fav-logo

جاوید مقدم

Search
Close this search box.

وبلاگ

بلاگ دانش مالی

سرمایه گذاری رابرت کیوساکی

Investment-by-Robert-Kiyosaki

سرمایه گذاری رابرت کیوساکی

مقدمه‌ای بر سرمایه‌گذاری رابرت کیوساکی

شیوه سرمایه گذاری به سبک رابرت کیوساکی در دنیای تجارت مورد توجه بسیاری از کارآفرینان امروزی قرار گرفته است. رابرت کیوساکی یک کارآفرین و سرمایه‌دار بسیار موفق است که با نگرش مالی منحصربه‌فرد خود توانسته مسیر ثروتمند شدن را به خوبی طی کند. در این مقاله قصد داریم نوع سرمایه گذاری رابرت کیوساکی را برای شما شرح دهیم تا با اصول سرمایه گذاری به سبک رابرت کیوساکی آشنا شوید.

رابرت کیوساکی کیست؟

رابرت کیوساکی کیست؟

رابرت کیوساکی یک کارآفرین، سرمایه‌گذار، نویسنده و سخنران انگیزشی در حوزه مالی است که توصیه‌های فراوانی در زمینه نحوه سرمایه گذاری، تجارت و پول درآوردن به مردم ارائه می‌دهد. رابرت تورو کیوساکی یک دورگه آمریکایی- ژاپنی است که هشتم آوریل ۱۹۴۷ در هاوایی به دنیا آمده است. پدر رابرت معلم و مادرش پرستار بوده است.

او در سال ۱۹۹۴ با کیم مایر ازدواج کرد. کیوساکی دارای مدرک لیسانس از آکادمی بازرگانی دریایی ایالات متحده آمریکا بود که در جنگ ویتنام به عنوان خلبان جنگنده هلی‌کوپتر در سپاه تفنگداران دریایی خدمت می‌کرد و بعد از دو سال ارتش را ترک کرد و به فعالیت تجاری و مالی پرداخت.

کیوساکی از زمان ارائه آموزش‌های مالی به شهرت رسید. سبک کارآفرینی و سرمایه گذاری رابرت کیوساکی امروزه الگوی بسیاری از کارآفرینان قرار گرفته است. سه کتاب مشهور به نام‌های «پدر پولدار پدر فقیر»، «زبان پدر پولدار-ربع جریان نقدی پدر پولدار» و «راهنمای سرمایه گذاری موفق» جزو پرفروش‌ترین کتاب‌هایی است که باعث شهرت بیش از حد برات کیوساکی شده‌اند. امروزه این کتاب‌ها منبع مورد استفاده بسیاری اساتید جهت آموزش راه‌های سرمایه گذاری درست است.

کیوساکی به پاس تلاش‌های بسیار در عرصه تجارت و آموزش و تأثیرگذاری بر اقشار مختلف مردم سراسر دنیا دستاوردها و جوایز فراوانی را به دست آورده است. او بارها برنده جایزه گلدن گلوب شده است و در سال ۲۰۰۵ میلادی نام او در لیست برترین نویسندگان دنیا قرار گرفت.

سرمایه گذاری رابرت کیوساکی؛ نحوه ورود به دنیای تجارت و سرمایه گذاری

سرمایه‌گذاری رابرت کیوساکی؛ نحوه ورود به دنیای تجارت و سرمایه‌گذاری

رابرت کیوساکی با آغاز فعالیت در حوزه تجارت با تفکر خلاقانه و استعداد عجیب خود نگرشی جدیدی نسبت به پول و سرمایه گذاری در جهان ایجاد کرد. او در حال حاضر به عنوان یک چهره بین‌المللی در آموزش مالی شناخته می‌شود.

رابرت کیوساکی بعد از بازگشت از جنگ و ترک ارتش، در نخستین گام به عنوان فروشنده در شرکت زیراکس مشغول به کار شد و همزمان یک شرکت در زمینه املاک تأسیس کرد و بیش از ۱۰۰۰ واحد آپارتمان ساخت. او بعد از دو سال که با فنون فروش و بازاریابی آشنا شد اقدام به راه‌اندازی اولین بیزینس خود در زمینه تولید و عرضه کیف‌های پول مردانه از جنس نایلون در بازار کرد. اما با وجودی که محصولات او با ارزش چند میلیون دلاری شهرت جهانی پیدا کرد، شرکت او ورشکسته شد. رابرت در حالی که ناامید نشده بود یک تجارت خرده‌فروشی در زمینه تی‌شرت، کلاه و غیره راه‌اندازی کرد که باز هم با شکست روبرو شد.

این دو شکست مالی، مسیر را برای سرمایه گذاری رابرت کیوساکی به صورت گسترده فراهم ساخت. در این دوران رابرت کیوساکی در سمینارهای آموزشی «ارهارد» شرکت می‌کرد و بعد از ورشکستگی اقدام به خرید شرکت «سمینارهای آموزشی ارهارد» کرد. او از طریق آن شرکت مشهور آمریکایی به معرفی آموزش تجارت، کارآفرینی و سرمایه گذاری پرداخت که البته در سال ۱۹۹۴ این شرکت را فروخت.

او وقتی اولین کتابش با عنوان «اگر می‌خواهید ثروتمند شوید به مدرسه نروید» را منتشر کرد و اقدام به تأسیس شرکت تکنولوژی با نام «کش فلو کیوساکی» در زمینه آموزش تجارت و اصول مالی کرد. درآمد اصلی شرکت او از برگزاری سمینارهای آموزشی به دست می‌آمد.

زمانی که ۴۷ سال داشت و به واسطه انتشار کتاب‌های متعدد به شهرت رسید، دست از فعالیت تجاری برداشت و در سه شرکت سهامی عام یعنی کشف نفت، طلا و نقره سرمایه گذاری کرد. بعد از انتشار کتاب «پدر پولدار، پدر بی‌پول» همراه همسرش کیم کیوساکی اقدام به تأسیس موسسه بین‌المللی آموزشی «پدر پولدار» کرد. این شرکت در حال حاضر به آموزش تجارت و سرمایه گذاری در هفت کشور جهان مشغول است و هزاران دانشجو دارد.

کتاب های رابرت کیوساکی

مهم‌ترین اصول مالی و سرمایه گذاری رابرت کیوساکی چیست؟

اصول سرمایه گذاری رابرت کیوساکی ناشی از خط فکری و نگاه متفاوت او به مسائل مالی دارد. این کارآفرین جهانی قبل از ورود به بازار مالی برخلاف بسیاری از افراد اقدام به شرکت در دوره‌های آموزشی کرد تا به واسطه آن‌ها بتواند پولدار شود.

پس کیوساکی تنها یک نویسنده کتاب نیست بلکه او یک اقتصاددان موفق است که تئوری‌های نوآورانه آن‌ها در زمینه هوش مالی و سرمایه گذاری در دنیا زبانزد است. او با نوشتن تفکرات ناب و دست اول اقتصادی خود در کتاب‌هایش همچون «پدر پولدار، پدر فقیر» توانست نظر بسیاری از علاقه‌مندان به مباحث اقتصادی و مالی را بهت‌زده کند. به اعتقاد رابرت کیوساکی فرصت‌های بزرگ به چشم دیده نمی‌شوند و باید افکارتان آن‌ها را پیدا کنند. همچنین او معتقد است که اگر می‌خواهید ثروتمند شوید، اول از همه باید مثل ثروتمندان فکر کنید.

اولویت‌های سرمایه گذاری از نظر رابرت کیوساکی

وقتی صحبت از پول و سرمایه گذاری می‌شود، افراد سه اولویت ثروت، راحتی و امنیت را مورد تأکید قرار می‌دهند. در این بین نحوه اولویت‌بندی آن‌ها از نظر رابرت کیوساکی بسیار مهم است. اکثر افراد در ابتدا به دنبال امنیت شغلی هستند و سپس راحتی آن و سرانجام ثروتمند شدن و کسب درآمد برای آن‌ها مهم است. به اعتقاد او اگر اکثر مردم بدانند که ثروتمند شدن، راحتی آن‌ها را بر هم می‌زند و ممکن است احساس امنیت نکنند به طور قطع از ثروتمند شدن منصرف خواهند شد.

در حالی که بین خوشبختی و ثروت و امنیت باید تناسب ایجاد کرد و برای به دست آوردن همه آن‌ها تلاش کرد و خطرات را پذیرفت. پس به طور کلی نگرش خود را درباره پول و کسب درآمد تغییر دهید و اولویت‌های زندگی خود را از نظر راحتی، ثروت و امنیت را مشخص کنید و سپس در دنیای تجارت گام بردارید.

سرمایه گذاری رابرت کیوساکی در بازار کریپتو

سرمایه‌گذاری رابرت کیوساکی در بازار کریپتو

رابرت کیوساکی نویسنده بهترین کتاب‌های جهان در زمینه امور مالی شخصی همواره به اهمیت آموزش سواد مالی، استقلال مالی، ایجاد ثروت از طریق سرمایه گذاری در زمینه‌های مختلف، راه‌اندازی کسب‌وکار و همچنین افزایش هوش مالی جهت بهبود دانش تجاری و مالی تأکید دارد.

سیاست مالی جدید کیوساکی نیز با رشد بازارهای مالی همراه شده است و مدت‌هاست که به عنوان یکی از حامیان بیت کوین در جهان شناخته می‌شود و همواره افراد را برای سرمایه گذاری در این حوزه تشویق کرده است. او اکنون در زمینه ارزهای دیجیتال نیز به عنوان یکی از نظریه‌پردازان قدرتمند در جهان تبدیل شده است و پیش‌بینی‌های او در بین تریدرها طرفداران بسیاری دارد.

او با نگارش کتاب «آشکارسازی کریپتوکارنسی» از دنیای مرموز بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال پرده‌برداری کرده و راه و روش ورود به این حوزه مالی دیجیتالی را گوشزد کرده است.

طبق نظریه رابرت کیوساکی به دلیل افزایش بدهی‌های دولت آمریکا، دلار در آستانه فروپاشی قرار دارد و سرمایه‌گذاران بهتر است پول خود را به بیت کوین، اتریوم و سولانا تبدیل کنند. بنابراین در حال حاضر سرمایه گذاری رابرت کیوساکی متوجه خرید ارزهای دیجیتال و طلا و نقره است و ورود به این بازار را به بسیاری از سرمایه‌داران توصیه می‌کند.

لازم به ذکر است، کیوساکی فعالیت‌های تجاری مختلفی در زمینه املاک و مستغلات، موبایل و اینترنت، آموزش، معدن، انرژی و… دارد و میزان ثروت او حدود ۸۰۰ میلیون دلار برآورد شده است.

فعالیت‌های آموزشی و سرمایه گذاری رابرت کیوساکی

فعالیت‌های آموزشی و سرمایه‌گذاری رابرت کیوساکی

فعالیت موسسه بین‌المللی آموزشی و سرمایه گذاری رابرت کیوساکی امروزه در جهان سرآمد و شناخته شده است و بسیاری از اساتید مالی در این موسسه آموزش دیده‌اند. موسسه کیوساکی توانسته با برگزاری دوره‌های آموزشی به شاگردان خود به خوبی رموز ثروتمند شدن را آموزش دهد. مهم‌ترین نگرش و راهبرد کلاس‌های او بر سرمایه گذاری با بالاترین بهره و کمترین ریسک، چگونه به فرزندانمان آموزش دهیم پولدار شوند و تأسیس شرکت‌ها و واگذاری آن‌ها استوار است. اما در کنار آن به افراد کمک می‌کند تا نبوغ مالی خود را بیدار کنند و با تکیه بر استعداد خود اقدام به سرمایه گذاری کنند.

پس رابرت کیوساکی به عنوان یک کارآفرین، مربی و سرمایه‌گذار سعی کرده است با ارائه ایده‌های متفاوت بتواند کارآفرینان بسیاری را تعلیم دهد تا در جهان شغل ایجاد کنند. در این رابطه بسیاری از مؤسسات آموزشی که در زمینه پول، سرمایه گذاری و اقتصاد فعالیت دارند از ایده‌ها و نظریات این اقتصاد بهره برده‌اند و با برگزاری دوره توسعه مالی این آموزش‌ها را به دانشجویان خود ارائه می‌دهند. در این دوره‌ها هر آن چیزی که افراد برای بهبود کیفیت زندگی و اوضاع مالی در شرایط فعلی کشور نیاز دارند، را به آن‌ها یاد می‌دهند.

جمع‌بندی

همان‌طور که مطالعه کردید، در این مقاله سعی کردیم شما را با نحوه سرمایه گذاری رابرت کیوساکی و زندگینامه او آشنا کنیم. بسیاری کتاب‌ها و نظریات این نابغه اقتصادی امروزه مورد توجه اساتید حوزه مالی و اقتصادی قرار گرفته است و نظراتش دنیای سرمایه گذاری را به چالش کشیده است. بنابراین جهت آشنایی با اصول سرمایه گذاری موفق حتماً در دوره توسعه مالی شرکت کنید تا بتوانید با آگاهی و دانش کافی در این زمینه ورود پیدا کنید. با پر کردن فرم زیر همین حالا در این دوره شرکت کنید.

  • شماره خود را با کیبورد انگلیسی وارد کنید
  • Hidden

برای دریافت مطالب جدید در پیج اینستاگرام و کانال تلگرام جاوید مقدم عضو شوید.

حتما نظراتتان را زیر این مطلب بنویسید.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *