fav-logo

جاوید مقدم

Search
Close this search box.

وبلاگ

بلاگ دانش مالی

راه های پولدار شدن

ways-to-become-rich

راه های پولدار شدن

همه ما آرزو می‌کنیم که بتوانیم ثروتمند باشیم و راه های پولدار شدن را هر چه سریع‌تر پیدا کنیم. برای بسیاری از ما، این یک رؤیای دور است که روزی، در نهایت، ممکن است بتوانیم خود را به میلیونرهای خودساخته تبدیل کنیم. اما حقیقت این است که ساختن ثروت این نیست که تمام امیدهای خود را به «روزی» بسپارید. شما هیچ‌وقت برای شروع به ساختن ثروت آن‌قدر پیر نیستید، اما اگر از جوانی شروع کنید و ایده های تولید ثروت خود را عملی کنید، پتانسیل بسیار بیشتری برای جمع‌آوری ثروت دارید و زمان بیشتری برای رشد دادن به آن ثروت با افزایش سن دارید.

همان‌طور که گفته شد، زندگی در ۲۰ تا ۳۰ سالگی بدون چالش نیست؛ ممکن است بدهی دانشجویی، شغلی ضعیف و ده‌ها چیز دیگر داشته باشید که شما را از به‌کارگیری ایده های تولید ثروت بازمی‌دارد. هیچ راه ساده‌ای برای تضمین آینده‌ای غنی وجود ندارد. در ادامه این مقاله، از تجربه افراد ثروتمند، راه های پولدار شدن و نکاتی که برای این سفر شگفت‌انگیز نیاز دارید می‌گوییم. ۴ میلیونر خودساخته استراتژی شماره ۱ خود را که یکی از مهم‌ترین راه ‌های پولدار شدن است با شما به اشتراک می‌گذارند

ثروتمندترین افراد روی درآمد تمرکز می‌کنند

ثروتمندترین افراد روی درآمد تمرکز می‌کنند

استیو سیبولد میلیونر خودساخته در کتاب “مردم ثروتمند چگونه فکر می‌کنند” می‌نویسد، در حالی که متفکران در سطح جهانی پس‌انداز و سرمایه‌گذاری را مهم‌ترین ایده تولید ثروت می‌دانند، اما من یکی از مؤثرترین راه های پولدار شدن که برای بیش از ۲۵ سال انرژی ذهنی‌ام را بر آن متمرکز کرده‌ام را جمع‌آوری ثروت از طریق خدمت به مردم و حل مشکلات آن‌ها می‌دانم.

۴ مورد از راه های پولدار شدن میلیونرهای خودساخته

در اینجا چهار مورد از راه های پولدار شدن میلیونرهای خودساخته‌ای که این کار را انجام داده‌اند آورده شده است.

۱. چندین جریان درآمد برای خود ایجاد کنید

گرنت کاردون، میلیونر خودساخته که پیش از رسیدن به ثروت، عمیقاً در بدهی بود، ایده تولید ثروت خود را جریان‌های چندگانه درآمدی می‌داند و می‌گوید، بدون آن ثروتمند نخواهید شد. رسیدن به چندین جریان درآمدی با درآمدی که در حال حاضر دارید شروع می‌شود. آن درآمد را افزایش دهید و شروع به اضافه کردن چند جریان کنید. شما چیزی را می‌خواهید که به آن جریان‌های همزیستی می‌گویند.

راه‌های دیگری را بیابید که می‌توانید به شغلی که قبلاً دارید درآمد اضافه کنید. مثلاً اگر تدوینگر هستید با اثبات خود به کارفرما می‌توانید پروژه‌های بیشتری را از افراد مرتبط با کارفرمایتان دریافت کنید.

۲. هر روز پولتان را سرمایه‌گذاری کنید

تنها در پنج سال، Grant of Millennial Money از ۲.۲۶ دلار در حساب بانکی خود به یک میلیون دلار رسید. این میلیونر خودساخته ۳۱ ساله در وبلاگ خود یکی از مهم‌ترین ایده های تولید ثروت خود را که برای ثروتمند شدن از آن استفاده کرده است را به اشتراک می‌گذارد: “من تمام اهداف مالی خود را به اهداف روزانه تقسیم می‌کنم. من همچنان هر روز به حساب‌های سرمایه‌گذاری خود پول واریز می‌کنم.”

راه های پولدار شدن

او با هدف کنار گذاشتن ۵۰ دلار در روز شروع کرد. گرانت می‌گوید: “در ابتدا، بعضی روزها فقط ۵ دلار بود و من به ندرت یک روز را از دست می‌دادم. سپس شروع کردم به تلاش برای به دست آوردن هر چه بیشتر پول در هر روز، تا بتوانم آن را سرمایه‌گذاری کنم. من از فکر کردن درازمدت دست کشیدم و هر روز به رسیدن به آستانه ۵۰ دلار فکر می‌کردم.”

هدف روزانه او ۵۰ دلار سپرده به زودی به حداقل روزانه او تبدیل شد. او شروع به کنار گذاشتن ۷۰ دلار، سپس ۸۰ دلار و سپس ۱۰۰ دلار در روز کرد. «پس از آن که هجوم‌های جانبی من واقعاً شروع شد، من شروع به واریز ۵۰۰ دلار در روز کردم. سپس روزی ۵۰۰۰ دلار گذاشتم، سپس ۲۰۰۰۰ دلار و همین‌طور ادامه دادم.»

۳. اول به خودت پرداخت کن

به گفته دیوید باخ، میلیونر خودساخته و نویسنده پرفروش، یکی از راه های پول درآوردن که راهی ساده، اثبات‌شده و آسان برای ثروتمند شدن می‌باشد این است که ابتدا به خودتان پول بدهید. باخ در کتاب «میلیونر خودکار» می‌نویسد که “معنای آن ساده است. حتی وقتی یک دلار به دست می‌آورید، اولین کسی که باید سهمش را از آن یک دلار بپردازید خودتان هستید.

اکثر مردم این کار را نمی‌کنند. کاری که اکثر مردم هنگام کسب فرضاً یک دلار انجام می‌دهند این است که ابتدا بدهی‌هایشان را به دیگران پرداخت می‌کنند. مثل بدهی‌های کرایه خانه، قبض آب و برق و تلفن و… . در آخر هم هرچه می‌ماند به خودشان می‌پردازند.”

یکی از ایده های تولید ثروت باخ پرداخت اول به خودش بود که آن را به صورت خودکار انجام می‌داد، به این معنی که اگر می‌خواهید اول به خودتان پرداخت کنید، پول از چک حقوق شما برداشته می‌شود و مستقیماً به حساب پس‌انداز، بازنشستگی یا سرمایه‌گذاری شما ارسال می‌شود. از این گذشته، باخ می‌گوید: «شما نمی‌توانید چیزی را که در جیب خود ندارید خرج کنید».

۴. طرز فکر خود را در مورد پول تغییر دهید

سیبولد در کتاب «افراد ثروتمند چگونه فکر می‌کنند» می‌نویسد: «ثروتمند شدن با طرز فکر و اعتقاد شما درباره پول درآوردن شروع می‌شود». نویسنده ادامه می‌دهد: «ثروتمندان در نهایت متوجه می‌شوند که آموزش ذهن شما برای یافتن راه حل برای مشکلات دشوار راز واقعی پول درآوردن است. خبر خوب این است که این امکان برای هر کسی وجود دارد که در ذهن خود به این شیوه فکر کند و سپس فکر را به عمل تبدیل کند. پول به معنای خوشبختی نیست، اما ثروت به گزینه‌ها و به طور بالقوه کیفیت بهتر زندگی کمک می‌کند. شما درباره رابطه پول و خوشبختی چه فکری می‌کنید؟

تولید ثروت

۱۱ مورد از بهترین راه های پولدار شدن به همراه نکاتی که باید بدانید

ما همیشه فکر می‌کنیم اگر سخت کار کنیم و فقط پس‌انداز کنیم، روزی ثروتمند خواهیم شد. متأسفانه این تنها یک خیال‌بافی است و حقیقت این است که اگر فقط کار و پس‌انداز کنید، درنهایت با اندکی پس‌انداز مفید مواجه خواهید شد. حالا اگر قصد ثروتمند شدن را دارید و به دنبال ایده های تولید ثروت هستید، چندین روش برایتان پیشنهاد می‌کنیم که برخی از آن‌ها بسیار مؤثرتر هستند و بعضاً سرمایه اولیه برای تولید ثروت نمی‌خواهند:

۱. کسب‌وکار خود را راه‌اندازی کنید و فروشتان را بالا ببرید

راه‌اندازی کسب‌وکار مؤثرترین و اثبات‌شده‌ترین راه برای ثروتمند شدن است. به راحتی می‌توانید کسب‌وکار خود را راه‌اندازی کنید. شراکت هم می‌تواند گزینه مناسبی باشد، اگر سرمایه اولیه کافی را ندارید. یک روش ساده برای پیدا کردن کسب‌وکاری که سودآور است، این است که از هرم مازلو استفاده کنید و نیازهای انسانی را با کمی خلاقیت ترکیب کنید و یک کسب‌وکار جدید که ارزش واقعی به مخاطب ارائه دهد، بسازید. این می‌تواند یک تجارت نظافتی، یک آرایشگاه، یک مشاوره یا یک بانک سرمایه‌گذاری و یا هر چیز دیگری که به ذهنتان می‌رسد، باشد.

احتمالاً فکر می‌کنید که سالها طول می‌کشد تا چنین کسب‌وکاری را راه‌اندازی کنید و به ثمر برسانید. در واقع طبق آمار، اکثر کسب‌وکارهای جدید معمولاً در سه سال اول شکست می‌خورند. این ممکن است شما را بترساند و احتمالاً اگر انسان ریسک‌پذیری نباشید، به سراغ آن نمی‌روید. شما برای موفقیت در این ایده، به تمام مهارت‌ها، پویایی، پشتکار و تلاش یک کارآفرین نیاز دارید. این دقیقاً کاری است که افراد به شدت ثروتمند انجام داده‌اند.

مایل به ایجاد مسیر خود باشید

هیچ ابزاری برای ثروتمندسازی وجود ندارد. بدون توجه به مسیر، چیزی که تفاوت ایجاد می‌کند ثبات شماست. ایده های تولید ثروت بعضاً با استانداردهای ساخته‌شده در جامعه هماهنگ نیستند و این شما هستید که باید مرز این دو را کمرنگ کنید و استانداردهای خودتان را بسازید. برنامه من برای ایجاد ثروت از طریق کارآفرینی بود و هنوز هم آن را به عنوان پایدارترین و سریع‌ترین مسیر روبه‌جلو توصیه می‌کنم. با این حال، کارآفرینی گزینه‌ای نیست که برای همه کار کند. من افرادی را می‌شناسم که با سرمایه‌گذاری در سهام، از طریق املاک و مستغلات یا صرفاً با پس‌انداز ثروت به دست آورده‌اند.

۲. به یک استارت آپ بپیوندید و سهام تهیه کنید

یکی دیگر از راه های پولدار شدن که گاهی افراد را به ثروت‌های میلیونی می‌رساند، سهام است. باید بتوانید موقعیت‌های سهام را در یک یا چند شرکت نوپا جمع‌آوری کنید، اگر شرکت شکوفا شود و یا شناور شود یا به یک شرکت بزرگ‌تر فروخته شود، فرصتی جدی برای افزایش سرمایه وجود دارد. تنها تعداد بسیار کمی از این استارت‌آپ‌ها موفق به کسب درآمدهای کلان و سودآور می‌شوند. بنابراین باید حواستان باشد که شانس این سرمایه‌گذاری کمتر است و نیاز به دقت دارد. با این تفاسیر خودتان قضاوت کنید تا ببینید کدام ایده را برای خودتان می‌پسندید. کارمندان شرکت اپل و مایکروسافت در ابتدا با این روش میلیونر شدند.

بازار سهام

بازار سهام

خرید سهام شرکت‌ها یکی از بهترین و ساده‌ترین راه های پولدار شدن است. از طریق سهام، شما سهامدار می‌شوید و بخشی از شرکت را در اختیار دارید. خرید سهام از طریق صندوق‌های قابل معامله در بورس نوعی سرمایه‌گذاری شفاف است.

ETF ها صندوق‌های غیرفعال هستند که ریسک کمتری دارند. آن‌ها به سرمایه‌گذاران کمک می‌کنند تا از هزینه‌ها و مالیات‌های بالا فرار کنند. آن‌ها همچنین به شما اجازه می‌دهند تا سهام خود را متنوع کنید. این بدان معناست که می‌توانید سرمایه‌گذاری خود را بر روی ETF های خاص مانند بازارهای نوظهور، بازارهای توسعه‌یافته متمرکز کنید.

اگرچه سهام در مقایسه با سایر دارایی‌ها بسیار ریسک‌پذیرتر هستند، اما بازده سرمایه خوبی را دارند. با یک استراتژی متنوع سازی آگاهانه، می‌توانید ریسک‌ها را کاهش دهید و بازده را به حداکثر برسانید.

سبد سهام و پورتفو بسازید

اگر بتوانید در یک دوره طولانی در سهام سرمایه‌گذاری کنید و سود سهام را دوباره سرمایه‌گذاری کنید، می‌توانید یک ذخیره بزرگ از ثروت بسازید. قطعاً سرمایه‌گذاری در سهام بالا و پایین‌های خودش را دارد. اگر شما کسی هستید که در این زمینه آموزش ندیده‌اید، بهتر است ابتدا آموزش ببینید و این را به عنوان یک نکته بسیار مهم در نظر داشته باشید که در سهام بهتر است دید بلندمدت داشته باشید و با پایین رفتن سهام دارایی‌هایتان را در ضرر از دست ندهید. اما در بلندمدت، سهام به اندازه املاک سرمایه‌گذاری خوبی است و نقد شوندگی بسیار بیشتری دارند. سقوط بازار سهام نشان‌دهنده فرصت‌های خرید عالی برای کسانی است که پول نقد و اعصاب قوی دارند.

۳. از مهارت خود به عنوان یک متخصص خوداشتغال استفاده کنید

مهارت‌هایتان را لیست کنید. باید مهارت‌هایی را بنویسید که بتوانید از آن‌ها به عنوان شغل استفاده کنید. این یکی دیگر از ایده های تولید ثروت است که شما را به خودکفایی می‌رساند. حتی اگر مهارت‌هایتان در سطح ابتدایی و متوسط هستند، با کمی زمان گذاشتن می‌توانید متخصص و حرفه‌ای شوید و از مهارتتان برای کسب درآمد استفاده کنید. این‌گونه است که یک آن می‌شنویم فلان ورزشکار یا نویسنده ثروتمند شد.

به طور کلی کسانی که خود اشتغال هستند، نسبت به کسانی که در یک شرکت کار می‌کنند، فرصت‌های درآمد بیشتری دارند. اما در این راه هم ریسک‌هایی وجود دارد که باید بپذیرید و برای بعضی چیزها آماده شوید. موفقیت شما در دستان خودتان است، این راه هم برای کسانی که روی مهارت خود کار کرده‌اند بسیار جذاب است.

مجموعه مهارت‌های خود را بهبود بخشید

بهبود مجموعه مهارت ها

دو راه برای افزایش درآمد و سرمایه‌گذاری مجدد وجود دارد. می‌توانید هزینه‌های خود را کاهش دهید یا درآمد خود را افزایش دهید. بیشتر مردم روی اولی تمرکز می‌کنند و دومی را که از راه های پولدار شدن است، فراموش می‌کنند. شما می‌توانید با تقویت مجموعه مهارت‌های خود درآمد خود را افزایش دهید. این می‌تواند شامل ارتقا مدرک تحصیلی یا یک مدرک خاص باشد، یا پیدا کردن یک جریان درآمدی دیگر، که همگی می‌توانند باعث ارتقاء و افزایش حقوق شما شوند.

۴. دارایی‌هایتان را گسترش دهید

خرید، توسعه و فروش ملک یک راه ثابت برای ایجاد موقعیت سرمایه‌گذاری و گسترش دارایی‌هایتان است. یکی از راه های پولدار شدن این است که با وام گرفتن می‌توانید اهرمی بر سرمایه‌گذاری خود به دست آورید.

فرض کنید ۲۰۰۰۰۰ دلار وام می‌گیرید و ۵۰۰۰۰ دلار از خود را برای خرید ملک به قیمت ۲۵۰۰۰۰ دلار می‌گذارید. سپس ملک را توسعه می‌دهید و آن را به قیمت ۴۰۰۰۰۰ دلار می‌فروشید. ارزش ملک تا ۶۰ درصد افزایش یافته است اما ۵۰۰۰۰ دلار شما اکنون چهار برابر شده و به ۲۰۰۰۰۰ دلار رسیده است. شما باید املاک مناسب را در مناطق مناسب انتخاب کنید و آن‌ها را عاقلانه توسعه دهید. شما در معرض خطر رونق و رکود در بازار املاک هستید. با این حال، در درازمدت، این یکی از ایده های تولید ثروت است که در طی زمان خود را اثبات کرده و همیشه جواب داده است.

مشاور املاک

سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات به شما فرصت می‌دهد تا بدون مشارکت مستقیم از صنعت املاک و مستغلات سود ببرید. REIT ها اساساً سهام شرکت‌های املاک و مستغلات هستند که در خرید و فروش املاک نقش دارند. شرکت‌های وام مسکن نیز در این دسته قرار می‌گیرند. هر بار که ارزش شرکت افزایش می‌یابد، شما نیز سود خواهید برد. REIT دارای سود سهام بسیار بالایی هستند، که می‌توانید برای بازدهی بیشتر دوباره سرمایه‌گذاری کنید. یکی از راه های پولدار شدن بدون دردسر یا ریسک بالا هم دقیقاً همین است.

۵. ثروت را به ارث ببرید

اگر از پدر و مادری موفق یا ثروتمند به دنیا آمده‌اید، حتی اگر خودتان ثروتمند نشدید در نهایت ثروت آن‌ها را به ارث می‌برید!، اما در صورت عدم موفقیت، می‌توانید تصادفاً با یک فرد ثروتمند ازدواج کنید! قطعاً با خود می‌گویید که این روشی ناعادلانه برای ثروتمند شدن است، اما این‌ها اتفاقاتی هستند که حقیقت دارند و در جامعه اتفاق می‌افتند و به عنوان یکی از راه های پولدار شدن به حساب می‌آیند که برای همه اتفاق نمی‌افتند.

از طرفی می‌توانم این مژده را به شما بدهم که این افراد حتی اگر هم با این روش‌ها به ثروت برسند، تا زمانی که ذهن ثروتمندی نداشته باشند، نمی‌توانند این ثروت را حفظ کنند یا گسترش دهند. منظور از ذهن ثروتمند، داشتن هوش مالی برای گرفتن تصمیمات آگاهانه و سرمایه‌گذاری‌های مناسب برای نگهداری و افزایش ثروت به ارث رسیده است که البته قابل آموزش است.

۶. در یک شغل ثابت کار کنید، هزینه‌ها را کاهش دهید و در بانک پس‌انداز کنید

این روش بسیار محتاطانه است و ریسک مالی شما را کاهش می‌دهد، اما روش مؤثری برای ثروتمند شدن نیست. شما باید هزینه‌های خود را در حد درآمد خود نگه دارید، اما اگر می‌خواهید درآمد جدی داشته باشید و در فکر اجرای ایده های تولید ثروت هستید، باید درآمد خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهید یا راه‌هایی برای چند برابر کردن سرمایه خود بیابید.

کار در یک شغل ثابت

بهتر است در کنار شغل خود برنامه‌های جانبی برای پول درآوردن داشته باشید

حتی اگر شغلی دارید، نباید فقط به آن متکی باشید و در کنار آن می‌توانید کارهای دیگری هم انجام دهید. می‌توانید از استعداد یا سرگرمی خود استفاده کنید و در اوقات فراغت خود از آن درآمد کسب کنید. تا زمانی که به اینترنت دسترسی دارید، بسیاری از کارهای جانبی سودآور وجود دارد که می‌توانید به صورت آنلاین اجرا کنید. مثلاً:

 • کار به عنوان دستیار مجازی
 • نویسندگی و ویرایش به صورت آزاد (فریلنسری)
 • کپی رایتینگ
 • معلم آنلاین، مربی، مشاور
 • طراحی وب، توسعه اپلیکیشن، کدنویسی و غیره

کارهای جانبی دیگری هم هستند که نیازی به دسترسی اینترنت ندارند، مثلاً:

 • استاد پاره‌وقت در یک کالج محلی
 • مربی بدن‌سازی پاره‌وقت
 • دفترداری مستقل، تهیه مالیات، تدریس خصوصی
 • راننده پاره‌وقت برای سرویس اشتراک سواری یا تحویل

برای کاهش مخارج

پس‌انداز پول یکی دیگر از گام‌های مهم از همه ایده های تولید ثروت است. هنگامی که درآمد کافی برای برآوردن نیازهای اولیه خود دارید، زمان پس‌انداز فرا رسیده است. به یاد داشته باشید، صرفه‌جویی در مقادیر کم به طور منظم در طول زمان به ثروت قابل توجهی تبدیل می‌شود. حالا که یک پس‌انداز مفید دارید زمان سرمایه‌گذاری است.

بودجه‌بندی را یاد بگیرید

بودجه، برنامه مالی شما است، با برآورد کردن هزینه‌ها در مقابل درآمد شما. بودجه ابزار مهمی در تولید ثروت است. بودجه‌بندی به شما دیدگاهی از مخارجتان می‌دهد. چیزهایی که می‌توانید برای افزایش پس‌انداز خود کاهش دهید.

برای حفظ یک بودجه‌بندی قابل اجرا، به شدت توصیه می‌شود هر ماه یک بودجه‌بندی جدید ایجاد کنید. آیا می‌توانید یک ملوان را بدون قطب‌نما تصور کنید که راهش را در میان اقیانوس پیدا کند؟ کسی که پول خود را بدون بودجه خرج می‌کند این‌گونه است. چنین فردی احتمالاً در نهایت دچار یک سقوط مالی ویرانگر خواهد شد.

یکی از محبوب‌ترین و مؤثرترین تکنیک‌های بودجه‌بندی قانون ۵۰/۳۰/۲۰ است. این روش نشان می‌دهد که ۵۰٪ از درآمد شما به موارد ضروری مانند غذا، اجاره خانه و مراقبت‌های بهداشتی اختصاص می‌یابد. ۳۰ درصد تخصیص به موارد غیرضروری مانند خرید و فعالیت‌های لوکس اختصاص می‌یابد. ۲۰ درصد باقی‌مانده مهم‌ترین تخصیص است که باید صرف پس‌انداز شود.

بودجه بندی و پس انداز

یک صندوق اضطراری بسازید

کیت‌های صندوق اضطراری، شما را برای رویدادهای غیرمنتظره مانند از دست دادن شغل آماده می‌کند. وقایع غیرمنتظره بدون در نظر گرفتن بودجه اضطراری، می‌توانند ثروت‌سازی شما را منحرف کنند. معمولاً این اتفاق‌های غیرمنتظره دو نتیجه دارند: یا موجب فروش سرمایه‌گذاری‌تان می‌شوند، یا برایتان بدهی ایجاد می‌کنند.

اگر بدهی داشته باشید، ثروت شما شروع به کاهش می‌کند. از طرفی برای بدهی گاهی مجبور می‌شوید بهره هم پرداخت کنید. در حالت دوم هم اگر سرمایه‌گذاری که کرده‌اید را بفروشید، تمام منفعت و سرمایه‌ای که قرار بود به دست آورید را از دست می‌دهید. بنابراین، برای جلوگیری از چنین سناریوهایی، یک صندوق اضطراری به عنوان پول پشتیبان خود برای تسویه هزینه‌های غافلگیرکننده ایجاد کنید.

کمتر از توان خود زندگی کنید

خرج کردن بیش از حد می‌تواند به طور چشمگیری بر توانایی شما برای ایجاد ثروت و انتخاب راه های پولدار شدن تأثیر بگذارد. هزینه‌های غیرضروری مانند بیرون غذا خوردن، خرید لباس‌های طراحی‌شده و خرج‌های اضافی تعطیلات آخر هفته را برای مدتی کاهش دهید. در حالی که صرفه‌جویی می‌تواند خسته‌کننده باشد، به مرور زمان ثروت جمع‌آوری می‌کنید و آن را برای ایده های تولید ثروت خودتان بکار می‌برید.

۷. قمار

حتماً شما هم شنیده‌اید که فلانی در قرعه‌کشی بانک برنده شده است، لاتاری برده است یا به نحوی یک‌شبه پولدار شده است. درست است که این اتفاقات می‌افتند، اما مانند به ارث بردن ثروت، تا زمانی که فرد هوش مالی کافی نداشته باشد، نمی‌تواند این ثروت بادآورده را نگه دارد یا بیشتر کند. یک نکته را هم در اینجا لازم به ذکر می‌دانم، شما فقط در مورد فردی که این قرعه‌کشی، لاتاری یا هر چیز دیگر را برنده شده است می‌شنوید، اما هیچ فکر کرده‌اید که چندین میلیون نفر دیگر هم در این‌ها شرکت کرده‌اند و کسی به شما درباره شکست آن‌ها چیزی نمی‌گوید؟

می‌خواهم بگویم کمی عقلانی و منطقی به این مورد فکر کنید و به سراغ گزینه‌های مطمئن‌تر بروید. اکیداً توصیه می‌کنم به سراغ ایده های تولید ثروت بهتر بگردید و موارد بالاتر را در نظر بگیرید و روی این گزینه چندان حساب نکنید.

۸. تعلل را متوقف کنید

یکی از راه های پولدار شدن: تعلل نکنید

حماقت جوانی این است که باور کنیم همیشه برای هر کاری زمان کافی وجود دارد. جوانان اغلب بر این باورند که بازنشستگی یا ثروت‌سازی چیزی است که بعداً در زندگی اتفاق می‌افتد و بیشتر درگیر دغدغه‌های حال هستند.

متأسفانه به تعویق انداختن برنامه‌هایتان و نرفتن به دنبال ایده های تولید ثروت برای ثروت‌سازی منجر می‌شود که یک روز چشم‌هایتان را باز کنید و متوجه شوید ارزش یک دهه از عمر مفید خود را که می‌توانستید سود مرکب به دست آورید، از دست داده‌اید. اولین قدم این است که از به تعویق انداختن آن دست بردارید. پس‌انداز و سرمایه‌گذاری سخت و گاهی غیرممکن به نظر می‌رسد، اما هر چه بیشتر برای انجام آن صبر کنید، سود کمتری خواهید برد.

۹. بدانید که هیچ جادویی وجود ندارد

هیچ جادویی وجود ندارد که شما را پولدار کند. همه راه های پولدار شدن از یک فرمول ساده تبعیت می‌کنند، که بسیار ساده است و تنها فرمول تولید ثروت است: بیش از آنچه که خرج می‌کنید درآمد کسب کنید و از مازاد آن برای سرمایه‌گذاری عاقلانه استفاده کنید. نحوه سرمایه‌گذاری به شما بستگی دارد، اما هدف واضح این است که سرمایه‌گذاری‌هایی انجام دهید که احتمال زیادی برای کسب درآمد بیشتر در آینده داشته باشند. راه‌های رسیدن به این هدف، کسب درآمد بیشتر، هزینه کمتر و سرمایه‌گذاری عاقلانه‌تر است.

۱۰. باورهای محدودکننده را کنار بگذارید

برای بسیاری از ما، ایجاد ذهنیت فراوانی، یا باور به اینکه منابع و فرصت‌های کافی برای همه وجود دارد، نیازمند این است که خودمان تلاش عمدی در این زمینه کنیم. خصوصاً بیشتر برای کسانی که با منابع محدود و دسترسی کمتر به ثروت بزرگ شده‌اند این موضوع بسیار صادق است. اکثر افرادی که از خانواده‌ای ثروتمند یا خانواده‌ای با سواد مالی بالا نیستند قربانی این امر می‌شوند. اما فراموش نکنید که سرمایه‌گذاری برای همه کار می‌کند. برای گذر از این مانع ذهنی، شادک مشتریانش را تشویق می‌کند که تصور کنند اگر مجبور نباشند برای پول کار کنند، زندگی چگونه خواهد بود.

بر اساس مطالعه‌ای که در دانشگاه پردو انجام شد، بسیاری از عادات مالی ما تا هفت سالگی شکل می‌گیرند. (یعنی همان موقع مشخص می‌شود که شما به راه های پولدار شدن دست خواهید یافت یا خیر! البته که مزاح کردم زیرا شما به سادگی با کمی وقت گذاشتن می‌توانید عادات مالی خود را تغییر دهید و هوش مالی خو را افزایش دهید) این بدان معناست که احساسات ما در مورد پول تا حد زیادی تحت تأثیر نحوه صحبت یا رفتار اطرافیانمان در مورد آن است. زمانی که با کمبود پول مواجه می‌شوید، یا منابع کافی برای به دست آوردن پول پیدا نمی‌کنید، این تصور برایتان پیش می‌آید که ثروت فقط در دستان عده‌ای خاص می‌چرخد و هیچ‌گاه در دسترس شما قرار نخواهد گرفت. البته که اشتباه فکر نمی‌کنید!

هر روز افکار منفی زیادی در ذهن ما می‌چرخد. اگر یاد نگیریم چگونه آن افکار را فیلتر کنیم، شروع به باور آن‌ها می‌کنیم. راجرز به نادیده گرفتن تجربیات منفی ما اعتقاد ندارد. در عوض، او پیشنهاد می‌کند از آن‌ها به عنوان سوخت برای کمک به ساختن آینده‌ای بهتر استفاده کنیم. راجرز به سیم‌کشی مجدد مغز ما برای انتظار فراوانی اعتقاد دارد و بر اهمیت تصمیم‌گیری میلیون دلاری قبل از تبدیل شدن به یک میلیونر تأکید می‌کند. راجرز می‌گوید: با وجود اینکه من یک تجارت هشت رقمی را اداره می‌کنم، هر روز به کار فکر می‌کنم و روی افکارم تمرکز می‌کنم.

وقتی در مورد خود، کار، هوش و تصمیمات مالیتان مثبت‌تر فکر کنید، اقدامات مثبت بیشتری انجام خواهید داد. در نهایت، پس از مدتی تمرین، می‌تواند زندگی شما را برای بهتر شدن تغییر دهد. به گفته راجرز، تصمیمات میلیون دلاری باعث ایجاد زمان، انرژی و به وجود آمدن فرصت‌ها می‌شود. در نهایت اگر طرز فکر خود را درست نکنید، طرز فکرتان می‌تواند به فرصت‌های بزرگ ازدست‌رفته بینجامد و ایده های تولید ثروت شما در حد ایده باقی خواهند ماند.

ذهنیت خود را عوض کنید

۱۱. بدانید که درآمد بالا کافی نیست

یکی دیگر از تله‌های ذهنی که به راحتی می‌توان در آن گرفتار شد این است که باور داشته باشیم که دستمزد بالا در نهایت منجر به تولید ثروت می‌شود. از نظر واقع‌بینانه، احتمالاً این‌طور نخواهد شد. ایجاد ثروت مستلزم این است که در مورد مدیریت هزینه‌های خود آگاه باشید و البته، سرمایه‌گذاری.

با وجود تورم، افزایش قیمت کالاها و خدمات در طول زمان، پول هر چه بیشتر ثابت بماند، ارزش خود را از دست می‌دهد. بنابراین، ساختن ثروت نیازمند سرمایه‌گذاری است، خواه در بازار سهام، املاک و مستغلات، یک کسب‌وکار یا راه های پولدار شدن دیگر.

برداشت نهایی

در زندگی چیزهای مهم‌تری از جمع‌آوری ثروت وجود دارد. چه کسی می‌خواهد در نهایت با راه های پولدار شدن ثروتمندی باشد که مورد بی‌مهری، تنها و در سلامت جسمی نامناسبی قرار دارد؟ اما اگر می‌توانید از زندگی لذت ببرید و در عین حال ثروتمند شوید، چرا این کار را نکنید؟ مسیر خود را برنامه‌ریزی کنید، ایده های تولید ثروت خود را به صورت سنجیده عملی کنید و از این سفر هیجان‌انگیز لذت ببرید! کافی ست بدانید تولید ثروت چگونه ممکن است؟

اولین گام‌ها سخت هستند. عملی کردن ایده های تولید ثروت، پرداخت بدهی‌تان، ایجاد اعتبار، ساختن یک سبد سرمایه‌گذاری، و غیره. اما اگر این کار را زود انجام دهید و آن را به درستی انجام دهید، خود را برای موفقیت مالی عظیم آماده خواهید کرد. حالا اگر قصد شروع و پیگیری راه های پولدار شدن دارید، یک هدیه ویژه برایتان دارم.

ایجاد ثروت یک فرآیند علمی موشکی نیست و نیاز به زمان دارد. با فداکاری و نظم، می‌توانید ثروت خود را به سرعت رشد دهید. فراموش نکنید که برای این سفر به تجهیزاتی نیاز دارید و در اینجا تجهیزات شما آموزش‌های مالی و افزایش هوش مالیتان است. دانش و آگاهی و هوش مالی به تنهایی می‌تواند شما را از مراحل دیگر عبور دهد و به ثروت برساند. نمی‌توانم تضمین کنم که به‌کارگیری این نکات ساده، شما را میلیونر می‌کند، اما می‌توانم قول بدهم که استفاده از آن‌ها برای شما در سفر ثروت‌آفرینی مفید خواهد بود. در آخر کمکی که می‌توانم به شما در این راه کنم این است که دوره توسعه مالی را بهتان معرفی کنم تا همه آموزش‌های مالی را در جهت افزایش هوش مالی به صورت کاملاً کاربردی به همراه فایل رایگان کتاب در اختیارتان قرار دهم.

این آموزش‌های مالی را به عنوان وظیفه اجتماعی خود برای شما درست ایجاد کرده‌ام تا قدم کوچکی در راه پیشرفت کشورمان با افزایش دانش و آگاهی مالی داشته باشیم. البته که برای فهم بهتر مطالب کوچ شخصی نیز می‌توانید داشته باشید که با هزینه اندکی دوره را برایتان کاربردی و شخصی‌سازی کند. برای شرکت در این دوره فقط کافیست فرم زیر را پر کنید.

 • شماره خود را با کیبورد انگلیسی وارد کنید
 • Hidden

برای دریافت مطالب جدید در پیج اینستاگرام و کانال تلگرام جاوید مقدم عضو شوید.

حتما نظراتتان را زیر این مطلب بنویسید.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *