کتاب رایگان چک لیست کسب و کار شما!

fav-logo

جاوید مقدم

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

چگونه سریع ثروت بسازیم؟

ممکن است شما هم جزو افرادی باشید که هر روز حس می‌کنید سطح رفاهتان پایین آمده و برای امرار معاش مجبور هستید مخارج خود را کم کنید. در حالی که این احساسات شما ممکن است به عوامل متعددی نسبت داده شود، بسیاری از افراد فاقد درآمد برای حمایت از زندگی عادی خود هستند. راه حل این مشکل را می‌توان از طریق ترکیبی از آموزش‌های مالی و راه های افزایش ثروت یافت.

افرادی که برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری درست را انتخاب می‌کنند، می‌توانند درآمد اولیه خود را تکمیل کنند و برای موفقیت مالی تلاش کنند. دلیل اینکه راه های افزایش ثروت در دستیابی به آزادی مالی مفید هستند این است که فرصتی برای ایجاد درآمد از منابع متعدد و پربازده را فراهم می‌کنند.

ثروت چیست؟

هر کس تصور متفاوتی از ثروت دارد. برای برخی به معنای مالکیت است. برای برخی دیگر، به معنای داشتن سرمایه‌گذاری پرسود است. از دیدگاه مالی، اصطلاح ثروت تعداد دارایی‌هایی است که شما در اختیار دارید منهای بدهی‌هایتان. به ثمر رساندن راه های افزایش ثروت ممکن است تا حدودی غیرممکن به نظر برسد، اما در واقع بسیار ساده است. مهم نیست چند سال دارید، تا زمانی که مصمم باشید می‌توانید ثروت جمع کنید. در این مقاله قصد داریم بهترین راه های افزایش ثروت را که می‌توانید به سرعت ثروتمند شوید را بررسی کنیم.

“ثروت سازی” چیست؟

"ثروت سازی" چیست؟

ثروت‌سازی فرآیند تولید درآمد بلندمدت از طریق منابع متعدد است. این به چیزی بیش از درآمد مبتنی بر شغل اشاره دارد. در عوض شامل پس‌انداز، سرمایه‌گذاری و هرگونه دارایی درآمدزا می‌شود. تعریف ایجاد ثروت بر برنامه‌ریزی مالی مناسب و بینش نسبت به اهداف مالی آینده فرد متکی است. بسیاری از افراد به راه های افزایش ثروت به عنوان راهی برای تضمین آینده مالی قوی روی می‌آورند. برای مرور مطالب بیشتر پس از این مقاله می‌توانید مقاله “راه های پولدار شدن” را بخوانید.

3 قدم برای افزایش ثروت

 1. افزایش درآمد
 2. پس‌انداز
 3. سرمایه‌گذاری

راه های افزایش ثروت در طول زمان، سه مرحله ساده را دنبال می‌کنند: پول درآوردن، پس‌انداز پول و سرمایه‌گذاری. قبل از سرمایه‌گذاری، داشتن یک منبع درآمد قابل اعتماد که آینده مالی بلندمدت شما را پوشش می‌دهد، ضروری است. پس از اطمینان از منبع درآمد مطمئن، توصیه می‌شود یک برنامه پس‌انداز مشخص تنظیم کنید. در نهایت هم بالاخره زمان سرمایه‌گذاری فرا رسیده است.

1. درآمد خود را افزایش دهید

چه تازه شروع کرده باشید و چه نه، داشتن جریان‌های درآمدی متعدد، اساسی‌ترین قدم از راه های افزایش ثروت است. در اینجا چند روش وجود دارد که می‌توانید درآمد خود را افزایش دهید و به سرعت ثروت بسازید. مقدار کمی پس‌انداز منظم از این منبع درآمد می‌تواند به مقدار قابل توجهی تبدیل شود. سؤال مهمی که باید از خود بپرسید این است که آیا شغل فعلی شما می‌تواند پس‌انداز منظمی را برای 40 تا 50 سال برای شما فراهم کند یا خیر؟ اگر نه، ممکن است زمان آن فرا رسیده باشد که به دنبال راه‌هایی برای افزایش درآمد خود باشید.

دو نوع اصلی درآمد، فعال و غیرفعال هستند. درآمد فعال از شغل معمولی شما حاصل می‌شود، در حالی که درآمد غیرفعال از سرمایه‌گذاری به دست می‌آید. برای افزایش درآمد کسب‌شده خود، ممکن است ابتدا مجبور شوید در شغل خود تغییراتی ایجاد کنید. اگر به فکر تغییر شغل هستید، از خود چند سؤال بپرسید تا به شما در تصمیم‌گیری در مورد شغل جدید کمک کند. چرا ک برای قدم گذاشتن در راه های افزایش ثروت به شغل نیاز دارید.

برای شروع، از انجام چه کاری لذت می‌برید، به طور طبیعی در چه کارهایی مهارت دارید؟ یافتن شغلی که با زمینه‌هایی که در آن برتر هستید و وظایفی که از آن‌ها لذت می‌برید همسو باشد، طبیعتاً به شما امکان می‌دهد عملکرد بهتری داشته باشید و شروع به بهبود درآمد خود کنید.

البته، شما همچنین می‌خواهید مطمئن شوید که شغل انتخابی شما درآمد خوبی خواهد داشت. سرمایه‌گذاری در آموزش و سایر اشکال آموزش را در نظر بگیرید تا به شما کمک کند کاندیدای قوی‌تری برای شغل مورد نظر خود شوید. هنگامی که ثبات مالی مناسب را پیدا کردید، می‌توانید پس‌انداز و سرمایه‌گذاری کنید.

سرمایه‌گذاری در تجارت

سرمایه‌گذاری در تجارت

ثروتمندترین افراد جهان کارمند نیستند بلکه بنیان‌گذاران کسب و کار هستند. کارآفرینی دو جنبه از ایجاد ثروت را برآورده می‌کند: درآمد و بازده بالای ثروت انباشته. بنابراین، اگر ایده کسب و کاری دارید که می‌تواند درآمد شما را افزایش دهد، کارآفرینی را که از راه های افزایش ثروت است، شروع کنید.

لازم نیست یک تجارت بزرگ باشد. می‌توانید یک کسب و کار کوچک راه‌اندازی کنید و خدماتی را که در آن مهارت دارید ارائه دهید. به عنوان مثال، با ظهور اینترنت، می‌توانید یک تجارت کاملاً آنلاین ایجاد کنید. اگر مشغول کارهای دیگر هستید، می‌توانید افرادی را استخدام کنید تا کسب و کار را برای شما اداره کنند.

مشاغل پردرآمد را انتخاب کنید

نمونه‌های خوب از حرفه‌ای‌هایی که حقوق بالایی دریافت می‌کنند عبارتند از: پزشکان، مدیران، پرستاران و مهندسان. با این حال، برخی از این حرفه‌ها بسیار گران هستند. آن‌ها همچنین ممکن است برای تکمیل دوره‌های مورد نیاز زمان زیادی را صرف کنند، حتی ممکن است قبل از شروع به دریافت حقوق بالا، دوره طولانی را سپری کنند. قبل از انتخاب حرفه باید همه این عوامل را در نظر بگیرید. هر مسیر شغلی را که انتخاب می‌کنید، مطمئن شوید که سطح بدهی شما خیلی بالا نمی‌رود و با زمان‌بندی شما متناسب است.

اجرای برنامه جانبی

در قدم اول راه های افزایش ثروت نیاز به یک شغل با یک درآمد منظم دارید. حتی اگر شغلی دارید، مجبور نیستید فقط به حقوق خود متکی باشید. شما می‌توانید برای افزایش درآمد خود یک چالش جانبی موفق داشته باشید. می‌توانید استعداد یا سرگرمی خود را در اوقات فراغت خود به ارزش پولی تبدیل کنید. بسیاری از کارهای جانبی سودآور وجود دارد که می‌توانید تا زمانی که به اینترنت دسترسی دارید به صورت آنلاین اجرا کنید. مثلاً:

سایر عوامل فرعی که نیازی به دسترسی به اینترنت ندارند عبارتند از:

2. پس‌انداز

پس انداز 3

بسیاری از مردم پس از یافتن ثبات مالی به راحتی زندگی می‌کنند، اما هنوز پول خود را به خوبی پس‌انداز نمی‌کنند. کلید دوم از راه های افزایش ثروت این است که به طور منظم بخشی از درآمد کسب‌شده خود را کنار بگذارید. هنگامی که به اندازه کافی پس‌انداز کردید، می‌توانید شروع به سرمایه‌گذاری برای افزایش درآمد غیرفعال کنید. در اینجا چند راه برای شروع پس‌انداز پول وجود دارد:

3. سرمایه‌گذاری

در نهایت، هنگامی که یک پایه پایدار دارید، می‌توانید وارد کلید سوم راه های افزایش ثروت شوید و شروع به سرمایه‌گذاری پول خود کنید. با این حال، برای ایجاد یک سبد سرمایه‌گذاری متنوع، باید چند ریسک را بپذیرید. مهم است که تحقیق کنید تخصیص چقدر دارایی برای شما مناسب است. در حالی که می‌توانید خودتان این تحقیق را انجام دهید، استفاده از یک مشاور مالی برای سرمایه‌گذاران جدید نیز توصیه می‌شود.

آن‌ها می‌توانند به شما کمک کنند اهداف سرمایه‌گذاری، افق زمانی و میزان ریسکی که می‌توانید داشته باشید را شفاف سازی کنند. بر اساس این بینش‌ها، آن‌ها می‌توانند به شما کمک کنند تا مجموعه‌ای متنوع بسازید که ریسک گریز، متوسط یا تهاجمی باشد، البته بر اساس ترجیحات شما.

پرداخت بدهی در مقابل سرمایه‌گذاری

پرداخت بدهی در مقابل سرمایه‌گذاری

یکی از راه های افزایش ثروت این است که سرمایه‌گذاری را مقدم بر پرداخت بدهی بدانید. کلید تصمیم‌گیری در مورد پرداخت بدهی یا سرمایه‌گذاری، بررسی نرخ بهره است. آیا بدهی سریع‌تر از سرمایه‌گذاری شما رشد می‌کند؟ اگر بله، منطقی است که قبل از سرمایه‌گذاری آن را پرداخت کنید. معمولاً این مورد در مورد بدهی کارت اعتباری است که اغلب برای مانده‌های پرداخت نشده بسیار بالاتر از میانگین نرخ بهره است. بعد از اینکه این هزینه‌های با بهره بالا را پرداخت کردید، سپس روی چگونگی رشد پول خود از طریق سرمایه‌گذاری تمرکز کنید.

بهترین دارایی‌های ثروت ساز کدامند؟

به طور سنتی، بهترین راه های افزایش ثروت سرمایه‌گذاری در دارایی‌های ایجاد ثروت، املاک و مستغلات، سهام و برخی حساب‌های بازنشستگی است. به این دلیل که هر یک از این دارایی‌ها پتانسیل ایجاد جریان نقدی مداوم را دارند. در حالی که سایر دارایی‌های ایجاد ثروت می‌توانند بازدهی خوبی را برای سرمایه‌گذاران باهوش فراهم کنند، تصور می‌شود که این دارایی‌ها بالاترین عملکرد را دارند.

سایر دارایی‌های ثروت‌ساز شامل اوراق قرضه، صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک، مستمری‌ها و غیره است. تیموتی وودز، مالک، کارگردان و سردبیر Carnivore Style پیشنهاد می‌کند که «بهترین دارایی‌های ثروت‌ساز که سرمایه‌گذاران باید داشته باشند سهام است، زیرا بازده تاریخی بالایی دارند. مالکیت آن‌ها آسان است و نگهداری آن‌ها راحت است.

بهترین گزینه دیگر اوراق قرضه است زیرا نوسانات کمتری دارند. آن‌ها برای تعادل مجدد خوب هستند و در اصل ایمنی دارند. در حالی که برخی از راه های افزایش ثروت نسبت به سایرین پربازده‌تر در نظر گرفته می‌شوند، هر فرصتی با برخی معاوضه‌ها نیز همراه خواهد بود.

سرمایه‌گذاری املاک و مستغلات

املاک و مستغلات شاید یکی از شناخته‌شده‌ترین راه های افزایش ثروت باشد. از لحاظ تاریخی، املاک و مستغلات یک سرمایه‌گذاری با بازده بالا برای کسانی است که می‌دانند چه می‌کنند. عملکرد بالای املاک و مستغلات ناشی از عوامل متعددی است، از پتانسیل جریان نقدی ماهانه از طریق اجاره تا تعداد قابل توجهی از معافیت‌های مالیاتی در دسترس سرمایه‌گذاران.

برای کسانی که علاقه‌مند به شروع کار هستند، تولید ثروت از طریق املاک مستلزم انتخاب استراتژی خروج و نوع ملک مناسب است. با تحقیق در مورد بازار مورد نظر خود شروع کنید و مشخص کنید کدام مناطق بیشترین فرصت را دارند. برخی از گزینه‌ها شامل املاک مسکونی، املاک تجاری و زمین خالی است. املاک تجاری و مسکونی هریک قابلیت‌ها و پتانسیل‌های خاص خود را برای درآمدزایی دارند.

یکی از راه های افزایش ثروت، سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات است که یک فرصت جذاب برای هرکسی است که به دنبال امنیت مالی بلندمدت است. از آنجایی که املاک و مستغلات می‌تواند جریان نقدی ثابتی ایجاد کند، بسیاری از کارآفرینان متوجه می‌شوند که می‌توانند بخشی از سود خود را دوباره سرمایه‌گذاری کنند و پرتفوی خود را گسترش دهند. راه‌های مختلفی برای سرمایه‌گذاری مجدد پول به‌دست‌آمده از سرمایه‌گذاری املاک وجود دارد، از جمله خرید املاک اضافی یا حتی سرمایه‌گذاری در دارایی‌های ثروت‌ساز جایگزین.

نکاتی که حتماً باید در مورد سرمایه‌گذاری در املاک بدانید

نکاتی که حتماً باید در مورد سرمایه‌گذاری در املاک بدانید

منظور از اوراق ملکی، سفته‌ای است که بازپرداخت رهن یا وام را تضمین می‌کند. آن‌ها جایگزینی برای سرمایه‌گذاری مستقیم در املاک و مستغلات هستند و در عوض به سرمایه‌گذاران این شانس را می‌دهند که به عنوان وام‌دهنده عمل کنند. این هم یکی از راه های افزایش ثروت است که بسیار جذاب به نظر می‌رسد، زیرا به سرمایه‌گذاران اجازه می‌دهد نقش منفعل‌تری را بازی کنند. این استراتژی برای موفقیت به کمی دانش و پیش‌زمینه نیاز دارد. بنابراین سرمایه‌گذاران باید حتماً قبل از شروع تحقیقات خود را انجام دهند.

چند نکته اساسی در هنگام انجام این سرمایه‌گذاری وجود دارد که باید از آن‌ها آگاه بود، از جمله وام برای سرمایه‌گذارانی که املاک را بازسازی می‌کنند، یادداشت‌های تأمین مالی شده توسط فروشنده و وام برای صاحبان خانه.

سهام شرکت‌های سهامی عام

سهامی که به صورت عمومی معامله می‌شود نمونه شناخته‌شده دیگری از راه های افزایش ثروت است. سهام به سرمایه‌گذاران فرصت خرید سهام در شرکت‌ها و کسب سود را می‌دهد. سهام در طول زمان ثابت کرده است که یک دارایی قوی برای ایجاد ثروت است. طبق یک مطالعه در سال 2017، مشخص شد که سهام یک سرمایه‌گذاری بسیار موفق با نرخ بازدهی متوسط حدود هفت درصد است. بسیاری از سرمایه‌گذاران سهام را سرمایه‌گذاری موفقی در طول زمان می‌دانند، اگرچه در کوتاه‌مدت غیرقابل پیش‌بینی هستند.

در مقایسه با سایر راه های افزایش ثروت، بسیاری از سرمایه‌گذاران متوجه خواهند شد که سهامی که به صورت عمومی معامله می‌شود می‌تواند فرصتی برای ایجاد تنوع باشد. کارآفرینانی که با سایر استراتژی‌های سرمایه‌گذاری به موفقیت دست پیدا می‌کنند، می‌توانند از سهام به عنوان راهی برای افزایش حاشیه سود خود استفاده کنند.

دارایی‌هایی که برای ثروت‌سازی باید از آن‌ها اجتناب کرد

انواع مختلفی از سرمایه‌گذاری موجود است که از راه های افزایش ثروت هستند و می‌توانند ثروت بسازند. هیچ‌کس نمی‌تواند به شما بگوید که دقیقاً چه کاری انجام دهید. اما برخی از دستورالعمل‌های کلی می‌توانند به شما بگویند که از چه چیزهایی دوری کنید.

بدترین راه های افزایش ثروت شامل هر چیزی است که مستهلک می‌شود، یعنی در طول زمان ارزش خود را از دست می‌دهد. به عنوان مثال، خرید ماشین و قایق ممکن است فرصتی سرگرم‌کننده یا جالب به نظر برسد، زیرا در ظاهر ثروت خود را افزایش می‌دهید. با این حال، وقتی هزینه‌های نگهداری و استفاده عمومی را در نظر بگیرید، احتمالاً هنگام فروش این دارایی‌ها ضرر خواهید کرد. چند استثنا برای خودروهای قدیمی یا کمیاب وجود دارد، اما در بیشتر موارد، این‌ها برای ثروتمندسازی توصیه نمی‌شوند.

نقدینگی 2

یکی دیگر از عوامل مهمی که هنگام انتخاب دارایی برای سبد خود هنگام یافتن راه های افزایش ثروت باید به آن توجه کنید، نقدینگی است. این به سرعت فروش سرمایه‌گذاری اشاره دارد. وقتی صحبت از دارایی‌های کلکسیونی مانند شراب یا تمبر به میان می‌آید، شناسایی خریدار در زمانی که آماده فروش هستید دشوار است.

این می‌تواند منجر به پیشنهادات کمتر از حد انتظار یا زمان‌بندی سرمایه‌گذاری طولانی‌تر از آنچه انتظار داشتید، شود. همان‌طور که گفته شد، برخی از سرمایه‌گذاران به شدت در این صنایع مشارکت خواهند کرد، که می‌تواند به آن‌ها کمک کند تا از این دارایی‌ها سود کنند. برای جلوگیری از، از دست دادن هرگونه سود بالقوه، استهلاک و نقدینگی را در نظر بگیرید.

خلاصه

پاسخ به “ثروت‌سازی چیست” برای هر کسی که به دنبال افزایش دارایی موجود خود است مهم است. با ایجاد یک سیستم ثروت‌ساز، کارآفرینان می‌توانند یک سبد سرمایه‌گذاری موفق ایجاد کنند و به آزادی مالی دست یابند. انتخاب دارایی‌های ثروتمندسازی مناسب به این بستگی دارد که کدام فرصت‌ها با اهداف مالی شما مطابقت دارند. با برنامه‌ریزی صحیح، سرمایه‌گذاران مشتاق می‌توانند به خوبی در مسیر راه های افزایش ثروت از طریق املاک و مستغلات و سایر دارایی‌ها باشند.

9 مرحله عملی ثروت‌سازی

در ادامه این مقاله، ما به 9 مرحله عملی می‌پردازیم که می‌توانید از امروز شروع به کار روی آن‌ها کنید تا شروع به ساختن ثروت از هیچ کنید و در مسیر زندگی یک سبک زندگی آزادتر از نظر مالی قرار بگیرید.

 1. در مورد پول و مسائل مالی آموزش ببینید
 2. یک منبع درآمد منظم داشته باشید
 3. بودجه ایجاد کنید
 4. بیمه کافی داشته باشید (اما بیش از حد بیمه نکنید)
 5. پس‌انداز کردن از درآمد خود را تمرین کنید
 6. صندوق اضطراری بسازید
 7. مجموعه مهارت‌های خود را بهبود بخشید
 8. ایده‌های درآمد غیرفعالتان را بررسی کنید
 9. از سرمایه‌گذاری منفعلانه استقبال کنید

به گفته تی هارواکر، نویسنده کتاب اسرار ذهن میلیونر، قبل از شروع، این فکر را در نظر بگیرید که “افراد ثروتمند متعهد به ثروتمند شدن هستند” در حالی که “افراد فقیر می‌خواهند ثروتمند شوند.” تفاوت بین تعهد و میل صرف، یکی از موارد بسیار مهم است که می‌توانید از همین جا و اکنون شروع به تشخیص آن کنید.

1. در مورد پول و مسائل مالی آموزش ببینید

در مورد پول و مسائل مالی آموزش ببینید

طرز فکر ما همیشه اولین چیزی است که باید تغییر کند تا بتوانیم واقعاً به هر تحول بزرگ‌تری در زندگی خود نزدیک شویم. رابرت کیوساکی، بازرگان و نویسنده کتاب پدر پولدار، پدر فقیر، می‌گوید همه توانایی ساخت یک کشتی مالی برای بقا و شکوفایی در آینده را دارند. “اما شما باید برای آموزش مالی خود برای ساختن یک کشتی با پایه محکم زمان بگذارید.”

بنابراین اولین قدم برای یافتن راه های افزایش ثروت از هیچ این است که برای آموزش مالی خود وقت بگذارید. با اصطلاحات ضروری مانند درآمد، هزینه، ارزش خالص، بازگشت سرمایه، درآمد غیرفعال و استقلال مالی و غیره آشنا شوید. به خاطر داشته باشید که آموزش مالی نیز مانند هر نوع آموزشی باید یک فعالیت مستمر باشد. هرگز یادگیری را متوقف نکنید.

2. یک منبع درآمد منظم داشته باشید

دنبال کردن راه های افزایش ثروت از هیچ، بدون یک منبع درآمد منظم، دشوار است. شما نمی‌توانید بدون پس‌انداز پول سرمایه‌گذاری کنید و نمی‌توانید بدون درآمد منظم پول پس‌انداز کنید.

بیاموزید که افرادی را که برنامه‌های سریع ثروتمند شدن را ترویج می‌کنند که تنها با سه ساعت کار در هفته ثروت می‌سازند، نادیده بگیرید. ثروت پایدار از خلق ارزش در بلندمدت به دست می‌آید. اگر ارزش ذاتی ایجاد نمی‌کنید و از آن کالا یا خدمات درآمد کسب نمی‌کنید، ساختن ثروت پایدار واقعاً غیرممکن است.

اگر صاحب کسب و کار کوچکی هستید، همچنان بر ایجاد ارزش بلندمدت بیشتر تمرکز کنید. برایان تریسی، کارشناس توسعه، می‌گوید: «همه ثروت از ارزش افزوده به دست می‌آید، که شامل ایجاد یک مدل کسب‌وکار است که می‌تواند «بیشتر، بهتر، ارزان‌تر، سریع‌تر و آسان‌تر از دیگران تولید کند».

3. بودجه ایجاد کنید

بودجه ایجاد کنید

اگر می‌خواهید بدانید چگونه از هیچ ثروتی بسازید، ایجاد یک بودجه و پایبندی به آن بسیار مهم است. با استفاده از آن منبع درآمد معمولی که قبلاً در مورد آن صحبت کردیم، اکنون باید بودجه‌ای برای کنترل نحوه خرج کردن پول خود ایجاد کنید که معمولاً به صورت ماهانه تنظیم می‌شود.

بودجه یک برنامه مالی برای یک دوره تعریف شده است که شامل درآمد و هزینه‌های برآورد شده برای آن دوره است. هر خانواده و یا فردی باید حداقل یک بودجه ماهانه برای شناسایی درآمد مورد انتظار و مخارج تخمینی شما ایجاد کند. زندگی بدون بودجه مناسب مانند قایقرانی بدون قطب‌نما است و می‌توانید تضمین کنید که در دریای اشتباهات مالی گم خواهید شد.

یکی از دلایل اصلی این است که با درک اینکه چگونه پول خود را خرج می‌کنید، شناسایی چیزهایی که می‌توان کاهش داد آسان‌تر است: هرچه هزینه‌های شما کمتر باشد، می‌توانید بیشتر به پس‌انداز و سرمایه‌گذاری خود اضافه کنید. با شناسایی و کاهش هزینه‌های غیر ضروری و قابل اجتناب، می‌توانید سریع‌تر راه های افزایش ثروت را دنبال کنید.

4. بیمه کافی داشته باشید (اما بیش از حد بیمه نکنید)

یکی از موارد اصلی که باید در بودجه خود داشته باشید بیمه است. بیمه کردن خود و دارایی‌های اصلی خود (اموال، اتومبیل و …) از متحمل شدن خسارات هنگفت در صورت بروز حوادث نامطلوب جلوگیری می‌کند.

حداقل بیمه‌ای که باید برای خود در نظر بگیرید، بیمه درمانی است. اگر صاحب خانه و ماشین خود هستید، بیمه مالک خانه و خودرو را در نظر بگیرید. همچنین، اگر فرزندان و خویشاوندان وابسته دارید، اشتراک بیمه عمر مدت‌دار را در نظر بگیرید.

دنبال کردن راه های افزایش ثروت خوب است، اما اگر ثروت خود را به دلیل شرایط و اتفاقات غیرقابل ‌پیش‌بینی از دست بدهید، تحمل آن طاقت‌فرسا خواهد بود. پس فعال باشید و چیزهایی را که برایتان ارزشمندتر هستند بیمه کنید.

5. پس‌انداز کردن از درآمد خود را تمرین کنید

پس‌انداز کردن از درآمد خود را تمرین کنید

در حالی که قانون 50:30:20 قانون خوبی برای شروع پس‌انداز است، متوجه خواهید شد که اگر تلاش کنید می‌توانید خیلی بیشتر پس‌انداز کنید. هنگامی که متعهد به ساختن ثروت هستید، موارد زیادی در بودجه شما وجود خواهد داشت که می‌توانید آن‌ها را کاهش دهید یا کلاً قطع کنید.

Jacob Lunk Fisker، یکی از بنیان‌گذاران جنبش FIRE، راهبردی را پیشنهاد کرد (و تمرین کرد) که خواستار سرمایه‌گذاری 60 تا 80 درصد از درآمد ماهانه فرد بود. فیسکر در 33 سالگی بازنشسته شد و اکنون با 7000 دلار در سال در خارج از شیکاگو زندگی می‌کند.

فیسکر (و سایر رهبران جنبش FIRE) جوامع بزرگی را بر اساس موفقیت آزمایش‌های مالی شخصی خود برای کاهش هزینه‌ها (و مصرف‌گرایی که آن‌ها را افزایش می‌دهد) رشد داده‌اند.

آن‌ها این کار را به روش‌های مختلف انجام می‌دهند، از جمله ساختن و ایجاد چیزهایی که نیاز دارند (مانند پختن نان، ساختن میز) به جای اینکه همیشه آن‌ها را بخرند. این هم یکی از قدرتمندترین راه های افزایش ثروت است. در حالی که پس‌انداز 60 تا 80 درصد درآمدتان ممکن است در حال حاضر یک هدف بسیار عالی در عین حال غیرممکن باشد، حداقل به شما می‌گوید که فرصت‌های زیادی برای کاهش هزینه‌ها وجود دارد که احتمالاً هنوز آن‌ها را کشف نکرده‌اید.

در زیر چند راه ساده برای کاهش هزینه‌های خود و صرفه‌جویی بیشتر آورده شده است:

6. صندوق اضطراری بسازید

اکنون که یاد گرفته‌اید چگونه بخش قابل توجهی از درآمد خود را پس‌انداز کنید، اقدام بعدی برای ایجاد ثروت از هیچ، ایجاد یک صندوق اضطراری است. صندوق اضطراری مانند بیمه با سرمایه شخصی است. این پولی است که برای هزینه‌های غیرمنتظره مانند تعمیر خودرو و شرایط پیش‌بینی‌نشده مانند از دست دادن شغل یا قرنطینه‌های ناشی از بیماری همه‌گیر کنار می‌گذارید.

7. مجموعه مهارت‌های خود را بهبود دهید

راه های افزایش ثروت: مجموعه مهارت‌های خود را بهبود دهید

دو راه برای افزایش درآمد و سرمایه‌گذاری وجود دارد. می‌توانید هزینه‌های خود را کاهش دهید یا درآمد خود را افزایش دهید. متأسفانه بیشتر مردم بر روی راه اول تمرکز می‌کنند و راه دوم را به کلی فراموش می‌کنند. شما می‌توانید با تقویت مجموعه مهارت‌های خود درآمد خود را افزایش دهید. این می‌تواند شامل گرفتن مدرک، MBA یا یک مدرک خاص باشد که همگی می‌توانند باعث ارتقاء و افزایش حقوق شما شوند. بنابراین از راه های افزایش ثروت است که اگر موقعیت آن را دارید به شدت پیشنهاد می‌شود.

8. ایده‌های درآمد غیرفعالتان را بررسی کنید

علاوه بر افزایش درآمد از شغل یا تجارت خود، باید فرصت‌های مختلفی را برای کسب درآمد غیرفعال بررسی کنید. درآمد غیرفعال درآمدی را توصیف می‌کند که شما ایجاد می‌کنید و بر خلاف شغل یا تجارت شما نیازی به حضور یا کار مداوم شما ندارد. درآمد غیرفعال برای کسانی که به دنبال راه های افزایش ثروت هستند بسیار مهم است.

وارن بافت، سرمایه‌گذار افسانه‌ای و مدیر عامل شرکت برکشایر هاتاوی، معروف می‌گوید: «اگر راهی برای پول درآوردن در خواب پیدا نکنید، تا زمانی که بمیرید کار خواهید کرد. در اقتصاد جهانی و دیجیتال امروزی، فرصت‌های زیادی برای کسب درآمد وجود دارد.

9. از سرمایه‌گذاری منفعلانه استقبال کنید

برای ساختن ثروت، باید پس‌انداز کنید و سپس سرمایه‌گذاری کنید. اگر مراحل بالا را دنبال کرده باشید، اکنون حداقل 20 درصد از درآمد خود را پس‌انداز کرده و از طریق سایر گزینه‌های جانبی درآمد بیشتری کسب می‌کنید. اکنون زمان ترکیب این دو و شروع سرمایه‌گذاری جدی برای یافتن راه های افزایش ثروت است.

کلام آخر

یادگیری راه های افزایش ثروت از هیچ ممکن است ” غیرممکن” به نظر برسد، به خصوص اگر همیشه بر این باور بوده باشید که افراد ثروتمند یا ثروت خود را به ارث می‌برند یا از ارتباطات قدرتمند سود برده‌اند. با این حال، گزارش سال 2019 توسط Wealth-X نشان داد که 67.7٪ از جمعیت فوق ثروتمند جهان (که به عنوان افرادی که دارایی 30 میلیون دلار یا بیشتر دارند) در واقع خودساخته بودند.

جالب‌تر اینکه هنوز هم افزایش سریع این طبقه از ثروتمندان فوق‌العاده است. در گزارش سال 2019، 265490 فرد فوق ثروتمند وجود داشت. در گزارش سال 2020، این تعداد تقریباً 10 درصد افزایش یافت و به 290720 رسید.

داده‌های بالا دو چیز را برای ما آشکار می‌کند: اول، راه های افزایش ثروت از هیچ امکان‌پذیر است، و دوم، کسانی که به «غیرممکن» دست می‌یابند، این کار را با افزایش فراوانی انجام می‌دهند. امروز، به‌ جای خیال‌پردازی درباره ثروتی که آرزو می‌کنید بهتان ارث برسد، از شما خواهش می‌کنیم راه های افزایش ثروت زیادی را کشف کنید که می‌توانید یاد بگیرید چگونه از هیچ ثروت بسازید. طبق مقاله‌ای که خواندید حتماً به دنبال راهی برای افزایش دانش مالی خود هستید. همان‌طور که بزرگان و افراد ثروتمند می‌گویند راه های افزایش ثروت از آموزش‌های مالی می‌گذرد.

مژده به شما که مقاله درستی را خوانده‌اید و اکنون آموزشی در این زمینه در اختیارتان قرار می‌گیرد که تمام مباحث مورد نیاز در زمینه توسعه فردی و توسعه مالی، هوش مالی، سرمایه‌گذاری، بودجه‌بندی و هر آنچه نیاز دارید را در اختیارتان قرار می‌دهد. نگران نباشید چرا که دوره توسعه مالی به همراه کوچ شخصی و کتاب کار، تمام مباحث را برایتان ساده، قابل فهم و شخصی‌سازی می‌کند تا در زندگی واقعی آن‌ها را به کار بگیرید.

فرم شرکت در دوره توسعه مالی

 • شماره خود را با کیبورد انگلیسی وارد کنید
 • Hidden

برای دریافت مطالب جدید در پیج اینستاگرام و کانال تلگرام جاوید مقدم عضو شوید.

حتما نظراتتان را زیر این مطلب بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید