وبینار رایگان افزایش درآمد از طریق فروش!

fav-logo

جاوید مقدم

Search
Close this search box.

در این مقاله هیجان‌انگیز قراره بهتون در مورد حقیقتی که در پشت فیلم محبوب گرگ وال استریت هست بپردازیم. در واقع فیلم گرگ وال استریت بر اساس زندگی واقعیِ آقای جردن بلفورت ساخته شده. احتمالاً سوالی که براتون مطرح شده اینه که یعنی تمام اتفاقات اون فیلم واقعی بوده؟ در پاسخ باید بگم بله. اما آقای بلفورت بعد از دستگیری در دورانی که در زندان بود خیلی خوب به کارای بدش فکر کرده و بعد از آزادیش رویه متفاوتی رو در پیش گرفته. خب قضیه از این قراره که بنده یعنی جاوید مقدم اولین شاگرد آقای بلفورت در ایران هستم. اصلاً چی شد که به اینجا رسید رو در ادامه براتون توضیح میدم. پس با ما همراه باشید.

جردن بلفورت کیه؟

جردن بلفورت در سال 1962 در خانواده‌ای یهودی در کویینز نیویورک متولد شد. بلفورت و دوست صمیمیش الیوت در دوران دبیرستان از فروش فوم‌های خنک‌کننده 20 هزار دلار به دست آوردن. اونجا بود که جردن متوجه استعداد عجیبش در فروش شد. شاید باورتون نشه ولی آقای جردن بلفورت که به گرگ وال استریت معروفه در دانشگاه از رشته زیست‌شناسی فارغ‌التحصیل شده!

جردن بلفورت بعد از تحصیل و ورشکستگی

جردن بلفورت بعد از پایان تحصیلش در زمینه فروش گوشت و مواد دریایی شروع به فعالیت میکنه. متاسفانه این کار، دوام چندانی نداشته و بعد از مدت کوتاهی ورشکست میشه. البته که همچنان میدونست که در فروش استعداد خوبی داره و باید ایراد کارش رو پیدا و برطرف کنه.

از ورشکستگی تا از دست دادن کارش در روز اول

از ورشکستگی تا از دست دادن کارش در روز اول

جردن بلفورت بعد از ورشکستگی شروع به فعالیت در بورس و به عنوان دلال سهام کارش رو ادامه میده. ابتدا برای شروع کار نیاز به آموزش و یادگیری داشت. چرا که قبلاً هیچ آموزشی در این زمینه ندیده بود و همین هم باعث ورشکستگی فروش گوشت و غذای دریاییش شده بود. بنابراین وارد این شرکت جدید شد تا آموزش ببینه و بتونه کارش رو شروع کنه.

جالبه بدونین جردن بلفورت در همون روز اول کارش رو از دست داد. چون شاخص بورس سقوط کرد. اون روز دقیقاً 19 اکتبر یا همون دوشنبه سیاه بود. در همون روز رئیسش اون رو به ناهاری دعوت میکنه. اطلاعات زیادی از سرمایه‌گذاری و سهام بهش میده و میگه هیچکس نمیدونه فردای یه سهم چی میخواد بشه. با بیکار شدن جردن بلفورت وضعیت مالیش، به قدری وخیم بوده که همون روز همسرش دنیس لومباردو حلقه ازدواجش رو گرو میذاره. هرچند با مخالفت جردن مواجه میشه.

از گاراژ کوچیک تا تأسیس شرکت استراتون اوکمونت Stratton Oakmont

وقتی بلفورت شروع به گشتن آگهی‌های روزنامه برای کار میکنه، یه آگهی که مربوط به یه مرکز سرمایه‌گذاری کوچیک بود توجهش رو جلب میکنه. جردن به اون مرکز سرمایه‌گذاری کوچیک و سطح پایین میره و فعالیتش رو در اون شرکت شروع میکنه. کاری که در اون شرکت می‌کردن در واقع دلالی بورس بود. رئیس اون مرکز پیشنهاد کمیسیون 50 درصدی فروش یه سهام بی‌ارزش رو به جردن میده، جردن هم با مدل فروشی که انجام میده همه کارمندهای اونجا رو تحت تأثیر قرار میده.

جردن بلفورت در اون شرکت پیشرفت قابل توجهی کرد و تونست ثروت زیادی رو به دست بیاره. از اونجایی که جردن بلفورت بسیار جاه‌طلب بوده، در اون شرکت نمیمونه و اون شرکت تنها باعث میشه دوستان فروشنده‌ای رو پیدا کنه. جردن بلفورت به همراه دوستانش از یه گاراژ کوچیک شروع میکنن و کارشون رو با فروش سهام درخشان شروع میکنن. در ادامه با دنی پورش آشنا میشه که در نهایت جردن بلفورت با همکاری دوستانی که پیدا کرده بود و تعدادی از دوستان دیگه موفق شد استراتون اوکمونت رو در سن 27 سالگی تأسیس کنه.

استفاده از حقه پامپ اند دامپ

یکی از فعالیت‌های کلاهبردارانه ای که در این شرکت اتفاق میوفتاد، فروش سهم‌های بی‌ارزش و بدون پشتوانه (پنی) به افراد بود. این اتفاق باعث می‌شد قیمت این سهم‌ها به شدت بالا بره و در نتیجه شرکت بتونه دارایی‌های خودش رو بفروشه و میلیون‌ها دلار سود کنه و ثروت زیادی به دست بیاره. تقریباً تمام فعالیت‌هایی که در شرکت استراتون اوکمونت اتفاق میوفتاد غیرقانونی بود. در واقع یکی از حقه‌هایی که گرگ وال استریت به وسیله اون پول زیادی به دست میاورد حقه پامپ اند دامپ بود.

در این حقه اون‌ها یک سهام بی‌ارزش رو در چشم خریدار خیلی باارزش جلوه می‌دادن و به اون میفروختن. بر طبق قوانینی که کمسیون بورس و اوراق بهادار داره این کار کاملاً غیرقانونیه. جردن بلفورت برای این کار متن‌هایی رو که از پیش طراحی و آماده کرده بود در اختیار فروشندگانش قرار می‌داد. فروشندگان این سهم‌ها رو به افراد می‌فروختن در نتیجه ارزش اون سهم‌ها بالا می‌رفت و در این موقعیت مناسب دارایی‌های خودشون از اون سهم رو میفروختن. در نتیجه از این راه پول زیادی به جیب می‌زدن. البته که پامپ اند دامپ فقط یکی از حقه‌هایی بود که گرگ وال استریت انجام می‌داد. اون ها همینطور در عرضه اولیه 34 سهم هم دستکاری کردن از جمله استیو مدن.

جردن بلفورت به قدری در کارش پیشرفت کرد و شرکتش رو گسترش داد که در اواخر دوره شرکتش قبل از دستگیری، نزدیک 1000 کارمند در شرکتش کار می‌کردن. سرمایه نقدی که در سبد گردانش وجود داشت به یک میلیارد دلار رسیده بود.

جردن بلفورت ملقب به گرگ وال استریت

جردن بلفورت ملقب به گرگ وال استریت

وال استریت اسم یه خیابون در منهتن در نیویورک آمریکاست. خیابان وال که بازار بزرگ بورس آمریکا در اون قرار گرفته و مکانی برای این طرفداران دو آتیشه بازار بورسه که منتظرن یه شبه پولدار بشن. قطعاً گرفتن لقب گرگ وال استریت در بین غول‌هایی که در این بازار وجود داره کار هرکسی نیست. اما عطش جردن بلفورت در به دست آوردن پول و ثروت اون رو به گرگ وال استریت تبدیل کرد.

ازدواج دوم جردن بلفورت

زندگی لوکس جردن با خرید انواع کاخ‌ها و قایق‌های تفریحی، ماشین‌های مسابقه‌ای، زندگی تجملاتی و کادوهای گرون‌قیمت برای همسرش شروع شد. اما رویه زندگی جردن بلفورت به موازات ثروتی که به دست میاورد به انحراف کشیده شد. مهمونی‌های پر زرق و برق و مصرف انواع مواد مخدر بالاخره کار دستش داد. در یکی از این مهمونی‌ها با دختری به نام نادین آشنا شد. این آشنایی ابتدا یه رابطه پنهانی بود تا اینکه کار به جایی رسید که جردن از همسر مهربون و فداکارش جدا شد و با نادین ازدواج کرد. حاصل این ازدواج هم دو فرزند به نام‌های چندلر و کارتر بود.

دستگیری جردن بلفورت، گرگ وال استریت

دستگیری جردن بلفورت، گرگ وال استریت

بعد از مدتی FBI به فعالیت‌های شرکت استراتون اوکمونت مشکوک شد. چرا؟ چون جردن بلفورت یا همون گرگ وال استریت به ثروت بزرگی رسیده بود. بنابراین تمام مکالمات اون‌ها تحت نظر گرفته شد. در نتیجه کم‌کم تمام کلاه‌برداری‌هایی که صورت گرفته بود و می‌گرفت لو رفت. البته ماجرا فقط به اینجا ختم نمیشه و در اون شرکت تفریحات و فعالیت‌های غیرقانونی دیگه‌ای هم انجام می‌شد.

جردن بعد از اطلاع از اینکه تحت نظر گرفته شده سعی کرد بخشی از دارایی خودش رو به یه حسابی در سوئیس که به اسم عمه نادین باز کرده بود انتقال بده، اما FBI از این کار هم جلوگیری کرد. کمیسیون بورس اوراق بهادار، گرگ وال استریت رو تا آخر عمر از کار کردن در صنعت اوراق بهادار محروم کرد. در نهایت جردن بلفورت در سال 1998 به دلیل پول‌شویی و کلاه‌برداری دستگیر شد و در سال 2003 به 4 سال زندان و پرداخت 110 میلیون دلار جریمه محکوم شد.

جردن بلفورت، گرگ وال استریت بعد از آزادی از زندان

همونطور که گفتیم جردن بلفورت در سال 1998 دستگیر شد و در سال 2003 به 4 سال زندان و پرداخت 110 میلیون دلار جریمه محکوم شد. اما گرگ وال استریت تنها 22 ماه رو در زندان فدرال کانادا گذروند. در اون مدت هم همچنان از فعالیت دست برنداشت و با کمدین معروف تامی چنگ آشنا شد. تصمیم گرفت داستان زندگی خودش رو بنویسه. اسم کتاب رو هم شیوه گرگ که لقب خودش بود گذاشت.

بلفورت در این کتاب تمام جزئیات زندگیش تا زمان سقوطش رو آورده. این کتاب در سال 2008 چاپ شد. بعد از بازخورد بسیار خوبی که کتاب اول داشت، بلفورت کتاب دوم خودش رو به چاپ رسوند که به نام دستگیری گرگ وال استریت بود و در اون جزییات دستگیریش رو به طور کامل بیان میکنه.

کلیات کتاب به شیوه گرگ

در این کتاب جردن بلفورت به تمام جزییات کارهایی که انجام داده میپردازه. از ابتدا تا جمع کردن اعضای تیم و رازهایی که منجر به تشکیل تیم حرفه‌ای و موفق شد رو بازگو می‌کنه. سیستم فروش خط مستقیم، سیستم مورد علاقه گرگ وال استریت هست که تأکید زیادی به تعامل و کنترل تعامل می‌کنه. اون معتقده که باید برای رسیدن به فروش بتونین بدون اینکه تعامل رو بشکنین، روی خط مستقیم فروش حرکت کنین و تعامل رو به فروش برسونین.

همینطور پیش‌بینی کردن رو خیلی مهم میدونه و معتقده یه فروشنده حرفه‌ای باید پیش‌بینی رو بلد باشه تا در روند فروش بتونه معامله رو به سمت خودش برگردونه. البته که جزئیات کتاب فراتر از این حرف‌هاست و در بحث این مقاله نمی‌گنجه. شما میتونین این کتاب رو که به فارسی هم ترجمه شده تهیه کنین و از تکنیک‌های جذابش لذت ببرین.

سه اصل مهم متقاعدسازی که بلفورت در کتاب به شیوه گرگ ازش صحبت میکنه

  1. توافق کردن با مشتری رو توسعه بدین.
  2. برای متقاعد کردن مشتری، خلاقیت و ابتکار داشته باشین.
  3. تعاملتون رو با مشتری کنترل کنین (روی خط مستقیم با چشم‌انداز فروش نگه دارین).

ساخت فیلم گرگ وال استریت

ساخت فیلم گرگ وال استریت

مارتین اسکورسیزی کارگردان معروف، در سال 2013 شیفته این داستان میشه. تصمیم به ساخت این فیلم میگیره. این فیلم با بازی حرفه‌ای لئوناردو دیکاپریو در نقش جردن بلفورت اجرا میشه. کلیات داستان هم که بر اساس کتاب جردن بلفورت شکل گرفته و به این ترتیب فیلم گرگ وال استریت ساخته میشه. تمام حقایق زندگی بلفورت در این فیلم اومده. نکته جالب توجه اینکه تمام درآمد حاصل از کتاب و این فیلم به عنوان بخشی از جرائم بلفورت به مردم برگردونده شد.

[pars-player mp4=”https://s2.javidmoghaddam.com/clips/wallstreet secanse.mp4″ id=”64856050″]

جردن بلفورت الان کجاست؟

جردن بلفورت در حال حاضر در لس‌آنجلس زندگی میکنه. دو فرزند او هم در لس‌آنجلس زندگی می‌کنن. بعد از آزادی از زندان، جردن بلفورت شیوه جدیدی رو در پیش گرفت و شروع به آموزش تجربه‌ها و مهارت‌های فروش خودش کرد. علاوه بر دو کتابی که به چاپ رسوند و داستان و تجربه‌های خودش رو بیان کرد، سخنرانی‌های متفاوتی رو اجرا می‌کرد و به صورت مستقیم به بیان تجربه‌ها و آموزش‌های فروش و بازاریابی و مطالب انگیزشی می‌پرداخت. جردن بلفورت اکنون مجموعه‌ای داره که به آموزش کسب و کار، بازاریابی و فروش میپردازه. شیوه فروش خط مستقیم، straight line شیوه فعلی جردن بلفورت هست که در حال حاضر آموزش میده. با فروش کتاب‌ها و آموزش‌ها تا الان تونسته 14 میلیون دلار از 110 میلیون دلار جریمش رو پرداخت کنه.

جردن بلفورت، گرگ وال استریت واقعی

جاوید مقدم اولین شاگرد جردن بلفورت در ایران

اگه زندگینامه بنده، یعنی جاوید مقدم رو خونده باشین متوجه میشین که تا قبل از 25 سالگی شکست‌های ریزودرشتی رو تجربه کردم. بعضی از این شکست‌ها هم به قدری سنگین بودن که در نهایت کلی بدهی برام بالا آوردن. وقتی فیلم گرگ وال استریت رو دیدم، مجذوب فروشندگی جردن بلفورت یا همون گرگ وال استریت شدم و تو گوگل سرچش کردم. اینطوری بود که متوجه شدم این داستان واقعیه و سایت خود آقای بلفورت رو پیدا کردم. با کلی وام و قرض، هزینه دوره ایشون رو جور کردم و فکر کردم که آره دیگه دوره رو می‌خرم. متاسفانه محاسباتم اشتباه از آب دراومد و کارمزدها رو حساب نکرده بودم و دوباره مجبور شدم قرض بگیرم.

جاوید - جردن بلفورت

خلاصه که در نهایت دوره رو تهیه کردم. همراه دوره بنده کوچینگ خود آقای بلفورت رو هم داشتم و موفق شدم با آقای بلفورت جلسات کوچینگ رو پیش ببرم. اینطوری هم دوره خیلی خوب و کامل برام جا افتاد. هم اشکالات دوره و سوالاتم برطرف شد و قوی‌ترین مدل فروش در جهان رو یاد گرفتم. خلاصه که با ارشد بازاریابی و فروش و تجربه شکست‌های قبلیم و این دوره‌ای که گذروندم، زندگیم متحول شد و موفق شدم در سن 25 سالگی 25 پرسنل در شرکتم داشته باشم.

دوره گرگ وال استریت جاوید مقدم

تصمصم گرفتم آموزش‌هایی که از دوره گرگ وال استریت دیدم رو برگزار کنم. چون همونطور که در کتاب فروش به توان دو گفتم، باور دارم که همه آدم‌ها فروشنده هستن. از نوزادی که تازه متولد شده و گریه اش رو در ازای جلب توجه و برطرف کردن نیازهاش میفروشه، تا تمامی مشاغل و همه و همه فروشنده هستن. برای این که بهره‌وری بیشتر بشه و بهتر مطالب رو منتقل کنم، این دوره رو حضوری برگزار می‌کنم.

فروش به شیوه گرگ وال استریت قوی ترین سیستم فروش کل دنیاست که در حال حاضر وجود داره. دقیقا معنیش اینه که چطور به صورت اخلاقی هر کسی رو متقاعد کنید تا هر کاری که میخواید رو انجام بده. به علاوه اینکه چطور درآمدتون، فروشتون، نرخ نهایی کردن معاملاتتون و در نهایت اعتماد به نفستون رو افزایش بدین.

چرا باید تو این دوره شرکت کنم؟

چون با این دوره می‌تونید فروشتون رو چه به صورت فیزیکی و حضوری، چه به صورت تلفنی و چه به صورت اینترنتی ظرف مدت ۳ ماه هزینه کل دوره رو دربیارید. با استفاده از الگو و رازهای متقاعدسازی و فروش مربی شماره یک فروش دنیا! گرگ وال استریت! آقای جردن بلفورت!

اگه می‌خواید ببینید این دوره به درد شما و شغلی که دارید می‌خوره یا نه و اطلاع از تاریخ برگزاری، توصیه می‌کنم فرم زیر رو کامل کنید تا مشاوران ارشد ما باهاتون تماس بگیرن.

برای دریافت مطالب جدید در پیج اینستاگرام و کانال تلگرام جاوید مقدم عضو شید.

حتما نظراتتون رو زیر این مطلب برامون بنویسید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *