وبینار رایگان افزایش درآمد از طریق فروش!

fav-logo

جاوید مقدم

Search
Close this search box.

همه ما برای آنکه بتوانیم نیازهای اصلی خود و خانواده‌مان را برطرف کنیم، باید دارای یک شغل باشیم. اما می‌توان در کنار شغل، یک بیزینس و کسب و کار خاص را نیز ادامه داد. زیرا همان‌طور که می‌دانید تورم و گرانی که امروز جامعه با آن دست و پنجه نرم می‌کند تأثیر زیادی بر زندگی گذاشته و دیگر نمی‌توان تنها با داشتن یک شغل ثابت از عهده مخارج زندگی برآمد. به همین دلیل بسیاری از افراد به دنبال راه‌اندازی انواع کسب و کار مناسب خود هستند. مخصوصا با پیشرفت تکنولوژی و اینترنت، میتوان با راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی از محدودیت های زمانی و مکانی نیز آزاد شویم.

چرا باید کسب و کار خود را راه‌اندازی کنید؟

همه ما برای داشتن یک زندگی آرام، نیاز به یک شغل داریم که هزینه‌های خود را از طریق آن تأمین کنیم. اما آیا تنها داشتن شغل برای زندگی آرام و باکیفیت کافی است؟ مشخصاً نه. پولی که از طریق شغل به دست می‌آورید تنها کفاف حداقل‌های زندگی را می‌دهد و برای داشتن درآمد بیشتر باید بیزینس خود را راه‌اندازی کنید.

امروز می‌توانید از بین انواع کسب و کار، یک کسب و کار متناسب با شخصیت خودتان پیدا کرده و در آن فعالیت کنید. راه‌اندازی یک کسب و کار مزایای زیادی دارد و به شما کمک می‌کند تا آرزوهای خودتان را محقق کنید. علاوه بر این شما با راه‌اندازی و شروع یک کسب و کار می‌توانید برای دوستان و اطرافیانتان موقعیت شغلی ایجاد کنید.

موقعیت شغلی برای دوستان و آشنایان

چگونه کسب و کار مناسب خود را پیدا کنیم؟

امروزه انواع کسب و کار وجود دارد که می‌توانید در هر کدام از آن‌ها فعالیت کنید. شما می‌توانید برای شروع کسب و کارهای کوچک مثل کسب و کارهای خانگی را راه‌اندازی کنید و سپس قدم به قدم پیش بروید تا در بیزینس خود موفق شوید.

نکته مهمی که در موفقیت یا عدم موفقیت کسب و کار شما تأثیر زیادی دارد، این است که از بین انواع مختلف کسب و کار، آن کسب و کاری را انتخاب کنید که با ویژگی‌های شخصیتی و شرایط شما بیشترین همخوانی را داشته باشد. برای مثال اگر به آموزش علاقه دارید و توانایی زیادی در فهماندن مطالب به دیگران دارید، می‌توانید به کسب و کار در حوزه آموزش فکر کنید.

یا اگر ذهن خلاقی دارید و می‌خواهید یک کسب و کار جدید را شروع کنید، کسب و کار دانش بنیان مناسب شما است و احتمالاً در آن موفق خواهید شد. به این ترتیب شما قبل از انتخاب یک کسب و کار، باید علایق و توانایی‌های خودتان را به خوبی بشناسید و سپس برای شروع اقدام کنید. برای این کار می‌توانید از مشاوران کسب و کار کمک بگیرید تا انتخاب درست‌تری داشته باشید.

چرا راه‌اندازی یک کسب و کار کوچک مهم است؟

برای موفقیت در انواع کسب و کار، ابتدا باید از حجم پایین شروع کنید و به تدریج کسب و کار خود را توسعه دهید. زیرا شما از نوسانات احتمالی بازار، تغییر علاقه مشتریان و سایر احتمالات ممکن باخبر نیستید و به این ترتیب نباید سرمایه زیادی را به یک‌باره در یک کسب و کار وارد کنید. بهتر است برای شروع کار خود، ابتدا از حجم کم شروع کنید و وقتی به نقطه اطمینان و سوددهی رسیدید برای توسعه کار خود اقدام کنید.

برای مثال می‌توانید کار خودتان را از استارت‌آپ‌ها شروع کنید، یعنی ایده کارآفرینی خودتان را در قالب یک کسب و کار استارت‌آپی و با قواعد مشخص شروع کنید. همان‌طور که می‌دانید امروز برای توسعه مشاغل کوچک، طرح‌های حمایتی وجود دارد و می‌توانید برای شروع کار روی این طرح‌ها حساب کنید.

استارت آپ یکی از انواع کسب و کار

برای شروع کسب و کار خود، ابتدا باید انواع کسب و کارهایی را که می‌توانید شروع کنید به خوبی بشناسید. در ادامه این مطلب برخی از مهم‌ترین کسب و کارهایی را که می‌توانید فعالیت خودتان را در آن‌ها شروع کنید معرفی می‌کنیم و راجع به آن‌ها توضیح می‌دهیم.

انواع کسب و کار چه ویژگی‌هایی دارند؟

همان‌طور که انسان‌ها ویژگی‌های مختلفی دارند، کسب و کارهای مختلف نیز ویژگی‌هایی دارند که آن‌ها را از هم متمایز می‌کند. شما برای شروع در یک حوزه کاری مشخص باید ویژگی‌های آن را به خوبی بشناسید، زیرا در صورتی که شناخت کافی از یک کسب و کار نداشته باشید احتمال موفقیت شما بسیار پایین خواهد آمد.

با دانستن ویژگی کسب و کارها برای راه‌اندازی و شروع آن‌ها مشکلی نخواهید داشت. برای مثال باید بدانید که کسب و کاری که انتخاب کرده‌اید در چه حوزه‌ای است؟ چگونه می‌توانید از طریق آن درآمد کسب کنید؟ برای شروع آن به چه پیش‌زمینه‌هایی نیاز دارید؟ دقت و توجه کافی به این نکات موفقیت شما را در آن کسب و کار تضمین می‌کند.

انواع مختلف کسب و کارها کدام‌اند؟

کسب و کارهای مختلفی وجود دارند که شما با در نظر گرفتن شرایط و ویژگی‌هایی خودتان می‌توانید در آن‌ها فعالیت کنید. برخی از مهم‌ترین انواع آن‌ها را در ادامه توضیح می‌دهیم.

کسب و کار در حوزه آموزش

یکی از مدل‌های پرطرفدار کسب و کار که معمولاً به سرمایه اولیه بسیار پایینی نیاز دارد، کسب و کار در حوزه آموزش است که می‌توانید با در نظر گرفتن شرایط و خصوصیات خودتان در آن فعالیت کنید. این نوع کسب و کار به خصوص برای بانوان خوب است، زیرا انعطاف زیادی دارد و مشکلی برای زندگی شخصی آن‌ها ایجاد نخواهد کرد. همچنین برای آقایان راه‌اندازی یک کسب و کار در حوزه آموزش بسیار به صرفه است و می‌تواند بهترین راه افزایش درآمد پس از بازنشستگی باشد.

برای ورود به این کسب و کار ابتدا باید بازار هدف خودتان را مشخص کنید. برای مثال اگر توانایی زیادی در آموزش دروس کنکور دارید می‌توانید در حوزه آموزش کنکور و کلاس‌های تست‌زنی فعالیت خودتان را آغاز کنید. همچنین اگر می‌خواهید نوآوری بیشتری داشته باشید و مخاطبان شما عموم افراد باشند، در حوزه‌های دیگری نظیر رژیم و فیتنس، مراقبت‌های پوستی، آشپزی و یا حتی آموزش اصول سئو می‌توانید فعالیت کنید.

انواع کسب و کار در زمینه آموزش

فعالیت در حوزه آموزش بسیار به‌صرفه و امن است؛ زیرا نیاز به آموزش همیشه وجود دارد و دانش و تخصص در حوزه‌های مختلف با توجه به پیشرفت تکنولوژی تغییر می‌کند. به این ترتیب نیاز به یک سری افرادی که به صورت تخصصی در حوزه خاصی آموزش می‌دهند، همیشگی است.

کسب و کارهای اینترنتی

یکی از انواع مختلف کسب و کارهایی که امروزه طرفداران زیادی دارند، کسب و کارهای اینترنتی هستند. کسب و کارهای اینترنتی با پیشرفت تکنولوژی و پیدایش کامپیوتر، لپ‌تاپ و اینترنت پدیدار شده‌اند و امروز افراد زیادی از طریق این کسب و کارها به درآمد رسیده‌اند.

به طور کلی به تمام خدمات و یا محصولاتی که از طریق اینترنت ارائه می‌رسند یا به فروش می‌رسند، کسب و کار اینترنتی گفته می‌شود. این کسب و کارها به دلیل سهولت و البته توسعه سریع، خیلی زود جای خود را در اقتصاد پیدا کرده‌اند به طوری که امروز می‌بینیم هزاران صفحه اینستاگرامی برای فروش محصولات مختلف وجود دارد. مزیت اصلی این کسب و کارها این است که با کمک آن‌ها کسب و کارهای کوچک می‌توانند محصولات و خدمات خود را به افراد زیادی با حداقل سرمایه اولیه ممکن به راحتی عرضه کنند.

البته باید توجه کنید که در بحث انواع کسب و کار، کسب و کار اینترنتی با تجارت الکترونیکی متفاوت است. منظور از تجارت الکترونیکی، کلیه مباحث مربوط به کسب و کار از جمله بازاریابی، فروش، تبلیغ و امور مالی است که با کسب و کار اینترنتی که محدود به خرید و فروش اینترنتی است متفاوت است. اگر ایده جدیدی در سر دارید و یا می‌خواهید از طریق دست‌سازه‌های خودتان درآمد کسب کنید، راه‌اندازی یک کسب و کار اینترنتی به شما کمک بزرگی خواهد کرد.

انواع کسب و کارهای اینترنتی

البته برخلاف تصور عموم مردم، کسب و کارهای اینترنتی بسیار آسان، راحت و بی‌دردسر نیستند و مشکلات مربوط به خود را دارند. بسیار افرادی هستند که به این بازار ورود کرده‌اند اما چون نقشه راه را بلد نبوده‌اند و استانداردهای لازم را رعایت نکرده‌اند، با شکست مواجه شده‌اند.

کسب و کار خانوادگی

کسب و کار خانوادگی یکی از بهترین انواع کسب و کارها است که می‌توانید در کنار خانواده خود آن را شروع کنید. منظور از کسب و کار خانوادگی، کسب و کاری است که افراد مشغول در آن با هم ارتباط فامیلی و خانوادگی دارند و در کنار هم یک تجارت خاص را دنبال می‌کنند. این کسب و کارها انواع مختلفی دارند که برخی از آن‌ها به شرح زیر است:

اگر فکر می‌کنید می‌توانید با کمک خانواده خود یک فعالیت اقتصادی را شروع کنید، بهترین نوع کسب و کار مناسب شما کسب و کار خانوادگی است. برخی از آمارها نشان می‌دهد به علت ارتباط فامیلی بین اعضا در این کسب و کار، میزان پشتکار و دلسوزی افراد بیشتر است و در نتیجه احتمال موفقیت این کسب و کارها زیاد است.

معرفی انواع کسب و کارها؛ کسب و کارهای خانگی

به طور کلی هر فعالیت اقتصادی که در محل سکونت افراد انجام می‌شود، کسب و کار خانگی می‌گویند. کسب و کار خانگی ممکن است فروش لباس، ارائه خدمات آشپزی و یا سایر فعالیت‌ها باشد. در بین انواع کسب و کار، کسب و کارهای خانگی مزایای زیادی دارند که برخی از آن‌ها به شرح زیر هستند:

با توجه به نکات بالا بسیاری از افرادی که می‌خواهند کسب و کار مخصوص به خودشان را راه‌اندازی کنند، این کسب و کار را انتخاب می‌کنند. این در حالی است که کسب و کار خانگی هم مانند سایر انواع کسب و کارها، مشکلات و ملاحظات مربوط به خود را دارد. یعنی برای شروع کسب و کار خانگی هم باید به خوبی تحقیق کنید، برای رسیدن به موفقیت از مشاور بازاریابی کمک بگیرید و سپس شروع به کار کنید.

کسب و کارهای خدماتی

کسب و کارهای خدماتی

یکی از کسب و کارهایی که جامعه همیشه به آن‌ها نیاز دارد، کسب و کارهای خدماتی است. کسب و کارهای خدماتی شامل خدمات حمایتی، پزشکی، پرستاری، انبارداری و نگهبانی، خدمات نظافت، خدمات بسته‌بندی محصولات، خدمات آموزشی و خدمات حمل و نقل هستند. به نوعی می‌توان گفت این کسب و کارها، یکی از ضروری‌ترین نیازهای جامعه هستند و راه ارتباط بین فروشنده و مصرف‌کننده را هموار می‌کنند.

نکته مهم راجع به این نوع کسب و کارها، این است که برای ورود به آن‌ها و موفقیت در کسب و کار مذکور باید دانش فنی و تخصص کافی داشته باشید. برخی استارت‌آپ‌ها با توجه به نیاز جامعه به امور خدماتی، در این حوزه مشغول هستند و برای مثال با راه‌اندازی یک مجموعه متمرکز به طور تخصصی و ویژه یک نیاز جامعه را برطرف می‌کنند.

کسب و کار خیابانی (سیار)

یکی دیگر از انواع کسب و کارهایی که بازار آن این روزها بسیار داغ است، کسب و کار خیابانی یا سیار است. امروزه علاوه بر شغل، باید صاحب یک کسب و کار هم باشید. به همین دلیل باید با انواع کسب و کار آشنا باشید و کسب و کاری مناسب ویژگی‌ها و شرایط خود راه‌اندازی کنید. در گذشته‌ای نه چندان دور کسب و کارهای خیابانی طرفداران زیادی نداشتند اما امروز با تغییر چهره این نوع کسب و کار و پیشرفت‌های مربوط به آن، به کسب و کاری پرسود و پرطرفدار تبدیل شده است.

برای مثال این روزها یکی از جدیدترین شیوه‌های کسب درآمد، راه‌اندازی کافه‌های سیار است. کافی‌شاپ‌های سیار در بسیاری از کشورهای خارجی از قدیم وجود داشته‌اند اما در ایران چندان پررونق نبوده‌اند. در ایران به علت آداب و رسوم مردم، راه‌اندازی یک کافه سیاری که غذاهای سنتی و یا نوشیدنی‌های سنتی ایرانی را طبخ می‌کند بسیار جذاب‌تر است. با این حال اما با پیشرفت جامعه و تغییر فرهنگ‌ها امروز علاوه بر کافه‌های سیار سنتی، کافی‌شاپ‌های سیار نیز در گوشه و کنار شهرهای ایران دیده می‌شوند.

کسب و کار دانش بنیان

کسب و کارهای دانش بنیان

یکی از جدیدترین مدل‌های کسب و کار، کسب و کارهای دانش بنیان هستند که طرفداران آن‌ها بیشتر جامعه دانشگاهی و دانشجویان هستند. این مدل از انواع کسب و کار ممکن است تنها شامل اعضای هیئت علمی باشد و به عنوان شرکت دانش بنیان خصوصی فعالیت کند. یا هم ممکن است بیش از 50 درصد شرکت مذکور متعلق به دانشگاه بوده و به این ترتیب جزو شرکت‌های دانش بنیان دولتی حساب می‌شوند.

در کسب و کارهای دانش بنیان اصل کارها بر مبنای اطلاعات و دانش است و به همین علت بیشتر فعالان این حوزه را دانشگاهیان تشکیل می‌دهند. در نتیجه اگر در زمینه خاصی علم کافی دارید و یا می‌توانید از طریق مهندسی معکوس فناوری‌های خارجی را در داخل تولید کنید، این کسب و کار مناسب شما است.

معرفی کسب و کارهای تولیدی

یکی دیگر از انواع کسب و کار، کسب و کارهای تولیدی هستند که در آن‌ها یک محصول با ویژگی‌های خاص تولید می‌شود. بخش بزرگی از کسب و کارها، تولیدی هستند. برای موفقیت در کسب و کارهای تولیدی استفاده از مشاوره‌های تخصصی و اصول بازاریابی برای موفقیت الزامی است.

کدام کسب و کار مناسب من است؟

کسب و کارهای مختلفی وجود دارند که می‌توانید در آن‌ها فعالیت کنید، اما هر کسب و کاری مناسب شما است؟ مسلماً خیر. شما باید برای ورود به یک حوزه کاری، خودتان و علایقتان را به قدر کافی بشناسید و روی مهارت‌ها و دانش خود سرمایه‌گذاری کنید. رعایت این نکته قبل از ورود به هر کسب و کاری بسیار مهم است و شما نمی‌توانید بدون داشتن تجربه، مهارت، دانش و علاقه کافی به یک کسب و کار وارد شوید. انتخاب یک شغل مناسب تأثیر مهمی در کیفیت زندگی شما دارد و باید در انتخاب آن دقت کافی داشته باشید.

یافتن شغل مورد علاقه و فعالیت در آن در شما انگیزه ایجاد می‌کند و به این طریق احتمال موفقیت شما بیشتر می‌شود. به این ترتیب توجه کافی به علاقه شخصی، شرایط و ویژگی‌هایی که دارید در هنگام ورود به انواع کسب و کار ضروری است. برای مثال فرض کنید که شما فردی هستید که در ارتباط با سایر افراد خوب عمل نمی‌کنید، اما برای کسب درآمد بیشتر به شغل فروشندگی روی می‌آورید. اما عدم توانایی برقراری ارتباط مؤثر با مشتریان می‌تواند کسب و کار شما را با شکست مواجه کند. به این ترتیب بسیار مهم است هنگام ورود به شغل‌های مختلف علایق و مهارت‌های خود را در رأس امور قرار دهید و با توجه به آن‌ها کسب و کار مناسب خودتان را پیدا کنید.

چگونه می‌توان در کسب و کارهای مختلف به موفقیت رسید؟

چگونه می‌توان در کسب و کارهای مختلف به موفقیت رسید؟

همه ما دوست داریم در میدان رقابت‌ها، از سایر رقبا پیشی بگیریم، اما کسب و کار ما چگونه می‌تواند از میان انواع کسب و کار به موفقیت برسد؟ برای موفقیت در کسب و کارهای مختلف، همان‌طور که گفتیم عنصر مهم توجه به ظرفیت‌های خودتان است. انتخاب راه درست و کسب و کاری که متناسب با علایق و شرایط شما باشد نقش مهمی در به موفقیت رسیدن شما ایفا می‌کند.

علاوه بر این برخی نکات هستند که برای موفقیت در کسب و کار خود باید به آن‌ها توجه کنید. رعایت این نکات در موفقیت شما در انواع کسب و کار تأثیر خواهد گذاشت. برخی از این نکات عبارتند از:

با رعایت این نکات می‌توانید در انواع کسب و کار موفق شوید. البته برای موفقیت باید به معیارهای دیگری هم توجه کنید، مثلاً باید ترفندهای بازاریابی را به خوبی بشناسید تا کاربران خود را به مشتری‌های دائمی تبدیل کنید.

چرا باید برای کسب و کار خود یک مدل کسب و کار طراحی کنیم؟

چرا باید برای کسب و کار خود یک مدل کسب و کار طراحی کنیم؟

همه افراد تمایل دارند در کسب و کار خود، بی‌همتا باشند و جوری کسب و کار خود را طراحی کنند که سایر رقبا نتوانند از آن کپی‌برداری کنند. اما چگونه می‌توان کسب و کار خود را به یک کسب و کار بی‌همتا تبدیل کرد؟ آیا این کار شدنی است؟

پاسخ بله است، شما می‌توانید با کمک مدل کسب و کار، در انواع کسب و کار به شکلی منحصربه‌فرد و اختصاصی عمل کنید. به این ترتیب اگر کسب و کار جدیدی را راه‌اندازی کرده‌اید و می‌خواهید در مدت زمانی کم توجه کاربران زیادی را به کسب و کار خودتان جلب کنید، استفاده از مدل کسب و کار یا بیزینس مدل به شما بسیار کمک خواهد کرد.

بیزینس مدل یک نقشه راه برای انواع کسب و کارها است که به آن‌ها کمک می‌کند در یک چهارچوب مشخص و برنامه‌ریزی‌شده برای جذب سرمایه فعالیت کنند. در واقع مدل کسب و کار، عامل بسیار مهم در موفقیت کسب و کارهای مختلف است که به آن‌ها توضیح می‌دهد چگونه درآمد کسب کنند.

بیزینس مدل چگونه به موفقیت انواع کسب و کار کمک می‌کند؟

گفتیم که بیزینس مدل نحوه جذب سرمایه را به انواع کسب و کارها نشان می‌دهد، در نتیجه در موفقیت و سوددهی آن‌ها بسیار مؤثر است. تمام کسب و کارها اعم از کسب و کارهای کوچک، کسب و کارهای خانوادگی، کسب و کار دانش بنیان و کسب و کار در حوزه آموزش به یک مدل کسب و کار نیاز دارند. مدل کسب و کار با روشن کردن موارد زیر نحوه درست جذب سرمایه را به صاحبان مشاغل نشان می‌دهد:

1. مشتریان اصلی کسب و کار شما چه کسانی هستند؟

مشتریان اصلی کسب و کارتان

کسب و کارهای مختلف مشتریان مخصوص به خود را دارند و مدل کسب و کار خود را باید منطبق بر مشتریان خود و نیازهای آن‌ها طراحی کنند. در نتیجه شناخت و درک درست مشتریان در طراحی مدل کسب و کار بسیار مهم است.

2. کسب و کار شما چه مزایایی برای مشتری دارد؟ چه مشکلی را رفع می‌کند؟

برای طراحی مدل کسب و کار انواع کسب و کار، باید به طور دقیق مشخص شود که قرار است کدام مشکل مشتری رفع شود. برای مثال باید بدانید که کسب و کار خانوادگی شما قرار است برای رفع کدام مشکل مشتریان اقدام کند.

3. چگونه می‌توان برای مشتری ارزش‌آفرینی کرد؟

تمام کسب و کارها برای ارزش‌آفرینی ایجاد می‌شوند و تمام اقدامات و فعالیت‌هایی که در کسب و کار خود انجام می‌دهید باید به مشتری ارزش مشخصی را تحویل دهد. البته برای مشتری مهم است که این ارزش را با چه قیمتی به او عرضه می‌کنید.

4. انواع کسب و کار چگونه باید درآمد کسب کنند؟

هدف نهایی از طراحی مدل کسب و کار، روشن کردن نحوه کسب درآمد برای کسب و کارهای مختلف است. یک مدل کسب و کار موفق و کارآمد به شما کمک می‌کند تا به سوددهی برسید.

سوددهی بالا

استفاده از مدل کسب و کار در انواع کسب و کار چه اهمیتی دارد؟

تا اینجا با انواع کسب و کارها آشنا شدیم و دانستیم که انتخاب یک کسب و کار مناسب در موفقیت ما چقدر اهمیت دارد. همان‌طور که می‌دانید برنامه‌ریزی در تمام امور شغلی و تحصیلی تأثیر مهمی در موفقیت افراد دارد. به این ترتیب داشتن یک برنامه منظم و نقشه‌ای جامع برای شروع یک کسب و کار جدید ضروری است.

داشتن یک مدل کسب و کار به شما به عنوان صاحب یک کسب و کار کمک می‌کند که چالش‌های احتمالی که در پیش رو دارید را بهتر بشناسید. همچنین با درک چالش‌ها می‌توانید برای حل و فصل آن‌ها به خوبی عمل کنید. در بازار امروز که تمام کسب و کارها رقبای زیادی دارند، داشتن یک نقشه و برنامه معین برای رسیدن به موفقیت بسیار ضروری است. شما می‌توانید با طراحی مدل کسب و کار، بازدهی کار خود را افزایش دهید و برای توسعه آن اقدام کنید.

مزیت مهمی که مدل کسب و کار دارد این است که مدیران با توجه به آن، یک دید گسترده و وسیع از ایده‌های مختلف، چالش‌های احتمالی و روش‌های رفع آن‌ها دارند و به این ترتیب در تصمیم‌گیری‌های خود بهتر عمل می‌کنند. امروزه اهمیت طراحی و استفاده از مدل کسب و کار، بر کمتر کسی پوشیده است و در انواع کسب و کار استفاده از یک بیزینس مدل استاندارد مهم و ضروری است.

آموزش در این زمینه

داشتن یک بیزینس مدل برای انواع کسب و کار بسیار ضروری است و اهمیت بالایی دارد. برای درک اهمیت مدل کسب و کار کافی است کمی به گذشته نگاه کنید. با یک نگاه کلی به گذشته کسب و کارها، متوجه این نکته می‌شوید که عامل پیشرفت کسب و کارهای مختلف فناوری نبوده است. بلکه مدل‌های کسب و کار نیاز به فناوری را مشخص کرده‌اند و باعث نوآوری و پیشرفت شده‌اند.

به این ترتیب دغدغه اصلی بسیاری از صاحبان مشاغل، طراحی یک مدل کسب و کار کارآمد و مفید است. اگر می‌خواهید برای کسب و کار نوپا و کوچک خود یک مدل کسب و کار طراحی کنید، باید بدانید که طراحی مدل کسب و کار، امری تخصصی است و به دانش کافی نیاز دارد. شما می‌توانید با شرکت در دوره‌های مختلف مهارت طراحی مدل کسب و کار برای انواع کسب و کار را یاد بگیرید.

ما می‌توانیم دوره سیر تا پیاز طراحی مدل کسب و کار به زبان آدمیزاد را به شما ارائه دهیم. این دوره به صورت آنلاین برگزار می‌شود و در نتیجه برای شرکت در آن به مشکل نخواهید خورد. این دوره در 33 جلسه و در قالب فایل ویدیویی ضبط شده است و پس از شرکت در جلسات آن می‌توانید مدل کسب و کار خودتان را به خوبی طراحی کنید.

چرا باید در دوره سیر تا پیاز طراحی مدل کسب و کار شرکت کنید؟

شرکت در دوره سیر تا پیاز طراحی مدل کسب و کار به زبان آدمیزاد به تمامی صاحبان مشاغل توصیه می‌شود. مزیت این دوره، جامع بودن آن است و بعد از شرکت در آن متوجه موفقیت بیشتر کسب و کار خود خواهید شد.

با شرکت در دوره سیر تا پیاز طراحی مدل کسب و کار به زبان آدمیزاد، می‌توانید به راحتی مدل کسب و کار مخصوص به خودتان را به راحتی طراحی کنید. حتی اگر کسب و کاری ندارید و تازه می‌خواهید از میان انواع کسب و کار، کسب و کار مناسب خودتان را پیدا کنید با شرکت در این دوره و یادگیری طراحی مدل کسب و کار، موفقیت کسب و کار خود را تضمین خواهید کرد.

جمع‌بندی

امروزه علاوه بر داشتن شغل، باید کسب و کار مخصوص به خودتان را هم داشته باشید. بسیاری از افراد هستند که به شغل و حقوق ثابت راضی هستند، اما برخی دیگر از شرایط خود راضی نیستند و می‌خواهند پیشرفت کنند. دسته دوم می‌توانند درباره انواع کسب و کار تحقیق کنند و با یافتن و فعالیت در کسب و کاری که با خصوصیات آن‌ها همخوانی دارد، برای رسیدن به آرزوهای خود تلاش کنند. انواع مختلف کسب و کار وجود دارد که می‌توانید با کمک آن‌ها به درآمد قابل توجهی برسید.

برای مثال می‌توانید بخشی از سرمایه خود را صرف راه‌اندازی یک کسب و کار اینترنتی کنید. همچنین می‌توانید در کنار خانواده خود، یک کسب و کار خانوادگی راه بیاندازید و در کنار هم به سود بالایی دست پیدا کنید. نکته مهمی که در راه‌اندازی کسب و کارهای مختلف باید به آن توجه کنید، این است که بی‌گدار به آب نزنید و با دانش کافی وارد کار شوید. همان‌طور که می‌دانید امروزه تمام کسب و کارها رقبای بسیار سرسختی دارند که رقابت با آن‌ها بسیار سخت است.

برای دریافت مطالب جدید در پیج اینستاگرام و کانال تلگرام جاوید مقدم عضو شوید.

حتما نظراتتان را زیر این مطلب بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *