کنید باید بر نوع تبلیغات موبایلی که استفاده می‌کنید تأثیر بگذارد. آیا مخاطبان شما گیمرها هستند؟ پس سعی کنید از تبلیغات درون بازی استفاده کنید. آیا آن‌ها جوان و با تکنولوژی سر و کار دارند؟ پست‌های تبلیغاتی فیس‌بوک موبایل ممکن است توجه آن‌ها را جلب کند.

با استراتژی‌های مختلف آزمایش کنید

وقتی صحبت از بازاریابی موبایلی می‌شود، فضای زیادی برای آزمایش وجود دارد. از آزمایش برخی از برنامه‌های افزودنی تبلیغاتی با کمپین‌های پیشرفته Google Ads خود نترسید. افزونه تبلیغاتی Google Offers یا افزونه کلیک برای تماس را امتحان کنید و ببینید بازاریابی موبایلی چیست و چگونه برای شما کار می‌کنند.

نتایج خود را محک بزنید

آزمایش کردن استراتژی‌های مختلف عالی است، اما اگر نتایج خود را دنبال نکنید تا ببینید چه چیزی جواب می‌دهد و چه چیزی خوب نیست، امتحان کردن تکنیک‌های جدید فایده‌ای ندارد. AdWords Grader را امتحان کنید تا ببینید تبلیغات PPC تلفن همراه شما چگونه عمل می‌کند.

۱۲ نکته مؤثر دیگر برای بازاریابی موبایلی چیست؟

۱۲ عضو شورای ارتباطات فوربس به این موضوع نگاه می‌کنند که چگونه شرکت‌ها می‌توانند به طور مؤثر از بازاریابی تلفن همراه برای درگیر کردن جمعیت‌شناسی اصلی خود استفاده کنند.

12 عضو شورای ارتباطات فوربس

۱. با آن مانند بازاریابی محتوا رفتار کنید

از چت بات استفاده کنید و با آن مانند بازاریابی محتوا رفتار کنید. ثابت شده است که شخصی‌سازی با چت بات های بدون کد یک استراتژی موفق برای شرکت‌هایی مانند Whole Foods Markets و Food Network است. کمپین‌های فکر شده معمولاً شامل منوهای مرور هستند. این به مشتریان بالقوه کمک می‌کند تا محتوای مورد نظر خود را پیدا کنند، حتی اگر دقیقاً ندانند که قصد دارند چه چیزی پیدا کنند. (Christina Utz, CRK)

۲. مرتبط و مفید باشد

در حالی که این برای همه پیام‌های بازاریابی صدق می‌کند، اما در بازاریابی موبایلی بسیار مهم است – مرتبط و مفید باشد. اطمینان حاصل کنید که پیام شما دقیقاً به هدف شما رسیده است. مردم قبلاً عادت کرده‌اند که بازاریابی موبایلی بسیار شخصی‌سازی‌شده باشد، بنابراین اگر حتی اندکی از این هدف غافل شوید، هر فرصتی را که ممکن است داشته باشید از دست خواهید داد. ( Jonathan Sasse, Metova)

۳. آن را منحصربه‌فرد کنید

اگر در حال اجرای بازاریابی تلفن همراه هستید، مطمئن شوید که هر پیامی که ارسال می‌کنید فقط برای مشتریان تلفن همراه است و به آن‌ها اطلاع دهید. به عنوان مثال، اگر تخفیف ۲۰ درصدی را تبلیغ می‌کنید، آن را در پیام خود به اشتراک بگذارید و توجه داشته باشید که این تبلیغات انحصاری برای تلفن همراه است. مشتریان شما احساس قدردانی منحصربه‌فردی خواهند داشت و احتمالاً در آینده منتظر پیام‌های تلفن همراه شما برای اقدام خواهند بود. ( Melissa Kandel, little word studio)

۴. مطمئن شوید پیامتان مختصر و مفید است

مشارکت پیامکی چهار برابر نرخ کلیک را نسبت به ایمیل دارد، و برای اینکه واقعاً از مزایای آن بهره‌مند شوید، پیام‌رسانی واضح و مختصر ضروری است. اطمینان حاصل کنید که فراخوان شما دستورالعمل‌های واضحی دارد تا مخاطبان متوجه شوند که هنگام تعامل با کمپین شما چه انتظاراتی دارند و چگونه این کار را انجام دهند. (Mo Ghoneim, OUTFRONT Media Canada)

۵. از جلوه‌های بصری استفاده کنید

یک ویدیوی کوتاه یا اسلایدهایی از تصاویر معمولاً بهتر از بسیاری از عکس‌های ثابت جلب توجه می‌کند. نکته دیگر، تصاویر و ویدئوهایی کوتاه برای جلب توجه است. این تصاویر و ویدیوها می‌توانند آماده باشند، اما حواستان باشد در کپی زیاده‌روی نکنید. (Danica Twomey, ienjoy Home)

۶. از هدف‌گذاری Hyperlocal استفاده کنید

از هدف‌گذاری هایپرمحلی استفاده کنید. ژئوفنسینگ یکی از بهترین راه‌ها برای به دست آوردن فعالیت‌های محلی است. برنامه‌های ژئوفنسینگ به این صورت هستند که وقتی کاربر وارد محدوده خاصی می‌شود، برایشان پیام می‌فرستد. این پیام می‌تواند به کاربر کد تخفیف یا پیشنهاد با زمان محدود بدهد و کاربر را از رقبای شما دور کند. (Amine Rahal, Regal Assets)

۷. زمان و مکان را در نظر بگیرید

هنگام بازاریابی موبایلی زمان و مکان را در نظر بگیرید. مردم همیشه گوشی‌های خود را با خود حمل می‌کنند. بر اساس آنچه در مورد عادات روزانه آن‌ها می‌دانید، چه زمانی و چگونه به آن‌ها می‌توانید دسترسی داشته باشید؟ برای مثال: شما یک شرکت حمل و نقل مواد غذایی هستید، پس سعی کنید حدود ساعت ۴ بعدازظهر یک پیام ارسال کنید. در روزهای هفته و ارائه راه حل‌های شام. تلفن همراه در مورد زمان‌بندی و ارتباط است، ملاقات با مشتریان در جایی که آن‌ها در آن زمان نیاز به شما دارند. (Megan Rokosh, Havas)

۸. از پیام کوتاه و تیز استفاده کنید

پیام کوتاه و واضح کلید اصلی است. آخرین چیزی که می‌خواهید این است که مسئولیت کاربر را سنگین کنید. بازاریابی موبایل، بیش از ابتکارات مبتنی بر دسکتاپ، مصرف‌کنندگان را در یک خشنودی فوری قرار می‌دهد، به طوری که با دیدن نتایج کوتاه‌مدت به آن تکیه می‌کنند. پیام‌های کوتاه و واضحی که مخاطب را مجذوب خود می‌کند و آن‌ها را برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شما تحریک می‌کند، مؤثرتر از ارائه تمام اطلاعات از قبل است. (Patrick Ward, Rootstrap)

۹. در مورد زمینه فکر کنید

واقعاً در مورد زمینه پیام بازاریابی خود با بازاریابی موبایلی فکر کنید. شما می‌توانید مشتریان بالقوه را با دقت و تقریباً در هر جایی هدف قرار دهید، اما آیا آن‌ها تمایلی به مشاهده بازاریابی شما دارند؟ آیا مداخله‌گر هستید یا مفید؟ آیا روند آن‌ها را قطع می‌کنید یا ارزش افزوده‌ای ایجاد می‌کنید؟ یافتن زمان مناسب برای ارسال پیام خود می‌تواند تأثیر زیادی در نحوه دریافت آن داشته باشد. (Roshni Wijayasinha, Foxquilt)

۱۰. از کدهای QR استفاده کنید

یکی دیگر از روندهای قابل توجه در دنیای بازاریابی تلفن همراه، کدهای QR هستند. کدهای QR به طور خاص برای کار با دوربین گوشی شما طراحی شده‌اند. آن‌ها به شما این امکان را می‌دهند که فوراً اطلاعاتی را که در کد QR رمزگذاری شده است دریافت کرده و در تلفن هوشمند خود نمایش دهید. این می‌تواند یک کارت ویزیت، شماره تلفن یا حتی لینک به محصول یا خدمات شرکت شما باشد. (Ross Kernez, Hpone)

۱۱. ارسال یادآوری‌ها و اعلان‌ها

یادآوری‌های قرار و اعلان‌های تحویل نمونه‌های عالی برای پیام‌های بازاریابی فعال تلفن همراه هستند که هم مرتبط و هم ارزشمند هستند. قرار ملاقات‌های ازدست‌رفته می‌تواند برای کسب‌وکار شما گران تمام شود. ارسال یادآوری‌های قرار یا جزئیات و زمان تحویل مورد انتظار می‌تواند کمک زیادی به راضی نگه داشتن مشتریان و بهبود عملکرد مؤثر کسب‌وکار شما کند. ( Astrid Pocklington, Enghouse Interactive)

۱۲. از Push Notifications استفاده کنید

push notificationها می‌توانند اطلاعات به موقع را در اختیار کاربران شما قرار دهند. آن‌ها زمانی که در ارتباط با geofencing و کمپین‌های بازاریابی مجاورتی استفاده می‌شوند، دعوت به اقدام خوبی دارند. اما مهم است که مطمئن شوید پیام شما بخش خاص مورد نظر شما را هدف قرار می‌دهد. (Alessandro Ricchiardi, VOLTN)

کلام آخر

با وجود اینکه، همه کسب‌وکارها نمی‌دانند که بازاریابی موبایلی چیست بنابراین نمی‌دانند که چگونه از بازاریابی موبایلی بهترین استفاده را ببرند. داشتن این ابزار قدرتمند، در عین حال ندانستن نحوه استفاده از آن، می‌تواند پتانسیل یک کسب‌وکار را تضعیف کند. دانستن اینکه بازاریابی موبایلی چیست و استفاده بهینه از آن، راه کاملاً جدیدی را برای هدف قرار دادن و جذب مشتریان باز کرده است. با ابزار مناسب بازاریابی تلفن همراه، یک کسب‌وکار می‌تواند محتوای خود را برای هر تعداد مخاطب هدف تنظیم کند. اگر یک شرکت تعداد کمی از اطلاعات جمعیتی را به عنوان مخاطبین هدف خود داشته باشد، می‌تواند تا سطحی دقیق و مستقل آن‌ها را هدف قرار دهد.

امیدوارم که در این مقاله دید خوبی نسبت به اینکه بازاریابی موبایلی چیست و روش‌ها و نکته‌های حائز اهمیت در آن به شما داده باشیم. بهتر است که برای درک بهتر مطالب یک بار دیگر آن‌ها را مرور کنید.

برای دریافت مطالب جدید در پیج اینستاگرام و کانال تلگرام جاوید مقدم عضو شوید.

حتما نظراتتان را زیر این مطلب بنویسید.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *