وبینار رایگان افزایش درآمد از طریق فروش!

fav-logo

جاوید مقدم

Search
Close this search box.

اگر می‌خواهید کسب‌وکار موفقی راه‌اندازی کنید، در گام اول باید ایده‌ای خلاقانه و پولساز داشته باشید. بهتر است میزان سودآوری و هزینه راه‌اندازی را بررسی کنید. این مرحله به شما کمک می‌کند تا از سودآور بودن کسب‌وکار خود مطمئن شوید. شناخت کسب و کارهای موفق در انتخاب ایده جدید مؤثر است.

می‌توانید با الگوبرداری از این مشاغل مسیر موفقیت خود را هموارتر کنید. قبل از راه‌اندازی کار باید شرایط جدید اقتصادی را در نظر بگیرید. پس از آن، باید اطلاعات دقیق درباره و محصولات کاربردی و نیاز اصلی مصرف‌کننده داشته باشید. برای دستیابی به این اطلاعات با ما همراه باشید. میتوانید از اینترنت برای ایجاد یک کسب و کار اینترنتی پولساز استفاده کنید.

آیا شغل پردرآمد وجود دارد؟

آیا شغل پردرآمد وجود دارد؟

زمانی که از کسب و کار موفق ایرانی صحبت می‌کنیم، این سؤال در ذهن شما ایجاد می‌شود که در چنین شرایط اقتصادی بی‌ثباتی، شغل پردرآمدی در ایران وجود دارد؟ در پاسخ به این سؤال باید بگوییم که در ایران شغل‌های پردرآمد فراوانی وجود دارد، اما نکته اصلی این است که هیچ شغلی از ابتدا شرایط برای درآمدزایی را ندارد. ممکن است کارفرمایی را دیده باشید که ماهانه درآمدی بالغ بر 500 میلیون دارد، اما می‌دانید برای رسیدن به این درآمد باید چه مسیری را طی کنید؟ می‌دانید برای تثبیت موقعیت حرفه‌ای خود چه کاری باید انجام دهید؟

حتی اگر صاحب پردرآمدترین کسب‌وکار جهان باشید باید از مهارت و تخصص کافی برخوردار باشید تا بتوانید به درآمدزایی برسید. ساده بگویم حتماً شما هم بارها درباره کسب و کارهای موفق در اینترنت جستجو کرده‌اید تا بتوانید شغلی را انتخاب کنید که حاشیه امنی برای شما ایجاد کرده و با شرایط و سرمایه شما تناسب داشته باشد. مهم‌ترین نکته این است هرچقدر هم در اینترنت بگردید و شغل‌هایی با درآمد چند میلیونی پیدا کنید، نمی‌توانید بدون مهارت و در مدت‌زمانی کوتاه به هدف خود دست پیدا کنید.

مطمئناً با یک جستجوی ساده در اینترنت با مشاغلی مانند متخصص زیبایی، وکیل، دندان‌پزشک، جراح و … به‌عنوان پردرآمدترین شغل‌های ایران مواجه می‌شوید. اما به نظر شما آیا تحصیل در رشته حقوق یا دندانپزشکی می‌تواند تضمینی برای درآمد بالا باشد؟ مطمئناً پاسخ منفی است. برای اینکه بتوانید در هر شغلی موفق شوید باید تجربه کافی در آن حوزه داشته باشید و برای رسیدن به اهداف خود زحمت بکشید.

آشنایی با ویژگی کسب و کارهای موفق

کسب‌وکار حالتی از فعالیت عام است که می‌تواند بخش‌هایی مانند خرید کالا، ارائه خدمات و فروش به‌منظور کسب درآمد را شامل شود. در هر کسب‌وکار باید به الزامات و مراحل اصلی موفقیت توجه کنید. آگاهی از این الزامات و مراحل به مهارت و شرکت در دوره‌های آموزشی نیاز دارد. اصول و فرمول موفقیت در هر شغل متفاوت است. الزامات و قوانین قطعی وجود دارد که باید به‌درستی شناخته شده و مرحله پیاده‌سازی و مدیریت آن‌ها دقیقاً انجام شود. تنها در این صورت است که موفقیت کسب‌وکار شما قطعی خواهد بود.

جالب است بدانید کسب و کارهای موفق ویژگی‌های منحصربه‌فردی دارند که مسیر سودآوری آن‌ها را هموار کرده است. مهم‌ترین ویژگی‌های کسب و کارهای موفق عبارت است از:

1. شور و انگیزه

شور و انگیزه

این عبارت برای راه‌اندازی استارتاپ ها یا کارآفرینی ضروری است. تا به حال، با شغلی مواجه شده‌اید که از انجام آن خسته نشوید؟ آیا خواب و استراحت خود را برای اتمام کاری کم کرده‌اید؟ آیا شغلی وجود دارد که علاقه داشته باشید تا پایان زندگی خود آن را ادامه دهید؟ داشتن انگیزه و عشق تنها ابزاری است که موفقیت شما را در هر کاری تضمین می‌کند. فراموش نکنید که باید به تمام بخش‌های کار خود از ابتدا تا انتها علاقه داشته باشید.

2. ریسک‌پذیری در کسب و کارهای موفق

در همه مشاغل حتی کسب و کارهای کوچک احتمال ریسک وجود دارد. به همین دلیل، صاحبان مشاغل باید آمادگی کافی برای ریسک‌پذیری داشته باشند. بدون شک فردی که حاضر نیست در شغل خود ریسک کند، کارآفرین موفقی نخواهد بود. اگر به افراد موفق نگاه کنید متوجه می‌شوید که آن‌ها علاقه زیادی به ریسک و خطرپذیری دارند. آن‌ها از خود می‌پرسند آیا این ریسک نتیجه مثبتی برای کسب‌وکارشان دارد و انجام آن ضروری است؟ در صورتی که پاسخ مناسبی برای این سؤال پیدا کنند با آغوش باز از خطرات احتمالی و رویارویی با آن‌ها استقبال می‌کنند.

3. مدیریت پول

شور و انگیزه

برای موفقیت در هر شغل به دوره زمانی نسبتاً طولانی نیاز دارید. اگر سرمایه اولیه شما کم است باید در مصرف دارایی خود هوشمندانه عمل کنید. کسب و کارهای موفق این مرحله را به‌عنوان رکن اصلی در شغل خود قلمداد کرده و اهمیت ویژه‌ای برای آن قائل هستند. زیرا، همه برنامه‌ها و نقشه‌های کاری بر اساس مدیریت مالی انجام می‌شود. برای شروع پروژه و عملی کردن ایده‌های خود باید تخصص و مهارت کافی در مدیریت سرمایه داشته باشید.

4. جلوگیری از شک بیش از حد

یکی از موانع اصلی که می‌تواند مانند سدی محکم مسیر موفقیت شما را مسدود کند، شک است. البته، به این معنی نیست که کارآفرینان موفق به خود شک نمی‌کنند. نه، آن‌ها نیز در برخی مواقع به مهارت و تشخیص خود شک می‌کنند، اما هرگز بیش از حد درگیر شک نمی‌شوند. برای موفقیت بهتر است خود را به چالش بکشید. به‌ جای نگرانی درباره کارهایی که انجام می‌دهید بهتر است به این نتیجه برسید که پیروی از احساسات شما را به هدفتان می‌رساند یا نه.

5. تقاضا برای فروش در کسب و کارهای موفق

یک کارآفرین موفق از اهمیت بازاریابی و تبلیغات با خبر است، اما، به ‌خوبی می‌داند که بدون در نظر گرفتن تبلیغات هدفمند و هوشمندانه احتمالی برای موفقیت و فروش وجود ندارد. فراموش نکنید استفاده از یک مذاکره‌کننده مجرب، تبلیغات حرفه‌ای و متخصص روابط عمومی زمانی شما را به هدف نهایی می‌رساند که به‌صورت فعال از مردم برای خرید محصولات خود تقاضا کنید.

6. در دسترس بودن

در دوره‌ای زندگی می‌کنیم که وقت و زمان ارزش بالایی دارد. علاقه داریم که در کوتاه‌ترین زمان ممکن نیاز خود را برطرف کنیم. به همین دلیل، کسب و کارهای موفق بدون توجه به نوع شغل خود، آسان‌ترین راه برای دسترسی کاربران فراهم می‌کنند. با توجه به اینکه کسب درآمد بسیار سخت شده، اغلب مردم حاضر نیستند درآمد خود را به‌راحتی خرج کنند. تنها راه این است باید در کوتاه‌ترین زمان ممکن قادر به تأمین نیاز مشتریان خود باشید.

7. جلب توجه مخاطبین اصلی

جلب توجه مخاطبین اصلی

اگر صاحب مشاغل کوچک هستید باید بدانید صرف هزینه برای تبلیغات نمایشی که شما را در معرض دید عمومی قرار می‌دهد، تنها سبب هدر رفتن دارایی شما می‌شود. در نتیجه، قبل از اینکه به اهداف خود برسید با شکست مواجه می‌شوید. بنابراین، باید در فعالیت‌های تبلیغاتی شرکت کنید که پول شما را دوباره به جیبتان باز می‌گرداند.

تأثیر شغل مناسب در زندگی

جالب است بدانید شغلی که انتخاب می‌کنیم تأثیر فراوانی بر نوع و سبک زندگی ما دارد. اگر هدف اصلی ما از راه‌اندازی کسب‌وکار، دستیابی به پول باشد، ممکن است برای تحقق این هدف هر کاری انجام دهیم و به تأثیر آن بر زندگی خود و اطرافیانمان توجه نکنیم. با این حال، برخی مشاغل هستند که علاوه بر تأمین نیازهای مالی، در تأمین نیازهای معنوی فرد نیز عملکرد مثبتی دارند. برای اغلب افراد، زندگی کاری و اجتماعی به معنی پاسخی مناسب برای تأمین نیازهای ارتباطی است. افراد با قرارگیری در محیط‌های کاری، بخشی از وجود خود که به انگیزه نیاز دارد را به چالش می‌کشند.

به همین دلیل، اگر شغل با ارزش‌های وجودی ما تناسب نداشته باشد در بلندمدت به فرد دیگری تبدیل خواهیم شد. علاوه بر این، فعالیت‌های کاری بر تنظیم ساعت بیولوژیک بدن نیز تأثیرگذار هستند، که می‌تواند تأثیرات مثبت یا منفی برای سلامت فرد داشته باشد. کسب و کارهای موفق در حقیقت در راستای نیازهای روانی و جسمی افراد و پیشبرد اهداف مالی ایجاد می‌شوند.

لیست کسب و کارهای موفق در ایران

حال که با ویژگی‌های مشاغل پردرآمد آشنا شدید و می‌دانید برای کسب درآمد و موفقیت باید به چه نکاتی توجه کنید، آشنایی با پردرآمدترین شغل‌های ایران می‌تواند در ایجاد ایده مناسب برای خلق کار سودآور به شما کمک کند. بهترین شغل‌های ایران عبارتند از:

1. تنظیم اظهارنامه مالیاتی و حسابداری

در سال‌های اخیر، با افزایش رشد شرکت‌های خصوصی روبه‌رو هستیم، همین امر نیز شغل اظهارنامه مالیاتی یا حسابداری را به یکی از مشاغل پردرآمد ایران تبدیل کرده است. نگران نباشید اگر مدرک دانشگاهی در این رشته ندارید کافی است در دوره‌های مربوطه شرکت کرده و مهارت خود را افزایش دهید. اما اگر تحصیلات دانشگاهی در این رشته دارید می‌توانید با چند نفر از همکلاسی‌های خود یک شرکت حسابداری تأسیس کرده و فعالیت‌های مالی مؤسسات و سازمان‌های مختلف را انجام دهید.

چرا حسابداری و تنظیم اظهارنامه مالیاتی یکی از کسب و کارهای موفق ایران است؟ زیرا، اغلب شرکت‌ها برای انجام امور مالی و مالیاتی خود به یک یا چند حسابدار مجرب نیاز دارند. به همین دلیل، تأسیس یک شرکت حسابداری کوچک یا یک موسسه مالیاتی بزرگ می‌تواند مسیر برای کسب درآمد بالا را هموار کند.

2. پشتیبانی و مشاوره در حوزه فناوری اطلاعات

کسب و کارهای موفق: پشتیبانی و مشاوره در حوزه فناوری اطلاعات

با اطمینان می‌توان گفت که پیشرفت‌های تکنولوژی نقطه عطفی در زندگی مدرن هستند. در نتیجه، شرکت‌های فعال در حوزه فناوری اطلاعات (IT) در گروه پردرآمدترین مشاغل قرار می‌گیرند. تقاضای فراوانی برای تأمین امنیت و پشتیبانی فنی در صنایع مختلف وجود دارد که می‌تواند تقاضا برای استفاده از مهارت و تخصص شما افزایش خواهد یافت. دستمزد دریافتی متخصصان IT برای پشتیبانی فنی بسیار بالا است.

3. شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات نظافتی

در دو سال گذشته هم‌زمان با همه‌گیری کرونا، تقاضا برای دریافت خدمات نظافتی از طرف سازمان‌ها، شرکت‌ها و خانواده‌ها افزایش یافته است. برای اینکه بتوانید شرکت ارائه‌دهنده خدمات نظافتی تأسیس کنید به تجهیزات زیادی نیاز ندارید. کافی است که نگرشی جامع و طولانی‌مدت داشته باشید.

باید بدانید که رقابت در این حوزه بسیار زیاد است. اما سعی نکنید برای پیروزی در این رقابت، خدمات خود را ارزان بفروشید. تنها در صورتی این شغل می‌تواند در لیست کسب و کارهای موفق ایران قرار بگیرد که باکیفیت‌ترین خدمات را با مدرن‌ترین تجهیزات ارائه کرده و هزینه مناسبی برای خدمات خود دریافت کنید.

4. صنعت غذا یکی از کسب و کارهای موفق

یکی از صنایع بسیار سودآور در ایران و جهان، صنعت غذا است. زیرا، خوراکی جزو ابتدایی‌ترین و اولین نیاز هر انسان است. جالب است بدانید در هر شرایط اقتصادی این حرفه می‌تواند سود قابل قبولی داشته باشد. البته منظور ما این نیست که کارخانه مواد غذایی تأسیس کنید.

می‌توانید برای یک شغل پردرآمد به خدمات جانبی که کارخانه‌های تولیدکننده مواد غذایی به آن نیاز دارند فکر کنید. برای مثال، صنعت بسته‌بندی یکی از صنایع وابسته به صنعت غذا است که می‌تواند برای شما بسیار مفید و کاربردی باشد. سعی کنید برای شغل خود چند ایده داشته باشید و بهترین ایده را اجرا کنید.

5. صنعت مد و لباس

کسب و کارهای موفق: صنعت مد و لباس

رقابت بسیار خوبی در حوزه مد و لباس وجود دارد. اگر طرح‌های خلاقانه و جدید ارائه کنید می‌توانید جایگاه مناسبی در حوزه مد و فشن به دست آورید. اگر بتوانید جسارت و خلاقیت خود را اثبات کنید شانس بیشتری برای همکاری با مؤسسات و شرکت‌های مد دارید. مطمئن باشید درآمد این شغل بسیار عالی است اما برای کسب درآمد باید کمی صبور و خلاق باشید.

برای داشتن یک کسب و کار موفق، باید از همان ابتدا و شروع کار، اصولی جلو بروید. یکی از مواردی که شانس موفق شدنتان را افزایش می‌دهد داشتن بوم مدل کسب و کار برای کسب و کارتان است. اگر نحوه طراحی آن را بلد نیستید نگران نباشید. با دوره سیر تا پیاز مدل کسب و کار می توانید 9 قسمت این بوم را به صورت دقیق برای کسب و کار خود بنویسید.

سخن پایانی

بی‌ثباتی شرایط اقتصادی یکی از مشکلات جدی است که برای آغاز هر کسب‌وکار با آن مواجه می‌شوید. برای اینکه بتوانید شغل مناسبی انتخاب کنید باید شرایط اقتصادی حاکم بر ایران و جهان را بشناسید. از ریسک‌های احتمالی مطلع باشید و از قدرت کافی برای بیرون‌رفت از هر مشکلی برخوردار باشید. مهم‌تر از همه باید قدرت مدیریت سرمایه داشته باشید.

فراموش نکنید که برای دستیابی به سود معقول باید صبور باشید زیرا هیچ شغلی در زمان کوتاه نمی‌تواند شما را به درآمد بالا برسد. مدیران ارشد کسب و کارهای موفق این موارد را اصلی‌ترین بخش‌های مدیریتی دانسته و در پیاده‌سازی آن‌ها هوشمندانه عمل می‌کنند.

برای دریافت مطالب جدید در پیج اینستاگرام و کانال تلگرام جاوید مقدم عضو شوید.

حتما نظراتتان را زیر این مطلب بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *