...

با سلام و درود خدمت کاربران عزیز سایت جاوید مقدم، امروز قصد داریم درمورد یکی از تکنیک های مدیریت زمان به نام تکنیک پومودورو صحبت کنیم. مطالعه این مقاله برای همه افرادی که میخوان به بهترین شکل زمانشون رو مدیریت کنن، کاملا کاربردیه. پس تا آخر مقاله رو مطالعه کنید و نظراتتون رو زیر همین مقاله برامون بنویسین.

تکنیک پومودورو چیست؟

اگر شما جزو افرادی هستین که چندتا کار به عهده دارید و برنامه ریزی برای رسیدن به همه اون ها براتون سخته، یا باید کاری رو برای یک مدت طولانی به طور ثابت انجام بدین و این براتون خسته کننده شده، یا اگر آدمی هستید که مدت زیادی رو صرف بازی با کامپیوتر یا کارهای دیگه میکنین و یدفعه متوجه میشین چقدر از تایمتون تلف شده، این مقاله رو به هیچ عنوان از دست ندین.

تاریخچه پومودورو

تکنیک پومودورو؛ آموزش مدیریت زمان

تکنیک پومودورو روشی برای مدیریت زمانه که به وسیله فرانچسکو سیریلو ابداع شد. اولین بار فرانچسکو برای برنامه ریزی مطالعه اش از یک تایمر آشپزخونه به شکل گوجه فرنگی استفاده کرد، به همین دلیل اسم این تکنیک  پومودورو  گذاشته شد .این تکنیک به مغزتون کمک میکنه که در مدت زمان کوتاهی  بر روی کاری تمرکز کنید. و به کمک این روش مقدار انرژی حفظ میشه و بازدهی کارهاتون تو بالاترین سطح قرار میگیره.

تو دنیای پر مشغله ی امروز با فعالیت ها، کلاس ها و مشغله های مختلف ، و از طرفی جذابیتی که شبکه های اجتماعی به وجود آوردن، مقدار زیادی از تایم تلف میشه  و نمیتونید تمرکز کافی داشته باشید از این جهت اهمیت تکنیک پومودورو چند برابر میشه.

تکنیک پومودورو منحصر بفرده چون:

مراحل انجام تکنیک پومودورو

1- انتخاب کار، این کار میتونه مطالعه یک درس، انجام دادن یک کار فیزیکی و … باشه

2- 25 دقیقه تایم بگیرید  و توی این 25 دقیقه کاملا متمرکز روی انجام کار مورد نظر باشین

3- حالا 5 دقیقه زمان بگیرید و استراحت کوتاهی داشته باشین.

4- مراحل بالارو 4 مرحله تکرار کنین

5- حالا زمان استراحت طولانی تر 30 دقیقه ای هست.

IMG 9628

فواید استفاده از تکنیک پومودورو

فواید استفاده از تکنیک پومودورو

چند نکته درمورد تکنیک پومودورو

ابزارهای مورد نیاز برای انجام تکنیک پومودورو

ابزارهای مورد نیاز برای انجام تکنیک پومودورو

چه کارهایی در طول زمان استراحت میتونیم انجام بدیم؟

مخاطبان تکنیک پومودورو چه کسانی هستن؟

تکنیک پومودورو برای افراد مختلف با شرایط سنی متفاوت و هر شغل یا وضعیت تحصیلی قابلیت اجرا داره، اما برای افرادی که به صورت فردی کار میکنن و برای دانش آموزان و دانشجویان کاربرد بیشتری داره.

معرفی چند اپلیکیشن برای استفاده پومودورو

اپلیکیشن های مخصوص استفاده از تکنیک پومودورو

 برای رسیدن به اهداف تو هر بخشی از زندگی نیاز به یک برنامه مناسب و مهم تر از اون عمل به این برنامه داریم، شما کافیه قدم به قدم برنامه ی نوشته شده رو پیش ببرید، بعد از چند هفته این کار به روتین زندگیتون تبدیل میشه.

برای انجام دادن این برنامه نیاز به تکنیکی دارین که تداوم طولانی مدت یک فعالیت باعث خستگی و کم شدن انگیزتون نشه. تو تکنیک پومودورو از این جهت که کار به تایم های جزئی تر تقسیم شده، باعث میشه برنامه منسجم تری داشته باشی .و برنامه ریزی و مدیریت زمان کمک میکنه مسیر رسیدن به اهداف برامون هموارتر بشه و با سرعت بالاتری طی بشه.

برای دریافت مطالب جدید در پیج اینستاگرام و کانال تلگرام جاوید مقدم عضو شوید.

حتما نظراتتون رو زیر این مطلب برامون بنویسید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.