کتاب رایگان چک لیست کسب و کار شما!

fav-logo

جاوید مقدم

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

چگونه می‌توانم از سرمایه خود در هنگام تورم محافظت کنم؟

خوشبختانه، راه‌هایی برای محافظت از مال و سرمایه شما در برابر اثرات تورم وجود دارد. شما برای استفاده از این راه‌ها دو کار اساسی می‌توانید انجام دهید، تا بهترین سرمایه گذاری در زمان تورم را متناسب با شرایط خودتان پیدا کنید:

راه اول

یک رویکرد استاندارد و اساسی، حفظ یک بودجه انعطاف‌پذیر است؛ به این معنی که می‌توانید به طور موقت هزینه‌های زندگی روزمره خود را در زمان‌های چالش‌برانگیز کاهش دهید. هر کسی ممکن است قادر به انجام این کار نباشد، اما برای آن‌هایی که هستند، این راه مزایای بسیار زیادی دارد.

با تنظیم سبک زندگی و کاهش هزینه‌های خود در زمان‌های سخت، بهتر می‌توانید از مشکلات مالی خلاص شوید، پس‌اندازهایی را که به سختی به دست آورده‌اید حفظ کنید، از فروش دارایی‌ها در زمان نامناسب اجتناب کنید و احساس آرامش مالی به دست آورید. البته اجرای این روش می‌تواند بسیار چالش‌برانگیز باشد.

خیلی‌ها تصور می‌کنند بهترین سرمایه گذاری در زمان تورم توهمی بیش نیست، چرا که فقط باید هزینه‌های خود را کم کنند تا به زندگی روزمره برسند و جایی برای سرمایه‌گذاری نمی‌ماند. به شما هشدار می‌دهم این روشی نیست که بخواهید همیشه آن را مورد استفاده قرار دهید. چرا که در چرخه معیوب فقر قرار می‌گیرید و به اجبار باید فقط هزینه‌های خود را کم کنید. این راه فقط به‌ صورت موقتی تا به ثمر نشستن استراتژی دومتان پیشنهاد می‌شود.

راه دوم

راه دیگر برای محافظت از سبد سرمایه‌گذاری خود در طول دوره تورم، سرمایه‌گذاری در دارایی‌هایی است که برای محافظت در برابر تورم طراحی شده‌اند. چنین دارایی‌هایی در مواجهه با افزایش قیمت‌ها، احتمال زیادی برای ایجاد درآمد اضافی و افزایش ارزش دارند. این روش برای هرکسی که دارای سبد سرمایه‌گذاری است معقول به نظر می‌رسد. کافیست شرایط مختلف را در زمان‌های خاص مانند تورم بررسی کنید تا نسبت به ارزش حاصل از آن‌ها بهترین سرمایه گذاری در زمان تورم را برای خودتان انتخاب کنید.

توجه به این نکته مهم است که تلاش شما برای کاهش اثرات تورم، نباید بر طراحی پرتفوی مالی شما تسلط داشته باشد. در عوض، استراتژی‌ها باید استراتژی سرمایه‌گذاری کلی شما را تکمیل کنند. مقاله راه‌های سرمایه‌گذاری درست را مرور کنید تا اطلاعات کلی درباره سرمایه‌گذاری به دست آورید.

مزایا و معایب سرمایه‌گذاری برای تورم

مزایا و معایب سرمایه‌گذاری برای تورم

هر نوع پوشش سرمایه‌گذاری دارای مزایا و معایبی است، همان‌طور که در هر نوع سرمایه‌گذاری مزایا و معایبی وجود دارد. همچنین، دارایی‌های مختلف که در ادامه به عنوان بهترین سرمایه گذاری در زمان تورم توضیح داده خواهند شد، دارای ویژگی‌های مثبت و منفی هستند.

البته مزیت اصلی یافتن بهترین سرمایه گذاری در زمان تورم، حفظ ارزش پرتفوی شماست. همچنین می‌تواند شما را به سمت تنوع سوق دهد، که همیشه ارزش توجه دارد. توزیع ریسک در میان انواع هلدینگ، روشی قدیمی برای ساخت پرتفویی است که به همان اندازه که برای استراتژی‌های رشد دارایی کاربرد دارد، در استراتژی‌های مبارزه با تورم نیز کاربرد دارد.

مزایا

معایب

با این حال نباید اجازه دهیم ماهیت تورم، سرمایه‌گذاری شما را فریب دهد. اگر اهداف یا جدول زمانی خاصی برای برنامه سرمایه‌گذاری خود دارید، از آن‌ها منحرف نشوید. همچنین، اگر نیاز شما به درآمد بازنشستگی قریب‌الوقوع است، سهام رشد بلندمدت نخرید. وسواس در مورد تورم هرگز نباید شما را از منطقه آسایش تحمل ریسک خارج کند. بهترین سرمایه گذاری در زمان تورم، سرمایه‌گذاری است که شما را در مسیر اهداف بلندمدتتان نگه ‌می‌دارد.

اینجا جایی است که کارشناسان توصیه می‌کنند باید پول خود را در طول موج تورم قرار دهید

پول خود را در طول موج تورم قرار دهید

با یک مثال ساده شما را متوجه تورم می‌کنم. اگر شما هم با اینکه خوراکتان تغییر نکرده است اما پول بیشتری برای مواد غذایی می‌پردازید، یا بلیط سفری که همیشه می‌رفتید گران‌تر شده است و یا مثال‌های دیگر، شما نیز شاهد تورم بوده‌اید. در حالی که افزایش قیمت کالاها و خدمات ادامه دارد، بخش دردناک‌تر برای مصرف‌کنندگان این است که نمی‌دانند که این وضعیت دقیقاً چه مدت ادامه خواهد داشت و باید از نظر مالی چگونه واکنش نشان دهند؟ در واقع بهترین سرمایه گذاری در زمان تورم چیست؟

برای مصرف‌کننده روزانه، افزایش قیمت ممکن است به معنی محدود کردن هر گونه هزینه ولخرجی برای جلوگیری از آسیب بزرگ به کیف پولش باشد. اما برای کسانی که سرمایه‌گذاری می‌کنند، احتمالاً بیشتر نگران از دست دادن ارزش پول خود در بازار هستند. مقاله اصول سرمایه‌گذاری را مرور کنید تا در سرمایه‌گذاری‌های خود دچار اشتباه نشوید.

در اینجا به توصیه کارشناسان هشت مکانی را که می‌توانید پول خود را در دوره تورم در آنجا قرار دهید آورده‌ایم.

8 پیشنهاد کارشناسان در دوره تورم

1. Tips

TIPS مخفف اوراق بهادار محافظت‌شده از تورم خزانه‌داری است. در حالی که درک این اصطلاح ممکن است سخت به نظر برسد، اما در واقع بسیار ساده است. TIPS اوراق قرضه دولتی است که منعکس‌کننده افزایش و کاهش تورم است. بنابراین، وقتی تورم بالا می‌رود، نرخ بهره پرداختی نیز افزایش می‌یابد. و هنگامی که کاهش تورم رخ می‌دهد، نرخ بهره کاهش می‌یابد.

Diahann Lassus، مدیر CFP و مدیر مدیریت ثروت خصوصی Peapack، می‌گوید: «افزودن TIPS از آنجایی که TIPS توسط دولت فدرال ایالات متحده پشتیبانی می‌شود، یکی از امن‌ترین سرمایه‌گذاری‌ها برای پول شما و راهی مؤثر برای تنوع بخشیدن به سرمایه‌گذاری‌های شما و همچنین تکمیل درآمد بازنشستگی آینده هستند.

امی آرنوت، استراتژیست در مورنینگ استار می‌افزاید: از آنجایی که قیمت TIPS مطابق با شاخص قیمت مصرف‌کننده (معیار قیمت‌های مصرف‌کننده پرداخت‌شده در طول زمان) افزایش می‌یابد، به محافظت در برابر این افزایش‌های غیرمنتظره در تورم کمک می‌کند. او می‌گوید: «TIPS بهترین سرمایه گذاری در زمان تورم برای سرمایه‌گذاران متوسط است.

اوراق قرضه TIPS دو بار در سال با نرخ ثابت سود پرداخت می‌کند و در سررسیدهای 5، 10 و 30 ساله منتشر می‌شود. در سررسید، به سرمایه‌گذاران اصل تعدیل‌شده یا اصل اصلی، هر کدام بیشتر باشد، پرداخت می‌شود.

2. پول نقد

پول نقد

آرنوت می‌گوید که پول نقد اغلب به عنوان یک محافظ تورم نادیده گرفته می‌شود. او می‌افزاید: «در حالی که پول نقد یک دارایی برای رشد نیست، اما اگر تورم با افزایش نرخ‌های بهره کوتاه‌مدت همراه باشد، معمولاً با تورم به صورت اسمی همراه می‌شود». با این همه‌گیری نشان می‌دهد که اقتصاد چقدر می‌تواند غیرقابل پیش‌بینی باشد، N'Jie-Konte پیشنهاد می‌کند همیشه مقداری پول نقد در یک حساب پس‌انداز با بازده بالا، نگهدارید.

داشتن پول نقد بیش از حد، یک خطر دست کم گرفته‌شده برای امور مالی افراد است.” N'Jie-Konte توصیه می‌کند که شش تا نه ماه برای خانواده‌های تک درآمدی و شش ماه پول نقد برای خانواده‌های دو درآمدی اختصاص دهید. بنابراین پول نقد فقط برای مصرف ضروری تا ماه‌های گفته‌شده کافی است و برای مابقی سرمایه‌تان باید به دنبال بهترین سرمایه گذاری در زمان تورم متناسب با شرایط خودتان باشید.

3. اوراق قرضه کوتاه‌مدت

نگه‌داشتن پول خود در اوراق قرضه کوتاه‌مدت، استراتژی مشابهی با نگهداری پول نقد در حساب پس‌انداز است. پول شما امن و در دسترس است. اگر افزایش تورم منجر به نرخ‌های بهره بالاتر شود، اوراق قرضه کوتاه‌مدت انعطاف‌پذیرتر هستند در حالی که اوراق قرضه بلندمدت متحمل ضرر خواهند شد. به همین دلیل لاسوس پیشنهاد می‌کند، بهتر است از اوراق قرضه کوتاه‌مدت تا میان‌مدت استفاده کنید و از هر چیزی که در بلندمدت متمرکز است اجتناب کنید. مطمئن شوید که اوراق قرضه یا وجوه اوراق قرضه شما کوتاه‌مدت هستند زیرا اگر نرخ‌های بهره به سرعت شروع به افزایش کنند، کمتر تحت تأثیر قرار خواهند گرفت.

4. سهام

بهترین سرمایه گذاری در زمان تورم

آرنوت می‌گوید: “سهام می‌تواند به عنوان یک محافظ تورم بلندمدت خوب باشد، اما در صورت افزایش تورم در کوتاه‌مدت آسیب می‌بیند”. اگر در دنیای سرمایه‌گذاری تازه‌کار هستید، شروع کار آسان‌تر از همیشه است. برای انجام این کار، باید یک حساب کاربری از طریق یک کارگزاری یا پلتفرم معاملاتی باز کنید.

بیش از ده‌ها کارگزار آنلاین هستند که می‌توانید انتخاب کنید. این کارگزاری‌ها معاملات با کمیسیون کمتر را برای یافتن بهترین گزینه‌ها برای سرمایه‌گذاران جدید ارائه می‌دهند. اگر آموزش‌دیده هستید، سهام می‌تواند بهترین سرمایه گذاری در زمان تورم برای شما باشد که در سبد متنوعتان قرار داده‌اید.

5. بهترین سرمایه گذاری در زمان تورم: املاک

املاک و مستغلات به طور سنتی در دوره‌های تورم بالا عملکرد خوبی دارند، زیرا ارزش دارایی می‌تواند افزایش یابد یا دست کم حفظ شود. این به این معنی است که صاحب‌خانه شما می‌تواند برای اجاره از شما پول بیشتری دریافت کند، که به نوبه خود درآمد آن‌ها را افزایش می‌دهد تا با افزایش تورم همگام شود.

آرنوت می‌گوید، اصول اساسی به دلیل اثرات درازمدت کووید تا حدودی زیر سؤال رفته است. تقاضا برای املاک تجاری، مانند فضاهای اداری و خرده‌فروشی، هنوز در هاله‌ای از ابهام است زیرا شرکت‌های بیشتری در حال استفاده از مدل‌های دورکاری یا ترکیبی هستند. در هر صورت سرمایه گذاری در املاک هم می‌تواند امن‌ترین و بهترین سرمایه گذاری در زمان تورم است.

6. طلا

در حالی که سرمایه گذاری در طلا همیشه در کوتاه‌مدت از تورم فزاینده محافظت نمی‌کند، در بلندمدت (به معنی دهه‌ها) بسیار عالی این کار را انجام می‌دهد.

7. کالاها

قیمت مواد خام مانند نفت، فلزات و محصولات کشاورزی معمولاً همراه با تورم افزایش می‌یابد، بنابراین می‌توانند پوشش خوبی در برابر آن باشند. آرنوت می‌افزاید، با این حال، سرمایه‌گذاران باید توجه داشته باشند که کالاها نیز می‌توانند بسیار پرخطر باشند. قیمت کالاها تا حد زیادی به عرضه و تقاضا بستگی دارد که می‌تواند بسیار غیرقابل پیش‌بینی باشد.

این امر آن‌ها را به سرمایه‌گذاری پرخطر تبدیل می‌کند، علاوه بر سرمایه‌گذارانی که اهرم‌های مالی را به دست می‌گیرند: شانس پاداش‌ها زیاد است، اما خطر زیان‌ها نیز بالاست. بنابراین اگر می‌خواهید بر روی کالاها سرمایه‌گذاری کنید، باید دانش و آگاهی مالی بالایی داشته باشید تا بهترین سرمایه گذاری در زمان تورم را بر روی کالا انجام دهید.

8. بهترین سرمایه گذاری در زمان تورم: ارز دیجیتال

ارز دیجیتال 2

بیت کوین اغلب به عنوان “طلای دیجیتال” توصیف می‌شود و از نظر تئوری باید در برابر تورم به دلیل عرضه محدود محافظت کند. البته هنوز کسی مطمئن نیست که ارز دیجیتال واقعاً می‌تواند در این مورد به درستی عمل کند یا خیر. برای مثلاً آرنوت به نوسانات اخیر بیت‌کوین اشاره می‌کند.

چگونه تورم بر ارزش دارایی‌ها تأثیر می‌گذارد؟

در حالی که اثرات تورم بر اقتصاد و ارزش دارایی‌ها می‌تواند غیرقابل پیش‌بینی باشد، تاریخ و اقتصاد برخی از قوانین سرانگشتی را ارائه می‌دهند. تورم بیشترین آسیب را به ارزش اوراق بدهی با نرخ ثابت وارد می‌کند، زیرا باعث کاهش ارزش پرداخت‌های نرخ بهره و همچنین بازپرداخت اصل سرمایه می‌شود. اگر نرخ تورم از نرخ بهره بیشتر شود، وام‌دهندگان در واقع پس از تعدیل تورم، پول خود را از دست می‌دهند.

به همین دلیل است که سرمایه‌گذاران گاهی اوقات بر روی نرخ بهره واقعی تمرکز می‌کنند که با کم کردن نرخ تورم از نرخ بهره اسمی به دست می‌آید. بدهی‌های بلندمدت با نرخ ثابت نسبت به بدهی‌های کوتاه‌مدت آسیب‌پذیرتر از تورم است، زیرا اثر تورم بر ارزش بازپرداخت‌های آتی به نسبت بیشتر است و در طول زمان ترکیب می‌شود. دارایی‌هایی که در شرایط تورم بهترین عملکرد را دارند، دارایی‌هایی هستند که با افزایش تورم، پول نقد بیشتری وارد می‌کنند یا ارزششان افزایش می‌یابد.

کلام آخر درباره بهترین سرمایه گذاری در زمان تورم

برای یافتن بهترین سرمایه گذاری در زمان تورم، لاسوس می‌گوید: تغییرات چشمگیر را بر اساس تورم فعلی یا شرایط بازار ایجاد نکنید، زیرا بیشتر ما هنوز سرمایه‌گذاران بلندمدت هستیم. همیشه تلاش کنید تا دیدگاهی جامع از آنچه می‌خواهید با سرمایه‌گذاری‌ها و افق سرمایه‌گذاری خود به دست آورید حفظ کنید.

نیاز خود را برای حفظ سرمایه، تولید درآمد، رشد ثروت و مدیریت نقدینگی از دست ندهید. اگر این نیازها را در نظر نگرفته‌اید یا درک روشنی از نحوه رسیدگی به آن‌ها ندارید، برای ارزیابی وضعیت خود با یک مشاور مالی معتبر مشورت کنید. بهترین سرمایه گذاری در زمان تورم، نیازمند اتخاذ بهترین تصمیمات مالی در شرایط حساس و بحرانی است. عموماً افرادی که هوش مالی بالایی دارند،

در این زمان‌ها نه‌تنها متحمل ضرر نمی‌شوند، بلکه سود خود را نیز از این بازار آشفته می‌گیرند. شاید تصور کنید که هوش مالی ذاتی است و نمی‌توان آن را به دست آورد، اما این مژده را به شما می‌دهم که با افزایش دانش و آگاهی مالی خود می‌توانید هوش مالی خود را افزایش دهید تا بهترین سرمایه گذاری در زمان تورم و خارج از آن انجام دهید. برای این کار هم کافی است با دوره توسعه مالی شروع کنید.

در دوره جامع توسعه مالی، شما با اصول کلی سرمایه‌گذاری و انواع آن آشنا می‌شوید. همچنین دانش و آگاهی مالی خود را به حدی می‌رسانید که در شرایط بحران‌های مالی بتوانید بهترین تصمیمات مالی را برای خود اتخاذ کنید. تنها با بالا بردن دانش مالی است که می‌توانید هوش مالی خود را افزایش داده و شرایط مالی خود را بهبود ببخشید.

بهترین سرمایه گذاری در زمان تورم کدام است؟

این دوره ارزشمند به اینجا خاتمه پیدا نکرده و در قسمت‌های ابتدایی آن به مسائل توسعه فردی پرداخته می‌شود تا دو بال توسعه فردی و توسعه مالی را یکجا به شما بدهد، دو بالی که برای رسیدن به موفقیت‌های چشمگیر به آن‌ها نیاز دارید. صحت این قضیه آنجایی مشخص می‌شود که تاکنون بیش از صد هزار نفر در این دوره شرکت کرده‌اند و ما نیز به‌ وسیله کوچ شخصی و کتاب کار در این مسیر آن‌ها را همراهی کرده‌ایم تا دوره را به صورت کاملاً شخصی‌سازی‌شده و کاربردی در اختیار آن‌ها قرار دهیم و همگام با آن‌ها شاهد موفقیتشان بوده‌ایم.

دوره توسعه مالی بدون محدودیت سنی از نوجوانی تا میانسالی و پیری در ادامه مسیر زندگیتان بهترین تصمیمات را برای شما به همراه خواهند آورد و به شما آموزش می‌دهد که چگونه باید مسیر رسیدن به آرزوها و پیگیری ایده‌هایتان را تا به ثمر نشستن آن‌ها دنبال کنید. پس فرصت را غنیمت بشمارید و از طریق فرم زیر در این دوره جامع شرکت کنید.

  • شماره خود را با کیبورد انگلیسی وارد کنید
  • Hidden

برای دریافت مطالب جدید در پیج اینستاگرام و کانال تلگرام جاوید مقدم عضو شوید.

حتما نظراتتان را زیر این مطلب بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید