fav-logo

جاوید مقدم

Search
Close this search box.

وبلاگ

بلاگ کسب و کار

نابودی کسب و کارهای سنتی

Destruction-of-traditional-businesses

نابودی کسب و کارهای سنتی

مقدمه‌ای بر نابودی کسب و کارهای سنتی

امروزه دیگر از مشاغل سنتی استقبال زیادی نمی‌شود و مردم به سمت مشاغل آنلاین متمایل شده‌اند. در طول تاریخ هرگز زمان آسان‌تر یا بهتری برای راه‌اندازی کسب‌وکار نسبت به امروز وجود نداشته است. با توسعه ابزارهای ایجاد وب‌سایت و رشد رسانه‌های اجتماعی، همه بدون در نظر گرفتن وضعیت درآمد یا جغرافیای خود به یکدیگر متصل می‌شوند. بنابراین نابودی کسب و کارهای سنتی بسیار محتمل است.

اگر ثروتمند یا فقیر هستید، اکنون می‌توانید مهارت‌های خود را به اشتراک بگذارید و با مردم در سراسر جهان به ‌صورت رایگان ارتباط برقرار کنید. برای کسانی که به دنبال ایجاد یک کسب‌وکار آنلاین هستند، شروع این کار می‌تواند بسیار ارزان و بسیار آسان باشد. ما در این مقاله با مقایسه مشاغل سنتی و آنلاین و ذکر مزایای کسب‌وکار اینترنتی، اطلاعات لازم را به شما ارائه می‌دهیم.

علت نابودی کسب و کارهای سنتی

یک شغل سنتی و آفلاین می‌تواند یک مرکز تجاری با یک مکان فیزیکی یا بیشتر باشد. برای مثال، مغازه‌هایی که در مرکز خرید محلیتان پیدا می‌کنید به ‌عنوان مشاغل آفلاین و سنتی شناخته می‌شوند. در حال حاضر بسیاری از مشتریان هنوز این مشاغل را ترجیح می‌دهند.

آن‌ها می‌توانند قبل از خرید محصول بروند و به ‌صورت فیزیکی آن را مشاهده کنند و همچنین از فروشندگان فیزیکی به‌ جای مجازی مشاوره بخواهند. این دلیل محکمی برای نابودی کسب و کارهای سنتی است. کسب و کار اینترنتی چیست؟ تجارت الکترونیک، خریدوفروش کالاها و خدمات یا انتقال وجوه یا داده‌ها از طریق یک شبکه الکترونیکی و عمدتاً اینترنت است.

علت نابودی کسب و کارهای سنتی

روزگاری که فعالیت‌های تجاری مانند مبادله کالا و خدمات در ازای پول بین طرفین فقط در حالت آفلاین انجام می‌شود، گذشته است. اینکه مشتری به مغازه مراجعه کند، تنوع محصولات را ببیند، اقلام مورد نیاز را انتخاب کند و آن‌ها را با پرداخت مبلغ مشخص خریداری کند. با ظهور تجارت الکترونیک، مردم می‌توانند کالاها را تنها با یک کلیک بخرند، قبض‌ها را پرداخت کنند یا پول انتقال دهند.

۷ دلیل بزرگ برای راه‌اندازی یک کسب‌وکار آنلاین

۱.  راه‌اندازی یک کسب‌وکار آنلاین می‌تواند بسیار کم‌هزینه باشد

بسیاری از کسب‌وکارهای کوچک آنلاین شروع به ساختن امپراتوری خود فقط با یک کامپیوتر، یک نام دامنه و یک سرویس میزبانی وب کرده‌اند تا وب‌سایت خود را در آن قرار دهند و اطلاعات خود را به میلیون‌ها نفر به ‌صورت آنلاین برسانند. این دلیل بزرگی برای نابودی کسب و کارهای سنتی است. در مجموع می‌توانید انتظار داشته باشید که با حداقل هزینه برای شروع کار خرج کنید. با گذشت زمان می‌توانید درآمد کافی داشته باشید و روی چیزهایی که دوست دارید تمرکز کنید.

هنگامی که یک وبلاگ، وب‌سایت تجاری یا فروشگاه آنلاین ایجاد کردید و مدتی را صرف کسب ترافیک و ایجاد مخاطب کردید، می‌توانید محصولات و یا خدماتی را برای فروش به مخاطبان هدف خود ایجاد کنید. محصولات، نرم‌افزارها و اطلاعات دیجیتال در میان بسیاری از کسب‌وکارهای آنلاین کوچک و وبلاگ‌نویسان بسیار محبوب هستند، زیرا می‌توانید آن‌ها را با هزینه کم یا بدون هزینه ایجاد کنند و آن‌ها برای دانلود ۲۴ ساعته در دسترس هستند.

چیزی که در مورد تبلیغ محصولات شرکت‌های دیگر به ‌عنوان یک شرکت وابسته عالی است این است که لازم نیست تمام‌وقت و یا پول خود را صرف ایجاد محصولات یا خدمات خود کنید. این مزیت، دلیل مهمی برای نابودی کسب و کارهای سنتی است.

۲. در زمان خود انعطاف‌پذیری دارید

در زمان خود انعطاف‌پذیری دارید

بسته به نوع کسب‌وکار آنلاینی که برای راه‌اندازی انتخاب می‌کنید، می‌توانید در نهایت انعطاف‌پذیری بیشتری در ایجاد یک برنامه کاری مناسب داشته باشید. شما می‌توانید انتخاب کنید که چه زمانی از روز می‌خواهید کار کنید، چند ساعت کار کنید و در چه روزهایی از هفته می‌خواهید کار کنید.

این بدان معنا نیست که می‌توانید همیشه آرام و منفعل باشید، اما انتخاب‌های بیشتری برای انتخاب زمان تمرکز بر روی کار دارید. شما با دستمزد ساعتی محدود نمی‌شوید، زیرا درآمد شما اغلب بر اساس میزان بهره‌وری در زمان و نحوه عملکرد سیستم‌های تجاری شما تعیین می‌شود، نه تعداد ساعات کار. این مزیت تأثیر زیادی بر نابودی کسب و کارهای سنتی دارد.

داشتن انعطاف‌پذیری بیشتر در برنامه‌تان به این معناست که بتوانید زمان بیشتری از زندگی خود را صرف تمرکز بر فعالیت‌های مهم در داخل و خارج از کسب‌وکار خود کنید و بتوانید زمان بیشتری را برای چیزهایی که واقعاً برای شما مهم هستند (به ‌غیر از کسب‌وکارتان) اختصاص دهید.

۳. شما در انتخاب مکان خود آزادی دارید

در یک کسب‌وکار آنلاین، شما به یک میز یا یک مکان وابسته نیستید. تا زمانی که اتصال به اینترنت و لپ‌تاپ دارید، می‌توانید کسب‌وکار خود را از هر کجای دنیا راه‌اندازی کنید. شما این آزادی را دارید که در هر روز سفر کنید و جایی را که می‌خواهید کار کنید انتخاب کنید و این بسیار رهایی‌بخش است. چیزی که نابودی کسب و کارهای سنتی را به دنبال دارد.

چه بخواهید خانواده خود را در شهر دیگر ملاقات کنید یا به یک مکان عجیب‌وغریب سفر کنید، تجارت شما همیشه با شما خواهد بود. زمان اضافی که از عدم نیاز به رفت‌وآمد به دست می‌آورید و آزادی کار در جایی که انتخاب می‌کنید به این معنی است که می‌توانید بهره‌وری بیشتری داشته باشید. علاوه بر این، آزادی بیشتری برای تنظیم برنامه‌ای کارآمدتر و انعطاف‌پذیرتر خواهید داشت.

۴. درآمد و پتانسیل رشد زیاد

درآمد و پتانسیل رشد زیاد

در یک کسب‌وکار آنلاین درآمد شما صرفاً بر اساس تعداد ساعات کار شما تعیین نمی‌شود، بلکه بر اساس سطح بهره‌وری که می‌توانید در ساعاتی که کار می‌کنید تولید کنید و سیستم‌هایی که برای ایجاد درآمد غیرفعال در اختیار دارید، تعیین می‌شود.

با صرف وقت خود بر روی فعالیت‌های مناسب مانند توسعه وب‌سایت، بازاریابی، سئو سایت و فعالیت‌های تولید درآمد، می‌توانید تعداد ساعات کاری را که برای به دست آوردن درآمد پایدار نیاز دارید به طور قابل‌توجهی کاهش دهید. پتانسیل بالای مشاغل آنلاین باعث نابودی کسب و کارهای سنتی شده است.

برخلاف اکثر مشاغل سنتی، کسب‌وکار آنلاین شما می‌تواند به فعالیت خود ادامه دهد و با افراد دیگر برای اشتراک‌گذاری اطلاعات و فروش محصولات، حتی زمانی که خواب هستید ارتباط برقرار کند. برای انجام تراکنش لازم نیست حضور داشته باشید. شما فقط باید روی چیزهای مناسب برای رشد و تداوم کسب‌وکار خود تمرکز کنید. با گذشت زمان می‌توانید نوعی دارایی را توسعه دهید که برای شما کار می‌کند و در ازای آن درآمد منفعل ایجاد می‌کند. این به شما امکان می‌دهد انعطاف‌پذیری مالی بیشتری داشته باشید.

ایجاد یک وبلاگ، کسب‌وکار و یا نام تجاری پایدار به زمان و تلاش نیاز دارد، اما دست‌یافتنی است و محدودیت کم برای ورود به این معنی است که اکثر مردم می‌توانند بلافاصله شروع کنند و سفر خود را برای ایجاد کسب‌وکاری که می‌توانند به آن افتخار کنند، آغاز کنند. این مزیت در نابودی کسب و کارهای سنتی تأثیر زیادی دارد.

۵. کسب‌وکار ۲۴ ساعته خواهید داشت

کسب‌وکار ۲۴ ساعته خواهید داشت

برخلاف اکثر فروشگاه‌های سنتی، یک کسب‌وکار آنلاین می‌تواند ۲۴ ساعت شبانه‌روز در ۷ روز هفته اجرا شود، حتی زمانی که جلوی کامپیوتر نیستید. از آنجا که وب‌سایت‌ها همیشه آنلاین هستند، به دیگران این امکان را می‌دهد که همیشه بتوانند آنچه را که به دنبال آن هستند به ‌سرعت و به ‌راحتی پیدا کنند.

این امر به صاحبان کسب‌وکار انعطاف‌پذیری بسیار بیشتری در رابطه ‌با زمان و نحوه کارشان ارائه می‌کند و اجازه می‌دهد اطلاعات، محصولات و خدمات همیشه به دست نیازمندان برسد. این عامل در نابودی کسب و کارهای سنتی تأثیر زیادی دارد. تا زمانی که فردی رایانه، تبلت و یا گوشی هوشمند دارد، می‌تواند از کسب‌وکار یا وبلاگ آنلاین شما بازدید کند و در صورت نیاز اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت کند.

نمونه‌هایی از این موارد عبارت‌اند از وبلاگ‌ها، وب‌سایت‌های خاص، سایت‌های خبری و خرده‌فروشان تجارت الکترونیک که می‌توانند اطلاعات، محصولات و یا خدمات ارزشمندی را به خوانندگان، مصرف‌کنندگان و خریداران ارائه کنند.

۶. می‌توانید کار خود را برون‌سپاری کنید

همان‌طور که تجارت آنلاین خود را رشد می‌دهید و شروع به کسب درآمد می‌کنید، می‌توانید برخی از کارهای خود را برون‌سپاری کنید، پیمانکاران یا حتی کارمندانی را استخدام کنید که می‌توانند به شما در ادامه رشد کسب‌وکارتان کمک کنند. با انجام این کار می‌توانید زمان بیشتری را صرف تمرکز بر جنبه‌هایی از تجارت خود کنید که واقعاً به زمان شما نیاز دارند. عاملی که نابودی کسب و کارهای سنتی را به دنبال داشت.

کار برون‌سپاری اغلب هزینه دارد، با این‌ حال می‌تواند به شما کمک کند کسب‌وکار خود را با سرعت بسیار بیشتری رشد دهید. در نهایت برخی از کارآفرینان به نقطه‌ای می‌رسند که می‌توانند به طور مستمر کسب‌وکار خود را توسعه دهند در حالی ‌که اکثریت ‌قریب ‌به‌ اتفاق کار را برون‌سپاری کنند. این کار به آن‌ها زمان و آزادی بیشتری می‌دهد تا زمان شخصی خود را برای چیزهایی که از آن‌ها لذت می‌برند صرف کنند.

۷. می‌توانید روی چیزی که برایتان مهم است تمرکز کنید

می‌توانید روی چیزی که برایتان مهم است تمرکز کنید

یکی از بهترین چیزها در مورد راه‌اندازی یک کسب‌وکار آنلاین این است که به شما امکان می‌دهد بر روی چیزهایی تمرکز کنید که بیشتر موردعلاقه شما هستند. این می‌تواند ادامه تلاش‌های شما و حفظ انگیزه را در حین رشد آسان‌تر کند.

این عامل مهمی در نابودی کسب و کارهای سنتی است. بر خلاف انواع دیگر کار که در نهایت بر روی کارهایی تمرکز می‌کنید که به آن‌ها علاقه‌ای ندارید، کاری که در پروژه‌های کسب‌وکار آنلاین خود انجام می‌دهید، کنترل کامل و آزادی خلاقانه را در مورد آنچه برای کار بر روی آن انتخاب می‌کنید، فراهم می‌کند.

تبدیل کسب ‌و کار سنتی به مدرن

تقریباً هرکسی که چیزی برای ارائه دارد می‌تواند یک تجارت آنلاین راه‌اندازی کند. هر شغلی داشته باشید، برنامه‌نویس، مربی، عکاس، تولیدکننده لباس، کارگر ساختمانی و غیره، می‌توانید وب‌سایتی ایجاد کنید که می‌تواند به دیگران در رسیدن به اهدافشان کمک کند. استارتاپ ها یک نمونه عالی در این زمینه هستند.

اگر یک برنامه‌نویس هستید، می‌توانید آخرین برنامه‌های خود را به مخاطبان موردنظر خود بفروشید یا به ‌عنوان یک فریلنسر کار کنید و برای افراد دیگر برنامه‌نویسی کنید. امکانات بی‌پایان هستند و می‌توانید با پول بسیار کمی شروع کنید. بدین ترتیب، استارت نابودی کسب و کارهای سنتی زده می‌شود.

استارت نابودی کسب و کارهای سنتی

کلام آخر در مورد نابودی کسب و کارهای سنتی

در این مقاله با اهمیت کسب‌وکارهای اینترنتی آشنا شدید. امروزه مشاغل سنتی جایگاه خود را از دست ‌داده‌اند و مشاغل آنلاین در اولویت هستند. اما باید بدانید که قبل از ورود به مشاغل آنلاین با اطلاعات کافی داشته باشید. ما دوره سیر تا پیاز بوم مدل کسب‌وکار را به شما پیشنهاد می‌دهیم تا با تمام جوانب مشاغل اینترنتی آشنا شوید و ایده های کسب و کار اینترنتی را بررسی کنید.

برای دریافت مطالب جدید در پیج اینستاگرام و کانال تلگرام جاوید مقدم عضو شوید.

حتما نظراتتان را زیر این مطلب بنویسید.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *